محوطه سازی و ایجاد فضای ایده آل در حیاط

محوطه-سازی-و-ایجاد-فضای-ایده-آل-در-حیاط

خلاقیت در باغبانی می‌تواند ظاهر و عملکرد کلی محیط خارجی شما را تغییر دهد و آن را زیبا سازد . به طوری برای محوطه سازی حیاط میتوانید از شکل ها و الگوهای مختلف استفاده کنید و از تماشای آنها لذت ببرید . در این امتداد می‌توان مجموعه‌ای از وسایل مختلف را تهیه کرد و به فضای باغ ظاهری متفاوت بخشید. برای این کار لازم است هدف جدیدی را تعیین کرد و سپس بر طبق همان شرایط کار خود را پیش ببرید و از تماشای آن لذت ببرید . جالب است بدانید قادر هستید از روشهای خاص و مدرن نور پردازی حیاط نیز استفاده کنید .

محوطه سازی حیاط به روش ایده آل

برای ایجاد فضایی جادویی و رویایی در محوطه حیاط بهتر است ابتدا به طراحی یک باغچه زیبا با گل های رنگارنگ و درختان گوناگون بپردازید . استفاده از ایده های خلاقانه و بکر در فضای سبز، می تواند محوطه سازی حیاط خانه های آپارتمانی و محوطه سازی ویلا را از این رو به آن رو کند .

بهتر است برای طراحی فضای سبز ایده آل و متفاوت در محوطه حیاط از گلدان های رنگارنگ استفاده کنید . همچنین می توانید با آرایش و مرزبندی بین درختان و گل های باغچه به فضای سبز حیاط نظم و ترتیب خاصی را ببخشید . در ادامه به تشریح روش های زیبا سازی این فضا می‌پردازیم با ما همراه باشید .

ایده های مختلف و متفاوت برای محوطه سازی حیاط

ایده-های-مختلف-و-متفاوت-برای-محوطه-سازی-حیاط

تزیین محوطه حیاط با وسایل دور ریختنی همچنین می تواند ایده مناسب و خلاقانه ای برای ایجاد محوطه زیبا و متفاوت در حیاط باشد . اگر شما تمایل دارید که در هنگام اوقات فراغت خود در محوطه حیاط به استراحت بپردازید بهتر است یک میز و صندلی و مبلمان راحتی را در محوطه منزل خود قرار دهید . ساخت برکه ، حوضچه کوچک، استخر و استفاده از آبنما یکی دیگر از انواع ایده های کاربردی برای طراحی یک فضای منحصر به فرد و خاص در حیاط است . در ادامه به تشریح روش های زیبا سازی این فضا می پردازیم ، با ما همراه باشید .

باغبانی و ایجاد یک فضا خاص

بستر مرتفع که از قاب‌های چوبی و سنگی ساخته شده‌اند از سطح زمین فاصله دارند . در حالی که این امر مزایایی برای گیاهان دارند مانند زهکشی بهتر و گرم کردن خاک در اوایل بهار، اما حتی می‌تواند به عنوان یک نوع خلاقیت در باغبانی برای زیباتر کردن فضای باغ نیز در نظر گرفته شود. همچنین یکی از مهم‌ترین فواید کاربردی بسترهای مرتفع، عدم خم شدن باغبان و مشکلات مربوط به کمر و ستون فقرات او هستند. در باغبانی زمینی، باغبان مدام در حال خم شدن و کاشت گیاهان است، اما در بستر مرتفع، باغبان در ارتفاع مشخص شروع به کار می‌کند که این امر حداقل تنش و خستگی را در او ایجاد می‌کند.

تزیین و دکوراسیون باغ با گلهای باغچه ای

خلاقیت در باغبانی بسیار مهم است، حتی وقتی در مورد گیاهان باغچه‌ای حرف می‌زنیم. این گیاهان بر روی زمین و به صورت مرتب در کنار هم کاشته می‌شوند تا با ایجاد تنوع به زیبایی باغ کم کنند. بسیاری از گیاهانی که گل می‌دهند را می‌توانید به عنوان گیاهان باغچه ای در نظر بگیرید . یک نقطه سایه‌دار در زیر یک درخت می‌تواند برای این امر ایده آل باشد. می‌توانید گیاهان باغچه‌ای را به صورت ردیفی در کنار هم بکارید و یا آنها را در ابعاد مربعی به شکلی منظم در کنار هم قرار دهید. همچنین بهتر است این گیاهان را در مسیر پیاده‌روها بکارید تا زیبایی باغ را دوچندان کنند.

نصب و اجرا گلدان های زیبا

بعضی از گیاهان مانند برگ چغندر سوئیسیِ رنگین کمان بسیار زیبا هستند، با ایجاد نقاط کانونی در باغ خود، آن‌ها را به رخ دیگران بکشید. رنگین کمان سوئیسی را داخل گلدان‌های خود بکارید تا زیبایی خود را نشان دهند. وقتی آن‎ها را داخل گلدان می‌کارید، برگ‌های سَرسبز آن رشد و تمام گلدان را پُر می‌کنند . می‌توانید تقریباً در مورد هر گیاهی همین کار را انجام دهید. این روش می‌تواند یک ایده تزیینی برای خلاقیت در باغبانی برای طراحی باغ سبزیجات باشد. تقریباً هر گلدانی را می‌توانید استفاده کنید، به شرطی که زهکشی خوبی داشته باشد.

استفاده بهینه از فضا برای ایجاد یک گلخانه معلق

هیچ قاعده باغبانی وجود ندارد که بگوید: «نمی توانید از سبدها و گلدان‌ها به شکلی آویزان استفاده کنید». بیشتر گیاهان در گلدان‌های معلق بسیار زیبا به نظر می‌رسند. این کار به فضای باغ روح و روانی تازه می‌بخشد. به ویژه اگر کلبه‌ای چوبی داشته باشید می‌توانید گلدان‌ها را با استفاده از میخ و آویز فلزی به دیوار چوبی وصل کنید.

همچنین می‌توانید از هر نوع گلدانی که دوست دارید استفاده کنید، از سطل‌های پلاستیکی قدیمی گرفته تا بطری‌های نوشابه بازیافتی، هر وسیله‌ای که شکل ظرف است می‌تواند نقش گلدان را بازی کند. فقط به یاد داشته باشید که ظروف وقتی پُر از خاک مرطوب هستند ممکن است سنگین شوند، بنابراین لازم است که گلدان‌ها و سبدها را به شکلی محکم به دیوار وصل کنید تا در اثر وزن گلدان یا شرایط بد جوی به پایین سقوط نکنند.

نصب و استفاده از جعبه های چوبی

یک جعبه ساده چوبی تمام چیزی است که شما برای کاشت یک نوع گیاه نیاز دارید. این جعبه یک نوع تنوع ظاهری برای خلاقیت در باغبانی محسوب می‌شود. این جعبه‌ها در ابعاد کوچکی هستند، ولی ممکن است هنگام پُر شدن از خاک خیلی سنگین شوند.

اما آن‌ها را با فرغون به هر جایی که آفتاب می‌تابد انتقال دهید. می‌توانید تعداد زیادی از جعبه‌ها را در یک فضای کوچک کنار هم قرار دهید که هر کدام دارای یک گیاه متفاوت باشند. مهم‌ترین استفاده از این جعبه ها، کاشت گیاهان خوردنی است، مثلاً برای کاشت کاهو، هویج و پیاز عالی هستند. همچنین برای تزیین گل‌های باغ نیز می‌توانید از این جعبه‌های چوبی نهایت استفاده را ببرید.

گلدان‌ های چوبی ظاهری بسیار زیبا دارند که به خوبی با هر گیاه و هر محیطی هماهنگ میشوند . عموما به شکل مربع و مستطیل عرضه میشوند و قادر اند محیط حیاط را زیباتر کنند . روی بعضی از آنها حکاکی‌ های بسیار ریز ، زیبا و هنرمندانه ای وجود دارد که آنها را به یک آیتم مجلل و خاص برای دکوراسیون و تزیین دیوار حیاط تبدیل کرده است .

گلدان چوبی در زمستان ترک نمیخورد . شاید تنها نکته ای که باید به آن توجه کنیم پوسیدن و فاسد شدن گیاه است . چون گلدان چوبی به راحتی خشک نمیشود و آب را در خود نگه میدارد .

اجرا و پیاده سازی برگه در حیاط

اجرا-و-پیاده-سازی-برگه-در-حیاط

ساخت برکه مصنوعی از آبنماهای دیگر ساده تر بوده به طوری که می توان بسیار سریع یک برکه کوچک احداث کرد. به طوری که برای احداث برکه مصنوعی ابتدا طرح را مطابق نقشه بر زمین مورد نظر پیاده کرده سپس اقدام به خاکبرداری می کنیم، اگر مساحت برکه کوچک است عمق خاکبرداری نیز زیاد نخواهد بود و چنانچه مساحت برکه متوسط باشد خاکبرداری نیمه عمیق و در صورتی که مساحت برکه بالا باشد دیگر تبدیل به دریاچه مصنوعی شده و از حالت یک برکه یا آبگیر کوچک در خواهد آمد و عمق در قسمت هایی ممکن است کمی بیشتر یا کمتر شود. شما قادر هستید از الگو ها و مدلهای مختلف برای اجرا و پیاده سازی برگه استفاده کنید و محیط خود را خاص تر کنید .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …