نور پردازی حیاط ، روش های مدرن و خاص

نور-پردازی-حیاط

نورپردازی حیاط و باغچه ویلا، یک راهکار برای محوطه سازی و زیباتر کردن نمای بیرون ساختمان ویلا است. همه ما کم و بیش با اهمیت و نقش نورپردازی در زیباتر کردن فضاهای مختلف آشنایی داریم. در مقالات مختلف هم پیرامون تکنیک نورپردازی برای دکوراسیون داخلی صحبت کرده‌ایم. نور باعث می‌شود یک فضا، زیباتر و دلنشین‌تر به نظر برسد. همچنین استفاده از لامپ‌ها و عناصر مختلف برای نورپردازی، یک جلوه درخشان و خاصی را به وجود می‌آورد. شما قادر هستید از چراغ های دکواتیو نیز برای روشن کردن این محیط استفاده کنید .

نور پردازی حیاط

زمانی که به تکنیک‌های نورپردازی برای باغ, حیاط و حیاط ویلا یا خانه فکر می‌کنید, اهداف اصلی را زیر نظر داشته باشید: روشن کردن فضای حیاط برای برجسته کردن مسیر برای عبور آسان, و استفاده از نورپردازی متمرکز.

برای نمایش درایو سخت, نمای بیرونی خانه را روشن کنید تا نمای بیرونی خانه را نمایش داده و یک نمای خارجی خیره‌کننده ایجاد کنید. یکی از اسرار داشتن فضای سبز زیبا و منحصر به فرد در حیاط استفاده از تکنیک‌ های نورپردازی یارد است . اگر فضای باز فضای باز را به خوبی روشن کنید، زیبایی آن را دو برابر خواهید کرد.

ایده های نور پردازی

ایده-های-نور-پردازی

نورپردازی دیوارهای باغ یا ویلا بسیار مهم است؛ چرا که حکم این دعوت فریبنده را دارد. یک مسیر ورودی روشن که به حیاط یا باغ منتهی می شود، نه تنها مهمان ها را به داخل راهنمایی می کند، بلکه به طرز زیبایی سبب روشن شدن مسیر می شود. نصب چراغ برای نورپردازی باغچه ها در دو طرف مسیر و در ارتفاع پایین، تاثیر جادویی ای روی سنگفرش ها می گذارد.

علاوه بر این می توانید در امتداد لبه های مسیر (خصوصا اطراف گل و گیاهان) نیز نورپردازی انجام دهید. گاهی نورپردازی باغچه کوچکی هم می تواند زیبایی حیاط و ورودی ویلای شما را چند برابر کند. فانوس ها یا لامپ های خورشیدی ای که آویزان شده اند نیز از جمله ایده های روشنایی محوطه باغ و حیاط ویلا هستند. زیرا نیاز به سیم های الکتریکی را حذف می کنند. به علاوه، چراغ های توکار زمینی در مسیر عبور نیز ایده جالبی هستند.

نور پردازی توکار

با لامپ های توکار، مسیر پله های باغ و ویلا که از خانه تا فضای بیرونی امتداد دارند را روشن کنید. نورپردازی زیر هر پله با کمک لامپ LED، باعث تاباندن درخششی از نور روی هر کدام از پله ها می شود. اگر پله ها مجاور یک دیوار آجری هستند، می توانید با کار گذاشتن چراغ هایی کار نورپردازی دیوار باغ را انجام دهید تا روشنایی ملایمی را فراهم کنید که بر تمام فضای بیرون غلبه نمی کند. می توانید از حسگرهای تشخیص حرکت به همراه نورپردازی پله های باغ و حیاط استفاده کنید.

نورپردازی هارداسکیپ

یکی دیگر از ایده های نورپردازی باغ و حیاط این است که ویژگی های هارداسکیپ محوطه باغ و ویلا (مثل دیوارهای سنگی، نیمکت، باغچه، هندریل نرده، آب نما و نرده ها) را با نورپردازی به نمایش بگذارید. برای مثال روشنایی متمرکز می تواند هر هارداسکیپ را به طور جزئی نمایش دهد.

می توانید از لامپ های کم ولتاژ توکار در زمین ( معروف به چراغ دفنی )، چراغ های کار شده در قسمت بالای حیاط ویلا و چراغ دانلایت استفاده کنید تا علاوه بر فراهم کردن روشنایی محیط، دید را هم افزایش دهید. چراغ های دانلایت و نورپردازی به طرف بالا می توانند بافت دیوار، ستون ها و… را در حیاط ویلا یا محوطه باغ نمایش دهند.

نور پردازی خاص حیاط

ترکیب هوشمندانه ای از نورپردازی ویژگی های باغ و حیاط ویلا به شما این امکان را می دهد که طراحی زیبای باغ خود را در معرض نمایش مهمان ها قرار دهید . از نورافکن های قابل تنظیم برای نمایش دادن درختان بلند استفاده کنید. می توانید لامپ های کوچکی را در بین بوته ها و درختچه ها قرار دهید. در امتداد دیوارهای کوتاه و شمشادها از لامپ هایی برای مشخص کردن لبه ها استفاده کنید، لامپ فستون را برای نورپردازی شاخه های درختان باغ آویزان کنید و برای قسمت های طاق مانند یا سایر ساختارهای باغچه از چراغ های متمرکز استفاده کنید.

نور پردازی حیاط با لامپ ال ای دی

وقتی که شب ها در حال تماشای آسمان و استراحت در فضای باز هستید، با استفاده از چند لامپ رشته ای، فضا را پرستاره تر کنید. برای روشنایی محوطه باغ خود، چراغ های فستون را از درخت آویزان کنید یا از چراغ هایی در پایین تنه درخت استفاده کنید تا نور را منتشر کنید. برای افزایش روشنایی باغ و حیاط ویلا، روی دیوار بیرونی خانه تان فانوس آویزان کنید. از لامپ های رشته ای LED ضدآب که از نور خورشید تغذیه می کنند استفاده کنید تا از دردسر نصب سیم های برق راحت شوید.

نور پردازی حیاط با فایرپیت

فایرپیت یک ایده غیر معمول برای روشنایی فضای بیرون از منزل است. اما در ایجاد فضایی صمیمانه و آرامش بخش برای بعد از مهمانی، انتخاب فوق العاده ای است. فایرپیت در محوطه باغ و ویلای شما تابش گرمی ایجاد می کند و حال و هوای خوبی برای یک گفتگوی صمیمانه بعد از شام فراهم می کند. می توانید از گزینه های قدیمی که از چوب به عنوان سوخت استفاده می کنند و یا شمع LED نیز استفاده کنید.

نور پردازی با چراغ های گلدانی

گلدان های نورانی در طول روز یک گلدان عادی هستند. اما در شب نور زیبایی برای روشن کردن باغچه و حیاط ویلا فراهم می کنند. گلدان های نورانی یک ایده مبتکرانه برای روشن کردن حیاط ویلا یا محیط باغ و حتی باغچه هستند و در تنوعی از شکل و اندازه در دسترسند. این گلدان ها یک بدنه مات دارند و به خاطر LED در حال تغییر در تنوعی از رنگ (از سفید شیری تا رنگ های آرامش بخش) در دسترسند. این گلدان ها کاملا ضدآب هستند. گلدان های نورانی در نورپردازی محوطه باغ کاربرد زیادی دارند و در شب جلوه زیبایی دارند و حتی می توانید از آن ها برای روشنایی خانه نیز استفاده کنید.

نور پردازی با چراغ های آویز

یک چراغ یا لوستر آویز مدرن و مناسب، باید علاوه بر داشتن جلوه‌ای زیبا، کارایی خوبی نیز داشته باشد. توجه به این مسئله به خصوص زمانی که می‌خواهید از آنها حیاط خود استفاده کنید بهتر است بهترین الگو آن را انتخاب کنید تا محیط زیبا تری داشته باشید . چرا که نور و روشنایی بیش از حد لوستر آویز یا روشنایی خیلی ضعیف آنها می‌تواند در زیبایی دکوراسیون اتاق شما تاثیر منفی داشته باشد. هر کدام از چراغ های آویز ویژگی و مدلهای مخصوصی دارند که در آینده نچندان دور آنها را برای شما شرح میدهیم .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …