الگوهای مختلف برای نور پردازی سقف پذیرایی

الگوهای مختلف برای نور پردازی پذیرایی

نورپردازی سقف پذیرایی یکی از ایده‌های جالب برای زیباتر کردن محیط خانه و یا دفتر کار است . نورپردازی میتواند فضا را مدرن‌تر و لوکس‌تر نشون دهد . شما میتوانید از الگوها و مدلهای مختلف نور پردازی برای زیباتر شدن این فضا استفاده کنید . بهتر است کمی خلاق باشید و الگوهای موجود در بازار را بررسی کنید . توجه و وقت گذاشتن برای این موضوع هزینه جانبی شما را کاهش میدهد . بهتر است ادامه مقاله را دنبال کنید تا با الگوها و مدلهای نور پردازی آشنا شوید .

نور پردازی سقف پذیرایی

نور-پردازی-سقف-پذیرایی

نورپردازی یکی از مهم ترین ارکان در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی است بنابراین اگر نورپردازی در سالن پذیرایی بدرستی انجام شود همه اجزای دکوراسیون به چشم می آیند و فضای پذیرایی زیباتر به نظر می رسد . در ادامه ایده هایی برای نور پردازی سقف پذیرایی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار می دهیم . بهتر است بدانید میزان نور موجود در هر فضایی روی بینایی و روحیه و هیجانات افراد و ساعات بلوژیک بدن تاثیرگذار است .

اصول نور پردازی

شما میتوانید از الگوها و مدلهای مختلف برای نور پردازی سقف استفاده کنید . طراحان و معماران وسایل نور پردازی مختلف براساس سبک و میزان وجه موجود استفاده میکنند . البته این هم مهم است که کاربری فضا در نظر گرفته شود و از او در خصوص الگو نور پردازی سوال بکنیم . بیش تر افراد، صرفا برای روشن کردن فضا و زیباتر کردن آن به نورپردازی می پردازند، اما نورپردازی اصولی دارد که باید به آن ها توجه داشت. نورپردازی نادرست باعث خستگی چشم یا اذیت شدن آن می شود.

درست یا نادرست بودن نورپردازی یک فضا به کاربری آن بر می گردد. ممکن است یک نوع نورپردازی سقف برای فضایی مناسب باشد، ولی برای فضای دیگر خیر. برخی فضاها به نور متمرکز و برخی به نور یکنواخت نیاز دارند. برای این که این موضوع را بهتر متوجه شوید، ادامه متن را بخوانید.

الگوهای مختلف نور پردازی

الگوهای مختلف نور پردازی

نور پردازی سقف با چراغ متحرک و جهتدار

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون پذیرایی هستید و میخواهید استایل آن را زیبا کنید از این الگو استفاده کنید . این محصول نور پردازی سقف پذیرایی معمولا به صورت تکی یا جفت به سقف خانه وصل میشود . استفاده از این نوع از چراغ‌ها در نورپردازی سقف پذیرایی از این مزیت برخوردار هستند که می‌توان جهت تاب نور را به دلخواه تغییر داد ، از آنجایی که در این نوع چراغ‌ها از لامپ‌های ال ای دی استفاده می‌کنند مصرف کم و ماندگاری بالایی نیز دارند . برای افزایش زیبایی پذیرایی خود میتوانید از فرش سه بعدی استفاده کنید . با استفاده از این تجهیزات محیط پذیرایی شما خاص و زیبا میشود .

چراغ های آویز

چراغ‌های آویز هم از گزینه‌های ارزان و بهینه برای نورپردازی سقف پذیرایی محسوب می‌شود . البته از این نوع چراغ‌ها بیشتر بر روی کانتر یا میز ناهارخوری استفاده می‌شود ولی می‌توان از آن در گوشه‌های اتاق پذیرایی در صورت نبودن نور مخفی استفاده کرد . یکی از ایرادات چراغ آویز این است که نور را محدود به یک نقطه می‌کند و ممکن است برخی از نقاط خانه تیره و برخی از نقاط زیادی روشن باشد و به اصطلاح سایه دارند ؛ از این رو بسیاری از طراحان از این نوع از نورپردازی ها همراه با انواع دیگر استفاده می‌کنند تا بتوانند میزان سایه سازی را به حداقل برسانند .

چراغ کنافی

چراغ-کنافی

لوستر در کنار کناف هم راه دیگری برای نورپردازی سقف پذیرایی است . لوستر‌ها با توجه به نوع دکوراسیون داخلی خانه انتخاب می‌شوند که گزینه بسیار خوبی است. البته یک ایراد لوستر برای استفاده در کناف این است که ممکن است با کم شدن ارتفاع سقف، لوستر بیش از اندازه پایین بیاید. برای اینکه این مشکل برطرف شود یا باید کنافی انتخاب شود که محل نصب لوستر آن خالی باشد یا از لوسترهایی که کوتاه هستند استفاده شود.

لوستر

لوستر یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال پرطرفدار‌ترین راه‌های نورپردازی است. در این بین از انواع لوسترها با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌توان برای این منظور بهره برد. لوسترها با توجه به نوع کاربری آن‌ها و تعداد شعله‌های آن تقسیم بندی می‌شوند. لوسترها با ویژگی‌های خاص برای اتاق پذیرایی و اتاق خواب یا حتی راهروها ساخته می‌شوند که باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی و لزوم استفاده به انتخاب آن‌ها پرداخت .

همانطور که گفته شد لوسترها علاوه بر سبک دکوراسیون داخلی از نظر تعداد شعله هم طبقه بندی می‌شوند که معمولا تعداد شعله‌ها فرد است و در انواع سه شعله، پنج شعله و هفت شعله تولید می‌شوند . لوسترهای با تعداد شعله کم برای اتاق‌های کوچک و لوسترهای با شعله‌های زیاد برای اتاق‌های بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چراغ فانتزی

به تازگی روشی جدید برای نورپردازی پذیرایی ابداع شده است و از روش‌های مدرن ولی با چهره کلاسیک برای این منظور به حساب می‌آید. این لامپ‌ها در شکل‌های متنوع به صورت کره، مکعب مربع، هرم و … در بازار وجود دارند که یک روش برای تزیین سقف و نورپردازی خانه های با سبک دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک است .

از آنجایی که در هنگام استفاده از این لامپ‌ها نیاز به لوستر را برطرف می‌کند پس می‌توان از آن در اتاق‌های با سبک دکوراسیون داخلی مدرن استفاده کرد. همچنین به دلیل فرم و شکل قدیمی این لامپ‌ها و از آنجایی که این لامپ‌ها در گذشته به این صورت بوده‌اند هم می‌توان از آن‌ها در ترکیبی با دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کرد .

لامپ های نیمه شفاف

چراغ های نیمه شفاف، ترکیبی از لامپ های شفاف و چراغ های آویز می باشند. این نوع از انواع نورپردازی سقف منزل، هم تزئینی و هم کاربردی هستند. به طور معمول این لامپ ها از فاصله ی 4 یا 5 اینچی زیر سقف آویزان می شوند، اما فضای عمودی کمتری نسبت به لامپ های شفاف اشغال می کنند. این مدل از انواع نورپردازی سقف منزل عموماً در آشپزخانه ها و اتاق های غذاخوری کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

چراغ های هالوژنی

چراغ-های-هالوژنی

اگر منزل شما دارای عناصر دکوراتیو است هرگز استفاده از چراغ‌ هالوژن سقفی در نور پردازی سقف را از یاد نبرید، خانه‌هایی که دارای کانسپت کلی کلاسیک و اشرافی است می‌توان از چراغ‌های هالوژنی کریستالی استفاده کرد تا جلوه‌ای باور نکردنی به سقف داده شود.

نور مناسب و مصرف کم این لامپ باعث شده که کاربردهای متنوعی داشته باشند همچنین انواع توکار آن ها دست طراحان دکوراسیون را باز می گذارد که برای طراحی داخلی از این لامپ ها استفاده گسترده ای داشته باشند.لامپ هالوژن رنگی این اجازه را می دهد که در طراحی خانه از ترکیب رنگ های متنوعی استفاده شود.

نور مخفی

از جمله پرکاربرد ترین مکان‌های اجرای نورپردازی، می‌توان به سقف اشاره کرد. امروزه به خاطر گسترش استفاده از سقف‌های کاذب مخصوصا سقف کناف استفاده از نورپردازی با نور مخفی بسیار رواج یافته است. طرح و مدل نور مخفی قابل استفاده برای سقف به ابعاد اتاق و ارتفاع سقف بستگی دارد. برای نورپردازی با استفاده از نور مخفی در اتاق‌های کوچک، از لامپ‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود و در اتاق‌هایی که سقف بلند دارند باید از لامپ‌هایی با قدرت نوردهی بیشتر استفاده کرد.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …