محوطه سازی خانه با تم پاییز

تم-پاییز-برای-محوطه-سازی-خانه

پاییز از راه رسیده است و اکنون میتوانیم فضای بیرونی منزل، ویلا و خانه را با تم پاییز محوطه سازی و طراحی کنیم . برای محوطه سازی در پاییز نیاز است عناصر مختلف این فصل زیبا را به همراه ترند های جدید ادغام کرد. طراح باید با استفاده از عناصر طراحی پاییزی، محوطه سازی خانه با تم پاییز بایستی به شکلی طراحی کنید که فضای باغ تداعی‌ کننده ارتباط انسان با طبیعت پیرامونش آنها باشد . میتوانیم حتی از این تم برای دکوراسیون اتاق خواب و ایجاد فضایی زیبا در خانه استفاده کنیم .

محوطه سازی چیست ؟

محوطه سازی در سال‌های اخیر در کشور ما به یک کار رقابتی تبدیل شده است. به طوری که سازندگان آپارتمان‌ها و ویلاها، وسواس شدیدی برای محوطه سازی و دکوراسیون حیاط به خرج می‌دهند. برای تزئین حیاط راهکارهایی چون شن‌ریزی، چمن کاری و درخت کاری وجود دارد. علاوه بر این موارد برای دکوراسیون حیاط می‌توان از سنگ‌فرش‌ها و آلاچیق‌های زیبا در محوطه سازی و دکوراسیون حیاط و خانه استفاده کرد.

رقابت و ایده پردازی در این‌ باره به قدری زیاد شده است که عده‌ای از سازندگان مطرح به دنبال طرح و المان جدید هستند . استخرهای فلت را در محوطه به صورت‌های مختلف ایجاد می‌کنند که نمای باغ و حیاط را بسیار متحول می‌سازد. یکی از پرکاربردترین و زیباترین طراحی حیاط و محوطه، حیاط سازی منزل و ویلا با فضای سبز است. در این نوع دکوراسیون حیاط طراحی گل و گیاه نقش محوری و اساسی دارند. همچنین علاوه بر گل و گیاه، طراحی مسیرهای رفت و آمد و نوع سنگفرش کف آن‌ها هم دارای اهمیت خاصی هستند.

حیاط

احتمالاً در پروسه حیاط سازی منزل یا ویلا، برای ایجاد فضای زیبا و مناسب با ویژگی‌های منحصر به فرد و چشمگیر، نیاز به کمی خلاقیت و نوآوری داشته باشید.

  • مثلاً اگر حیاطتان خیلی صاف و ساده باشد، می‌توانید حداقل یک طبقه یا نیم طبقه به قسمتی از حیاط اضافه کنید تا فضایی هم سطح یا نزدیک به سطح نگاهتان داشته باشید، در این صورت می‌توانید به زیباسازی و تزئین دکوراسیون حیاط کمک بزرگی کنید.
  • اضافه کردن عناصر جالب دیگری مانند آبشار یا برکه مصنوعی هم خیلی مناسب خواهد بود. در شلوغی این روزهای کلان‌شهرها و حتی برای ایجاد آرامش و آسایش صدای حرکت آب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و تمام اصوات مزاحم و همین‌طور ترافیک خیابان را به کل بی‌اثر کند. برای این مورد نیازی نیست به فکر آبشارهای خیلی بزرگ باشید، یک مدل خیلی کوچک در گوشه حیاط هم کفایت می‌کند.

آلاچیق

  • اگر اندازه حیاط منزلتان به قدری است که امکان ساخت آلاچیق یا یک سایه‌بان کوچک در انتهای آن وجود دارد، ما به شما ساخت آلاچیق و سایه‌بان را پیشنهاد می‌کنیم. برای محوطه سازی و دکوراسیون حیاط خانه، حتماً توصیه می‌شود این کار را انجام بدهید.
  • اجرای این پیشنهاد در حیاط سازی منزل به دیزاین و زیبایی بیشتر و بهتر دکوراسیون حیاط کمک می‌کند. گوشه حیاط مکان خیلی خوبی برای آرامش و یا مطالعه و استراحت است، بنابراین بهتر است آلاچیق یا سایه‌بان در گوشه حیاط ساخته شود.

نور پردازی

  • نه تنها در حیاط منزل یا ویلا، بلکه نورپردازی کمک بسیار زیادی به زیباتر دیده شدن همه چیز می‌کند؛ مخصوصاً فضای بیرونی و حیاط فضاهای ساختمانی و علی‌الخصوص حیاط.
  • حیاط سازی منزل با نورپردازی زیبا و چشم‌نواز، زیبایی دیداری فوق العاده زیادی به محوطه و حیاط خانه می‌دهد.
  • این خلاقیت و ایجاد زیبایی با نور، مخصوصاً در شب‌ها جلوه ای خاص را در تزئین حیاط و محوطه سازی ایجاد می‌کند.

محوطه سازی فضا

محوطه-سازی

باید به ارزش و جستجوی زمان صرف شده در باغ و محیط بیرون از خانه در پاییز توجه شود. با توجه به این موضوع، مردم به دنبال سادگی و پناهگاهی برای ارتباط با دنیای طبیعی هستند.

ما از آسیب عاطفی همه گیری ویروس کرونا رنج برده‌ایم و بسیاری از مردم اشتیاق دارند تا فضاهای بیرونی خود را بیش از قبل به محلی برای ارتباط با طبیعت تعیین کنند. اکنون روندهای جدید برای محوطه سازی در پاییز به سمت بازی، مدیتیشن، آرامش طبیعی، غذا خوردن و ایجاد روابط انسانی متمایل شده است. مردم در مورد استفاده از این فضاها برای تأثیر بر سلامت کلی، رفاه و ارزش افزوده به زندگی خود فکر می‌کنند.

ویژگی‌ هایی که میتوانید در حال حاضر استفاده کنید، فضاهای یوگا و مدیتیشن و اختصاص فضای کار در محیط بیرون است . بیرون آوردن فضای کار از داخل به محوطه، راهی عالی برای ارتباط با طبیعت و حل مشکل ماندن در خانه به خاطر کرونا است. این بدان معناست که مردم بیشتر تلاش خواهند کرد تا جنبه‌ های مهم زندگی داخلی خود را در خارج از خانه ادغام کنند .

تاثیر عناصر طبیعی بر محوطه سازی

روزهای پاییز آب و هوا کمتر از قبل قابل پیش بینی است که این موضوع بر نحوه چشم انداز ما در طراحی محوطه تاثیر خواهد گذاشت. در مناظر پاییزی نیاز است از گیاهان مقاوم در برابر آب و هوا استفاده کنیم . متریال مصرفی برای محوطه سازی بهتر است شن و سنگ باشد . این مواد ساختار مقاوم تری دارند .

موارد دیگری که باید در محوطه سازی باغ مد نظر قرار داد، استفاده از عناصری مانند آتش (آتشدان)، آب (آبنما) و چوب (آلاچیق یا مبلمان راحتی) است. هر یک از این عناصر میتوانند حال و هوای پاییز را نشان دهند . آتش گرمابخش است، آبنما تجلی بارانی بودن فصل پاییز میباشد و چوب نماینده درختان است .

گیاهان مناسب

درخت بلوط انتخابی عالی است زیرا دارای برگ‌های قرمز در طول فصل است و در پاییز به خوبی رشد می‌کند. یکی دیگر از گیاهان پاییزی مورد علاقه همه افراد ، درخت افرا ژاپنی است که در مناطق سردتر رشد بهتری دارد. میرتل کرپ (Myrtle) یکی از گیاهان برای محوطه سازی ویلا است که چشم اندازی از برگ‌های پاییزی نارنجی و زرد را به نمایش می‌گذارد.

درختان لاله از محبوب‌ترین گیاهان پاییزی هستند زیرا هم بزرگ بوده و هم سایه‌ای گسترده از برگ‌های زرد در باغ می‌گسترانند. درخت صنوبر نیز می‌تواند در گوشه‌ای از محوطه خیلی آرام و در عین حال باوقار قرار گیرد. در هر صورت، مهم است که از انواع درختان مناسب فصل پاییز در طراحی محوطه خانه خود استفاده کنید زیرا هم تنوع گیاهان مختلف در باغ را افزایش می‌دهید و هم از رنگ های پاییزی مانند زرد، نارنجی، قرمز و قهوه‌ای روشن استفاده می‌کنید.

نکنه :

بهتر است از ترکیب رنگی متفاوت تم پاییز برای چیدمان و دکوراسیون فضا استفاده کنیم و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید . هدف از چیدمان گیاهان به گونه‌ ای که رنگ‌ های متضاد در مجاورت یکدیگر باشند این است که تفاوت گیاهان بیش از پیش برجسته شود. استفاده از گیاهان همیشه سبز به عنوان عنصر زمینه یا پیش زمینه می‌تواند انتخاب رنگ درختان برگ‌ریز را بیشتر نمایان کند.

دکوراسیون مبلمان خانه با تم پاییز

مبلمان های فضای بیرونی خانه هم نباید بی نصیب بمانند، می توانید رویه های آن را عوض کنید، و از رنگ های پاییزی بهره بگیرید، رویه ای به رنگ قرمز از پارچه ای نرم که حسابی چهره تراس یا فضای بیرونی خانه تان را عوض کند و به آن حال و هوایی عاشقانه ببخشد.

نکته مهم

اکنون زمان آن است که نقشه محوطه سازی خانه خود را به متخصصین واگذار کنید زیرا نیروی کار حرفه‌ای می‌داند که فضای باغ را چگونه طراحی و اجرا کند؛ اما مهم است که درک روشنی از چشم انداز خود داشته باشید. شما باید فضای بیرون خود را در اندازه و مقیاس مناسب، همراه با رنگ‌ها و بافت‌هایی که دوست دارید، زینت ببخشید.

تزیین ورودی خانه

تزیین-ورودی-خانه

ورودی های خانه را فراموش نکنید . با گل و گیاهانی که رنگ های پاییزی دارند ورودی خانه تان را زیبا کنید . این کار باعث میشود افراد از تماشای خانه شما لذت ببرند . گل های زرد و قرمز و نارنجی، میوه های کاج، حلقه های روی در که با برگ های خشک همه میتوانند نمای خانه را زیباتر کنند . همه و همه می تواند در جذابیت دکوراسیون این قسمت از خانه تان تاثیر گذار باشد.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …