چراغ های دکوراتیو

انواع-مدلهای-چراغ-دکوراتیو

از چراغ های دکوراتیو میتوانیم در هر کجای خانه استفاده کنیم و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهیم . این وسایل تزیینی دارای تنوع بالایی هستند که در ادامه آنها را برای شما شرح میدهیم . در حالی که داشتن نور کافی برای انجام کارهای روزانه ضروری است اما وسایل تزیینی میتوانند عنصری زیبا برای دکوراسیون باشند. استفاده از چراغ‌ های تزیینی میتوانند جنبه زیبایی محیط را با نورپردازی عملکردی ادغام کند. از این وسایل تزیینی میتوانید برای محوطه سازی خانه با تم پاییز نیز استفاده کنید .

چراغ دکوراتیو

یک چراغ دکوراتیو علاوه بر استفاده به عنوان یک عنصر زینتی، می‌تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق عمل کند. هنگام استفاده از یک چراغ تزیینی برای روشنایی عمومی، از صحت ابعاد آن مطمئن شوید. یک لوستر بزرگ که از وسط آویزان شده است، می‌تواند نامتناسب به نظر برسد. از سوی دیگر، چنین چراغی می‌تواند درب ورودی را نیز زیبا جلوه دهد .

چراغ باید به اندازه کافی فضا را روشن کند تا بتواند سبک دکوراسیون داخلی و زیبایی خود را به تمامی نشان دهد. همچنین مطمئن شوید که چراغ دکوراتیو کاملاً متناسب با نوع فضا باشد، یک چراغ در راهرو، متفاوت از اتاق خواب است. یک چراغ زینتی باید عملکردی نیز باشد و تنها به صرف زیبایی خریداری نشود زیرا کاربرد اصلی یک چراغ، روشن کردن فضای داخل است.

انواع مدلهای چراغ

انواع مدلهای چراغ

سبک‌ها، الگوها، اشکال و اندازه‌های مختلفی از چراغ‌ های دکوراتیو برای هر نوع سبک دکوراسیون در بازار موجود هستند. بنابراین، بیایید . در ادامه مدلهای مختلف این چراغ را برای شما شرح میدهیم .

چراغ سقفی

سبک‌ها، الگوها، اشکال و اندازه‌ های مختلفی از چراغ های دکوراتیو برای هر نوع سبک دکوراسیون در بازار موجود هستند. بنابراین، بیایید برخی از بهترین انواع چراغ‌های زینتی را معرفی کنیم:سبک‌ها ، الگوها، اشکال و اندازه‌های مختلفی از چراغ های دکوراتیو برای هر نوع سبک دکوراسیون در بازار موجود هستند .

بنابراین، بیایید برخی از بهترین انواع چراغ‌ های زینتی را معرفی کنیم . این نورپردازی را به شیوه‌ ای ظریف در سقف به کار میبرند . اگر میخواهید به جای ظاهری پر جنب‌ و جوش و تأثیرگذار برای فضای خود، ظاهری روشن تر و کامل‌ تر داشته باشید، باید این نوع چراغ را انتخاب کنید. نورپردازی توکار در سقف نصب میشود و فقط نور را از خود متصاعد و یک حالت دکوراتیو زیبا و مینمیالیسیتی را نیز ایجاد می‌کند.

چراغ های دیواری

چراغ‌ های دیواری حس پیچیدگی و ظرافت منحصر به‌ فردی را به طراحی داخلی میبخشند . آنها مکمل عالی برای لوستر ها و سایر چراغ‌ ها هستند. چراغ‌ های دیواری برای راهروها، فضاهای نشیمن، اتاق خواب‌ ها و ادارات عالی هستند. این سبک روشنایی همچنین به عنوان نورپردازی عملکردی، چراغ‌ های رو به پایین و چراغ‌ های رو به بالا نیز استفاده میشوند .

ردیفی

در سال‌ های اخیر شاهد تغییرات زیادی در انواع چراغ دکوراتیو ردیفی بودیم. این مدل چراغ هم میتواند نور مورد نیاز فضا و زیبایی دکوراسیون را دوچندان کند. انعطاف پذیری چراغ‌ های ردیفی به شما این امکان را میدهند که آنها را در هر قسمتی از فضا که دوست دارید، استفاده کنید . از این سبک چراغ میتوانید در هر محیطی از خانه استفاده کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید .

آویز

چراغ‌ های خطی آویزی عمدتاً به عنوان راه‌ حل‌ های روشنایی عملکردی طراحی شده‌ اند که دارای استعداد زیبایی نیز هستند. چراغ‌ های خطی آویزی در بین بسیاری از جوانان محبوب هستند. آنها را میتوان در هر نقطه از میز آشپزخانه تا میز مطالعه استفاده کرد . جالب است بدانید با این مدل چراغ میتوانید دکوراسیون اتاق خواب خود را زیبا تر کنید .

چراغ های فانوسی

اگر میخواهید جلوه‌ ای حیرت انگیز به دکوراسیون داخلی خود بدهید ، چراغ‌ های فانوسی را انتخاب کنید. این چراغ‌ ها نه تنها یک گذرگاه زیبا را فراهم میکنند بلکه به زیبایی فضا هایی که کمتر مورد توجه قرار میگیرند نیز کمک میکنند . از این سبک چراغ میتوانید در خانه سبک سنتی استفاده کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید . برای ساخت این چراغ ها بهتر است از متریال های پایه استفاده کنید .

لوسترهای دکوراتیو

لوستر ها فقط به عنوان چراغ‌ های تزیینی برای اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده میشدند اما امروزه این لوستر ها دارای طرح‌ های مختلف مینیمالیستی و پیچیده برای آشپزخانه، اتاق خواب، سالن ورودی و حتی حمام هستند. برای افزودن زرق و برق به فضای داخلی، رنگ لوستر را طلایی انتخاب کنید . جالب است بدانید تنوع بالایی این مدل لوستر به قدری زیاد است که قادر میباشید از آن در هر خانه ای استفاده کنید . میتوانید از این مدل پارون برای تزیین و نیز زیبا سازی فضاهای خانه استفاده کنید .

چراغ های توکار

این نورپردازی را به شیوه‌ ای ظریف در سقف به کار میبرند. اگر میخواهید به جای ظاهری پر جنب‌ و جوش و تاثیرگذار برای فضای خود، ظاهری روشن‌ تر و کامل‌ تر داشته باشید ، باید این نوع چراغ را انتخاب کنید. نورپردازی توکار در سقف نصب میشود و فقط نور را از خود متصاعد و یک حالت دکوراتیو زیبا و مینمیالیسیتی را نیز ایجاد میکند. به‌ عنوان روشنایی مخفی در نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد .

آباژور دکوراتیو

آباژورهای ایستاده دکوراتیو یکی از ساده ترین گزینه ها برای روشن کردن قسمت خاصی از فضا هستند . اگر به نور شدید لوستر ها و لامپ های سقفی عادت ندارید و می خواهید نور ملایم تری را در فضای مورد نظر خود داشته باشید ، می توانید از آباژورهای ایستاده استفاده کنید .

این آباژورها که به چراغ پایه بلند نیز معروف هستند ، می توانند در هر فضایی که مایل هستید قرار گرفته و محیط نزدیک به خود را روشن کنند. برخی از این آباژورها قابلیت تنظیم نیز دارند و شما می توانید با کوتاه و بلند کردن پایه و چرخش آن به سمتی که می خواهید، نور را به شکل مورد نظرتان دریافت کنید .

چراغ های دکوراتیو رو میزی

چراغ های دکوراتیو رو میزی را حتما میشناسید و از آنها برای تغییر دکوراسیون خانه خود استفاده کرده اید . این آباژورها همان طور که از نام شان مشخص است ، مخصوص قرار گرفتن روی سطح میز هستند و پایه کوتاهی دارند. آباژورهای رومیزی، بیش تر در نقش چراغ خواب کاربرد دارند و عموما روی میز پاتختی جای می گیرند، اما اگر به استفاده از آن ها در فضای نشیمن مایل باشید هم هیچ مانعی وجود نخواهد داشت. این آباژورها علاوه بر ایجاد نور ملایم، جزو لوازم دکوری نیز به شمار می روند و بسیاری از اوقات در این نقش ظاهر می شوند .

چراغ های دکوراتیو هالوژن

از انواع چراغ ، هالوژن های سقفی را احتمالا همه دیده اید و به خوبی می شناسید. هالوژن ها لامپ های کوچکی هستند که عموما در حفره های سقف جای می گیرند. این لامپ ها بر خلاف اندازه کوچکی که دارند، نور زیادی تولید می کنند. معمولا از هالوژن به صورت خطی و دسته ای استفاده می شود. اگر می خواهید یک فضا را با لامپ هالوژن روشنایی ببخشید، باید تعداد زیادی از آن ها را به کار بگیرید و طبق آرایشی که خودتان مد نظر دارید در حفره های سقفی کار بگذارید. معمولا از هالوژن ها در کنار یک منبع نور دیگر استفاده می شود .

چراغ های مخفی دکورایتو

و اما آخرین مدل نورپردازی در دکوراسیون منزل که به شما معرفی می شود ، نور مخفی است . نور مخفی که به تازگی با به محبوبیت رسیدن سبک مدرن و کاربرد وسیع آن در طراحی داخلی به دکوراسیون منازل راه پیدا کرده است، روشی از نورپردازی است که طی آن خود لامپ یا منبع نور قابل رویت نیست و تنها نور آن به چشم می خورد. نور مخفی، معمولا با ایجاد شکاف یا در نظر گرفتن لامپ های مخصوص و کوچک در زیر سطوح کار گذاشته می شود و نور یکدست و ملایمی را در فرم خطی ایجاد می کند که ظاهری بسیار لوکس و امروزی به دکوراسیون می دهد .

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

انواع-پوشش-دیوار-برای-زیبا-سازی-فضای-خانه

انواع پوشش دیوار برای زیبا سازی فضای خانه

دیوار بر اساس کاربرد و مصالح به کار رفته در ساخت آن‌ها انواع بسیار مختلفی …