نور پردازی حمام و دستشویی

نور-پردازی-فضایی-دستشویی-و-حمام

نور پردازی حمام و دستشویی از آن دسته کارهایی است که همواره به عنوان آخرین مرحله در طراحی و چیدمان فضا به آن اهمیت میدهیم . حتی در صورتی که شما تصمیم داشته باشید تا در ساختمان خود نورپردازی را انجام دهید، به احتمال زیاد نورپردازی حمام را به آخرین مرحله موکول خواهید کرد . این در حالی است که در واقع حمام یکی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین قسمت‌ های خانه به شمار میرود و مکانی است که روشنایی در آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. در این مقاله به شما شرح میدهیم چگونه این محیط را دکوراسیون کنید .

نورپردازی

نور-پردازی

بدون شک نورپردازی مؤثرترین المان طراحی از نظر احساسی است . هرگز نباید که تأثیر یک نورپردازی ضعیف بر روح و روان آدمی را نادیده بگیریم . از طرفی هم یک نورپردازی خوب و مناسب هم تأثیرات مثبت به سزایی بر او خواهد گذاشت . فکر نکنید که وقتی حرف از نورپردازی‌‌ می‌زنیم منظورمان لامپ‌ها و چراخ‌های گران قیمت و طراحی‌های آن‌چنانی است ، خیر این گونه نیست .

شما با ساده‌ ترین چراغ‌ ها و کمترین هزینه ممکن و صرفاً با رعایت یک سری از اصول ابتدایی خواهید توانست که به نتیجه مطلوبی در خصوص نورپردازی در سرویس بهداشتی دست یابید . به غیر نور پردازی شما نیز میتوانید از المان های پاییزی برای تزیین و دکوراسیون خانه و این فضا استفاده کنید .

نور پردازی با وسایل آنتیک

یکی از راه‌ های نورپردازی حمام و دستشویی استفاده از وسایل روشنایی آنتیک است. با این کار شما خواهید توانست تا یک فضای دراماتیک را در درحمام خود ایجاد کنید. به عنوان مثال در صورتی که تم حمام شما تیره است، با استفاده از وسایل روشنایی تیره نیز می‌توانید تا یک نمای بسیار خاص و زیبا برای خانه خود ایجاد کنید.

لوستر های کریستال

در کنار حمام‌ های مدرن و ساده، حمام های لوکس و لاکچری نیز قرار دارند که برای طراحی آن‌ها بهتر است تا از وسایل مخصوص استفاده کنیم . از این رو در صورتی که به دنبال طراحی و ایجاد یک حمام لوکس و خاص برای خود هستید بهتر است تا از لوسترهای کریستال استفاده کنید .

در ابتدا ممکن است که با استفاده از این وسیله روشنایی برای تان کمی ناملموس به نظر برسد . اما در واقع چنین نیست و شما خواهید توانست با استفاده از نمونه های مناسب آن، یک نمای زیبا نیز در حمام خود ایجاد کنید . علاوه بر این، استفاده از بستر های کریستال نیز باعث ایجاد درخشندگی خاصی در فضای حمام شما خواهد شد.

چراغ های دیواری

چراغ-های-دیواری

یکی دیگر از راه های نورپردازی حمام استفاده از لامپ های کلاسیک است که می توان آن‌ها را در طراحی حمام بکار برد و در دیوار نصب کرد . همچنین استفاده از این نام ها می تواند موجب ایجاد فضایی آرامش بخش و خاص نیز شود.

لامپ های سقفی

لامپ های سقفی بهترین گزینه برای ایجاد یک نورپردازی عمومی هستند . اما در مقابل برای روشنایی حمام بهتر است تا از نورپردازی دیواری استفاده شود تا سایه ایجاد نشود. یکی از این ایده های نورپردازی حمام، استفاده از لامپ دیواری در بالا و کنار آینه می‌باشد.

نوار های LED

یکی دیگر از انواع لامپ هایی که می توان از آن در طراحی و نور پردازی حمام استفاده کرد و یک نمای زیبا ایجاد نمود . لامپ های ال ای دی هستند. استفاده از این لامپ ها موجب ایجاد عمق بخشی به فضای حمام خواهند شد. انواع و مدلهای مختلفی دارند . استفاده از آن ها در طراحی حمام مدرن می تواند نتیجه بسیار مطلوب و ایده آلی را به دنبال داشته باشد.

لامپ رنگی

یکی دیگر از ایده های نورپردازی حمام ، استفاده از لامپ های رنگی است . یکی از جدیدترین و تازه ترین ایده ها در این زمینه می باشد . شما همچنین می توانید با استفاده از ریموت یا کنترل، این رنگ ها را تنظیم کرده و آن‌ ها را به دلخواه تغییر دهید.

فانوس برای دیزاین فضا

یکی دیگر از روش های نورپردازی حمام استفاده از وسایل روشنایی فانوسی شکل است . می توان آن‌ ها را در جهت نورپردازی حمام استفاده کرد. علاوه بر این نصب این نوع وسایل روشنایی در بالای سینک روشویی خواهد توانست تا یک نمای زیبا و منحصر به فرد ایجاد نماید. همچنین پیشنهاد ما به شما استفاده از این ایده در طراحی حمام های کوچک است.

نور پردازی جنرال

قرار دادن یک چراغ سقفی ساده در مرکز اتاق یک راه‌ حل ساده برای ایجاد روشنایی در تمامی فضای است . اما در جهت ایجاد انواع مختلفی از روحیات و علایق کافی نخواهد بود. اگر بودجه شما به منظور نورپردازی سرویس بهداشتی کم است و راه حال دیگری جز استفاده از لامپ سقفی ندارید .

استفاده از اسپات لایت‌های (spotlight) سوار شده بر سطح با مانند تصویر ۲ هم گزینه بسیار ایده آلی هستند و در عین حال که سفارشی سازی بیشتری را نسبت به چراغ سقفی ساده در اختیار قرار‌‌ می‌دهند، اجرای آن کم هزینه خواهد بود.

نور پردازی تسک

آیینه‌‌ای که در سرویس‌های بهداشتی از آن استفاده‌‌ می‌شود به منزله میز کار در محیط‌های اداری است که بیشتر فعالیت‌ها روی آن صورت‌‌ می‌گیرد . برای نورپردازی بهینه این آینه‌ها چندین راه‌ حل وجود دارد اما بهترین آن‌ها گزینه‌‌ای است که بتواند دو طرف صورت را به طور مساوی روشن کند. برای این منظور‌‌ می‌توان از آینه‌هایی مخصوص دارای لامپ یا نصب دو لامپ در دو طرف آینه استفاده کرد.

نور پردازی مود

در این نوع از نورپردازی در حمام و سرویس‌های بهداشتی شما‌‌ می‌توانید با بهره‌ گیری از المان‌های طراحی و صد البته خلاقیت خود ، تفاوت را رقم بزنید و یک فضای بسیار گیراتر را خلق کنید. دست شما در استفاده از نور کم یا نور زیاد در این سبک از نورپردازی کاملاً باز است.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …