پاراوان و انواع مختلف آن

این وسیله دارای الگوهای مختلفی است . با استفاده از این وسیله می توانید دیوار ها و نیز فضاهای خانه خود را جدا سازی کنید .از این وسیله در هر فضایی می توان استفاده کرد . این جدا کننده دارای وزن سبکی است و به راحتی می توان آن را به فضاهای مختلف منتقل گرد .

تاریخچه

منشأ پاراوان به اواخر سلسله چو (Chou) چین باز میگردد . مردمان چنین از این وسیله بسیار استفاده می کردند . با گسترش علم معماری طراحان مدلهای مختلفی از پاراوان را تولید کردند . این وسایل جدا کننده ابتدا تنها از چوب ساخته می شد ، سپس معماران از متریال های دیگر برای ساخت این وسیله استفاده کردند . به طور کلی قدیمی‌ترین پارتیشن مربوط به اواخر قرن هفدهم میلادی است . در ادامه به کاربرد پاراوان و مدلهای مختلف آن می پردازیم .

کاربرد های پاراوان

کاربرد-های-پاراوان
  1. تقسیم بندی فضاهای از یکدیگر
  2. نظم بخشیدن به محیط
  3. احاطه کردن بخشی از دیوار خانه
  4. جدا کردن فضاهای خصوصی و عمومی از هم
  5. منظم کردن محیط کار
  6. تغییر و زیبا سازی دکوراسیون اتاق خواب

انواع مختلف پاراوان

انواع-مختلف-پاراوان

تصویری

یکی از به روز ترین پارتیش برای دیزاین و دکوراسیون خانه پارتیشن های تصویری است . شما می توانید از الگوها و مدلهای مختلف طرح برای ایجاد این پارتیشن استفاده کنید . به طور کلی از طرح های گیاه ، جانوران می توانید استفاده کنید .

پاراوان تصویری در کنار تفکیک فضا ، محیط را خاص و زیبا می کنند . وزن سبک این تجهیزات به شما اجازه می دهد به آسانی آنها را جابه جا کنید . اگر فرد تمیزی هستید بهتر است از پاروان های تصویری قابل شستشو استفاده کنید و هر چند مدت سطح آن را کاملا بشورید . بهتر است قبل از تهیه پاروان ها مدلهای موجود در بازار را دقیق بررسی کنید تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید .

چوبی

یکی از محبوب ترین پاراوان ها برای دکوراسیون و دیزاین فضا خانه و محیط کاری پاراوان چوبی است . شما می توانید از چوب های مختلف برای تولید و اجرای این پاراوان استفاده کنید . بسته به فضایی خود میتوانید از ابعاد و اندازه های مختلف این محصول استفاده کنید . در انتخاب چوب و استایل پاراوان توجه کنید . توجه نکردن به این موضوع هزینه های جانبی شما را افزایش می دهد .

شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ای در واقع همان دیوار شیشه‌ای دارای رنگها و الگوهای مختلفی است . در دو نوع ثابت و متحرک است تولید می شود . براساس استایل و ابعاد خانه خود می توانید از الگوهای مختلف این محصول استفاده کنید . پارتیشن شیشه‌ای ظاهری زیبا و خاص دارد . شما می توانید از شیشه های رنگی ، ساده ، طرح دار استفاده کنید و یک پاراوان خاص را برای خود بسازید . به طور کلی معماران برای طراحی قاب این پاروان از متریال آلومینیوم ، استیل استفاده می کنند .

شیشه سکوریت یکی از پر طرف دار ترین و خاص ترین شیشه ها برای ساخت پاراوان شیشه ای است . این پاراوان از نظر قیمتی کمی گران تر از پاراوان دیگر است .

حکاکی

این پاروان دارای رنگها و الگوهای مختلف و متفاوتی است . این پاراوان یکی از بهترین الگوهای متحرک است . از این شی خاص برای پارتیشن بندی اتاق خواب و فضاهای دیگر می توانید استفاده کنید . به طور کلی این بازوان برای اماکنی مناسب است که در معرض دید است . به دلیل تنوع بالا این شی تزیینی با هر خانه ای ست می شود .

در این نوع از پارتیشن متحرک با استفاده از دستگاه لیزر طرح دلخواه شما بر روی ورق ام دی اف برش داده شده و حکاکی می‌شود . طراحان از یک اندازه استاندارد برای و اجرایی این وسیله استفاده می کنند .

حصیری

به طور کلی از متریال حصیر برای ساخت و اجرای این پاراوان استفاده می کنیم . اگر از عاشقان سبک های قدیمی و خاص هستید بهتر است از این پاروان برای دیزاین خانه خود استفاده کنید . این پاراوان دارای وزن سبکی است ، از این رو جابه جا کردن آن بسیار است . برای سخت قاب این پاروان طراحان از متریال ام دی اف استفاده می کنند .

برای خرید و انتخاب این پاروان وقت بگذارید و مدلهای مختلف پاراوان حصیری را بررسی کنید . توجه کردن به این موضوع هزینه های جانبی شما را کاهش میدهد و از طرفی حس خوبی را به شما منتقل می کند و

پارچه ای

اگر از دوست داران پارچه های رنگی و سنتی هستید بهتر است از این الگو پاراوان برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید . این محصول در اشکال و الگوهای مختلفی تولید می شود . به طور کلی این پاراوان مخصوص اتاق نشیمن و اتاق خواب است .

برشی

این پاروان به طور کلی دارای استایل و شکل خاصی است . برای ساخت و اجرای این پاروان مهندسان از پرش های چوب استفاده میکنند ، از این رو این شی به پاروان برشی مشهور است . با استفاده از این پاروان محیط خانه شما بسیار زیبا و خاص میشود و شما از تماشای محیط لذت می برید .

ساده

می‌توان از متریال ارزان قیمت برای دکوراسیون و ساخت این پاراوان استفاده کرد . این نوع پاراوان در رنگ‌های مختلف و سایز های مختلفی تولید میشود . شما میتوانید از متریال خاص برای دکوراسیون و ساخت این پاراوان استفاده کنید .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …