دکوراسیون و چیدمان ورودی خانه به روش مدرن و کلاسیک

دکوراسیون-و-چیدمان-ورودی-خانه-به-روش-مدرن-و-کلاسیک

فضای ورودی خانه هر آن چه در ورودی خانه شما می گذرد، نمونه کوچکی است از کل فضایی که در آن زندگی می کنید . این بدان معنی است که اگر ورودی زیبایی داشته باشید، مسلما خانه تان نیز به همان اندازه زیبا خواهد بود . حتی اگر این طور هم نباشد .

از آن جا که ورودی اولین مکانی است که در بدو ورود به یک فضا با آن مواجه می شویم بهتر است برای دکوراسیون و دیزاین این مکان وقت بگذاریم و تجهیزات مختلف استفاده کنیم . برای طراحی و زیبا سازی این فضا وقت بگذارید .

درست است که راهروی ورودی تنها مکان برای گذر است اما توجه به آن می‌تواند روح و روان خانه را به کلی تغییر دهد. یک ورودی زیبا حالتی استقبال ‌کننده دارد و به ایجاد ذهنیت مثبت کمک می‌کند . بنابراین ، اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در زمینه طراحی ورودی منزل افزایش دهید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید .

دکوراسیون و چیدمان ورودی خانه

به طور کلی معماران و طراحان در ابتدای طراحی و پایه ریزی خانه هر قسمت را مشخص و معین میکنند . اگر میخواهید این فضا را بهتر دکوراسیون و چیدمان کنید بهتر است از پلن های معماری برای زیبا سازی این فضا استفاده کنید . در مجموع با خرید کمد یا قفسه و یا وسایل دکوری دیگر این فضا را زیبا سازی کنید . شما با استفاده از یک کمد و چند وسیله تزیینی کوچک میتوانید این محیط را زیبا کنید ، پس بهتر است کمی خلاق باشید و از الگو مدرن استفاده کنید . در ادامه به نحوه چیدمان و دکوراسیون این فضا می پردازیم ، با ما همراه باشید .

بهره گیری از الگوهای مدرن و خاص برای ورودی خانه

ابتدا الگو و استایل مورد نظر خود را تعیین کنید .به طور کلی اگر از سبک روستایی یا همان روستیک خوشتان میاید از این الگو برای دیزاین و دکوراسیون ورودی خانه استفاده کنید . شما میتوانید از چند سبدهای بافته شده ، فرش با الیاف طبیعی به رنگ کرمی، چوب لباسی، آینه برای چیدمان این فضا استفاده کنید .

همه این وسایل سبک طراحی روستایی را نشان می‌دهند که در آن متریال چوب و طیف رنگ‌های چوب (از قهوه‌ای پر رنگ گرفته تا عسلی) از عناصر اصلی این سبک طراحی هستند . اگر سبک های مدرن و معاصر را میپسندید بهتر است از الگو و المان های همین سبک برای دیزاین و زیبا سازی فضا خود استفاده کنید و از تماشای محیط خود لذت ببرید .

ایجاد نقطه کنونی

ایجاد-نقطه-کنونی

ورودی خانه ممکن است کوچک باشند اما لازم نیست که به کلی مورد فراموشی قرار گیرند. با در نظر گرفتن اصول طراحی ورودی راهرو، می‌توانید سبک دکوراسیون راهرو را طوری طراحی کنید که با هر فضای دیگری در خانه رقابت کند. ایجاد جلوه‌ای زیبا کار چندان سختی نیست. یک مدل میز کنسول مورد علاقه خود را انتخاب کنید .

یک کار هنری (تابلو نقاشی یا تابلو فرش) را روی دیوار بالای میز کنسول نصب کنید و کف را با یک فرش یا گلیم زیبا زینت ببخشید. فقط مطمئن شوید فرش دارای بافت با دوام و مقاوم باشد زیرا ورودی محلی است که ترافیک زیادی را در طول روز به خود می‌بیند. اگر برای قرار دادن لوستر فضای کافی دارید، دست بجنبانید و یک مدل متفاوت را انتخاب کنید.

نصب آینه در ورودی خانه

نصب-آینه-در-ورودی-خانه

آینه ها از مهم ترین مواردی هستند که باید در طراحی فضای ورودی حتما مد نظر داشته باشید. یک فضای ورودی بدون آینه تقریبا مفهومی ندارد. آینه علاوه بر نقش عملکردی خود، یکی از لوازم دکوراتیو به شما می رود و از همه مهم تر، می تواند یک فضای ورودی را در هر اندازه ای که هست، بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. این نکات به طور خلاصه به این نتیجه ختم می شوند که در فضای ورودی خانه شما، آینه یکی از اولویت ها به شمار می رود.

نصب و اجرا کمد در ورودی خانه

شما میتوانید از یک کمد جمع و جور در قسمت ورودی خانه استفاده کنید و زیبایی این فضا را چند برابر افزایش دهید . معمولا ورودی خانه ها آن قدر بزرگ نیستند که بتوان کمدهای معمولی را در آن ها جای داد؛ بنابراین بهتر است از یک کمد با درب کشویی استفاده کنید. درب های کشویی جدا از این که به راحتی باز و بسته می شوند .

در هنگام گشوده شدن فضای زیادی را اشغال نمی کنند و در نتیجه در کوچکترین فضاها با محدودترین عرض ممکن نیز به راحتی قابل استفاده هستند. اگر درب این کمدها را از جنس آینه انتخاب کنید، یک عملکرد دیگر نیز به آن ها خواهید بخشید و دیگر نیازی نخواهید داشت به دنبال یک آینه و جای آن در فضا سردرگم شوید. در مجموع این کمدها برای فضاهای کوچک بهترین انتخاب به شمار می آیند. برای زیبا سازی این فضا می‌توانید از چراغ های دکوراتیو نیز استفاده کنید .

استفاده از نیمکت برای زیبا سازی ورودی خانه

استفاده-از-نیمکت-برای-زیبا-سازی-ورودی-خانه

برای زیبا سازی ورودی خانه میتوانید از نیمکت استفاده کنید . حتما یه نیمکت، چارپایه یا پاف در ورودی قرار دهید. پاف و نیمکت گذشته از کاربردی بودن، ظاهر جذابی دارند و اگر در انتخاب رنگ و استایل آن دقت کافی داشته باشید، همه در نگاه اول جذب خانه می‌شوند. برای اجرا و پیاده سازی نیمکت قادر هستید از متریال و ترکیبات مختلف استفاده کنید و زیبایی این محیط را افزایش دهید .

بهره گیری از گل در فضا ورودی

ورودی خانه را با گل و گیاه و گلدان طبیعی همیشه تازه نگه دارید. قرار نیست ورودی به گلخانه تبدیل شود اما افراد یا مهمانان بالا فاصله بعد از ورود به خانه حس تازگی و طبیعت را تجربه می‌کنند و تصویر خوبی در ذهن بیننده از خانه شما باقی می‌ماند. انتخاب گل یا گیاه فصلی برای ورودی خانه بسیار مناسب است.

گل مرجانی

برگ های آن نرم ، قلبی شکل و سه تایی و شبیه به برگ های شبدر ایرلندی است. این برگ ها به رنگ زیبای ارغوانی با لکه مرکزی به رنگ قرمز شرابی بر روی هر برگچه میباشد . ترکیب این دسته از گیاهان با گلهای مثل کدو و علف‌ های تزئینی نمای خاصی را به بالکن میدهد . حتی میتوانید از آن برای تزئینات دیواری با تم پاییز استفاده کنید . ترکیب این گیاه با گل های زینتی میتواند محیط بالکن و تراس را زیبا تر کند .

درختچه بودلیا یا دم موشی

این درختچه بسیار زیبا را میتوان در مناطق معتدل و گرمسیری پرورش داد . این گیاه خاص بوته های پروانه‌ای پشمی دارد . خوشه‌ های افشان آن پر از گلهای رنگارنگ است که تنوع رنگ بسیار زیادی دارد . گل های این درختچه در رنگهای مختلفی از قبیل سفید ، قرمز ، صورتی و ارغوانی ، آبی یافت میشود . از این گیاه میتوانید برای چیدمان تراس و بالکن استفاده نمایید و محیط خود را به مکان زیباتری تبدیل کنید . به این نکته توجه داشته باشید که این گیاه روند است ، بنابراین در هنگام کاشت عمق بیشتری را برای آن ایجاد کنید .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …