مدلهای مختلف راه پله

مدلهای مختلف راه پله چست ؟ راه پله یکی از اساسی ترین تجهیزات در هر خانه است . شما قادر هستید با توجه با ارتفاع دیوار ، استایل خانه خود و نیز پارامترهای دیگر الگوی منتخب خود را پیدا کنید . شما قادر هستید با استفاده از اشکال مختلف راه پله محیط زندگی خود را متحول کنید . از ساخت الگوهای جدید و متمایز راه پله هیچگاه نترسید .

قبل از شروع به کار طراحی از خود بپرسید چه می خواهید و سپس طرح خود را انتخاب کنید . بعد از این مرحله شما باید

کار را با دقت و نیز توجه بالا جلو ببرید . به عبارتی از راه رفتن بر روی مسیری که به تازگی طراحی کردید نهایت لذت را ببرید . پله ها را می توان در ترکیبی تقریباً بی پایان از اشکال و انواع مختلف طراحی کرد . با توجه به میزان بودجه و دارایی مالی خود یکی از انواع راه پله را انتخاب کنید .

انواع مختلف معماری پله ها جذابیت های بصری متفاوتی را ارائه می دهند و همچنین فضای متفاوتی را اشغال می کنند. برخی از انواع پله ها بیشتر در منازل مسکونی و برخی دیگر بیشتر در محیط های تجاری یا صنعتی دیده می شوند. در زیر به تشریح مدلهای مختلف و متنوع پله می پردازیم تا ایده بگیرید و به بهترین شکل موجود محیط خود را دکوراسیون کنید .

مدلهای مختلف راه پله

طراحی مدلهای مختلف راه پله می تواند از یک پلکان دسترسی ساده پیچ دار تا یک پله بزرگ دوشاخه یا تک شاخه که در خانه ها و ساختمان های زیبا به نمایش در می آید، باشد . حتی قطعات یک راه پله بسته به عملکرد یا سبک می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، به جای یک رایزر استاندارد (قسمت عمودی پله)، می توان از یک رایزر باز استفاده کرد تا ظاهری بازتر و جادارتر ایجاد کند.

برای ساخت آج پله می توانید از چوب، شیشه، کاشی یا استیل قادر هستید استفاده کنید تا جذابیت و نیز زیبایی بصری کار را افزایش دهید . با ما همراه شوید تا مدلها و نیز اشکال مختلف راه پله آشنا شوید .

راه پله مستقیم

ابتدایی ترین سبک پله مدل مستقیم است ، زیرا شما به نه به پشتیبان پله نیاز دارید و نه هر قطعه دیگری .رفت و آمد بر روی این راه پله بسیار روان و راحت است .

راه پله مستقیم با فرود مستقیم

در این نسخه از راه پله مستقیم، یک فرود مرکزی، یک وسعت طولانی از پله ها را می شکند. قوانین ساختمانی مستلزم این است که از این نوع راه پله در مواقعی استفاده شود که راه پله باید بیش از 12 فوت ارتفاع داشته باشد. پله های مستقیم با فرود میانی معمولاً در ساختمان های تجاری بزرگ بر خلاف خانه های شخصی استفاده می شود. با این حال، آنها می توانند برای کاربردهای مسکونی در فضای باز استفاده شوند، مانند پله هایی از عرشه که دسترسی به مناطق زیر را فراهم می کند.

راه پله مستقیم  با فرود مستقیم

راه پله ال شکل

یکی دیگر از نسخه‌های جالب‌تر پرواز مستقیم، پله‌های یک چهارم چرخشی یا پله‌های L شکل است. ویژگی اصلی این پله چرخش 90 درجه پس از فرود است. سپس پله ها را به چپ یا راست ادامه دهید. در حالی که فرود معمولاً در وسط راه پله است، می توان آن را به یک طرف یا آن طرف نزدیکتر قرار داد.

راه پله ال شکل

راه پله شناور

یک راه پله مستقیم را می توان با ایجاد یک پلکان شناور یا کنسولی با آج و بدون بالابر جذاب تر کرد. اغلب، آج پله ها به دیوار متصل می شوند تا ساختار تکیه گاه قابل توجه نباشد . در موارد دیگر می توان از شیشه یا پلکسی گلاس برای رایزرها استفاده کرد تا ظاهری شناور ایجاد کند . پله های شناور را می توان هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های تجاری به کار برد تا ظاهری مدرن و احساس باز ارائه دهد.

راه پله شناور

راه پله گرد

راه پله گرد دارای استایل خاص و متفاوتی است . برای ساخت این راه پله شما میتوانید از انواع مختلف چون استفاده کنید . وقتی از بالا به آن نگاه می کنیم، به نظر می رسد که ستاره های دایره ای دایره ای با یک مرکز انحنای واحد و شعاع بزرگ را دنبال می کنند. در حالی که پله‌های دایره‌ای دور می‌چرخند و پله‌ها مخروطی هستند، بیشتر شبیه پله‌های معمولی هستند تا یک پله مارپیچ، زیرا منحنی آرام‌تر است.

راه-پله-گرد

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …