مبلمان اداری و انواع مختلف آن برای دکوراسیون و چیدمان این فضا

مبلمان-اداری-و-انواع-مختلف-آن-برای-دکوراسیون-و-چیدمان-این-فضا

هر اداره و شرکتی نیاز به مبلمان اداری دارد که شامل میز مدیریت، میز اداری، صندلی اداری، میز کنفرانس و … می باشد . هر شرکت با توجه به گسترش فعالیت هایش می تواند مبلمان اداری خود را افزایش دهد .

علاوه بر جنبه زیبایی محیط کارتان با توجه به تعداد کارکنان، مساحت اداره و شغلی که دارید می توانید انتخاب مناسبی داشته باشد تا کارمندان شما طی ساعت هایی که در اداره مشغول فعالیت هستند احساس راحتی و آسایش داشته باشند . برای انتخاب بهترین الگو مبلمان برای این فضا وقت بگذارید و مدلهای مختلف موجود در بازار را بررسی کنید .

مبلمان اداری

مبلمان-اداری

اگر از الگوهای و خاص را میپسندید بهتر است از این الگو برای دیزاین و دکوراسیون محیط کار خود استفاده کنید . به طور کلی مبلمان های مدرن دارای استایل و الگو خاصی هستند ، بسیاری از دفاتر و شرکت ها که می خواهند کسب و کار جدید خود را به نمایش بگذارند و از رقبای خودشان پیشی بگیرند سعی می کنند از این الگو برای دکوراسیون و طراحی محیط کاری خود استفاده کنید .

این نوع مبلمان با استفاده از پارتیشن های تک جداره و دو جداره از جنس فلز و یا شیشه واحدها تقسیم می شوند. مبلمان اداری مدرن علاوه بر اینکه حریم اختصاصی برای کارمندان ایجاد می کند سبب زیبایی و حفظ فضای ایجاد شده به صورت اختصاصی می گردد و فضای مدرنی را در محیط کار ایجاد می کند.

سبک هایتک (تکنولوژی بالا)

استفاده از تکنولوژی، ویژه این سبک است. طراحی داخلی در سبک هایتک از آخرین تکنولوژی‌های روز استفاده می‌شود . به عنوان مثال در این سبک از دراپ باکس، گوگل درایو و اسکای درایو برای کاهش مصرف کاغذ استفاده می‌شود، همین طور از صفحات نمایشی دیواری لمسی و تکنولوژی‌های ارتباطی در اتاق کنفرانس استفاده می‌شود.

سبک معاصر

سبک-معاصر

یکی دیگر از انواع سبک‌های دکوراسیون اداری سبک معاصر می‌باشد که ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است. سبک معاصر مانند سبک مینیمال سبکی ساده و بی‌پیرایه است. مبلمان اداری در این سبک از چوب ساخته می‌شوند و با رنگ‌های خنثی و ساده، اشکال و خطوط ساده و مستقیم طراحی می‌شود. سبک معاصر با رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید شناخته می‌شود.

سبک رترو

مبلمان در این سبک از مدل‌های قدیمی الهام می‌گیرد، اما متناسب با دوره امروزی بازسازی می‌شود. بهتر است بدانید، از ویژگی‌های مبلمان دوران قدیم، عناصر چوبی جلا داده شده هستند. در این سبک از رنگ‌های شاد و پرانرژی استفاده می‌شود، درواقع رنگ‌ها در سبک رترو در اولویت قرار دارند و مهم‌ترین عنصر محسوب می‌شوند. رنگ‌هایی که در این سبک استفاده می‌شود اغلب رنگ‌های زنده‌ای مثل قرمز، نارنجی و صورتی هستند . در کنار این رنگ‌های تند، رنگ‌های زرد خردلی، ارغوانی و آبی نیلی نیز به کار گرفته می‌شود.

سبک روستیک

در سبک روستیک از متریال طبیعی استفاده می‌شود، به طوری که از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشد. این سبک ساختاری خام و نپخته با جزئیات زمخت و ناصاف دارد و بر آن است تا احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند. شاخه‌ها و تنه درخت در کنار الیاف و کناف، متریال اصلی این سبک محسوب می‌شود.

روستیک واژه‌ای لاتین به معنای روستا می‌باشد. دلیل این نامگذاری استفاده از متریال طبیعی مثل چوب و نور خورشید در این سبک است. وسایل در این سبک چوبی، ساده و دست‌ساز است و با تراشکاری و نازک‌کاری تزیین نمی‌شود، در واقع وسایل باید حالت طبیعی خود را حفظ کنند. در این سبک از گیاهان نیز استفاده می‌شود، در فضای اداری و حتی منازل گیاهان نمادی از طبیعت محسوب می‌شوند.

سبک مدرن

سبک-مدرن

مبلمان اداری مدرن دارای سبک و طرح ساده‌ای هستند. این سبک از اشکال هندسی الگو می‌گیرد و بیشتر از جنس فلز، شیشه و چوب ساخته می‌شوند. این سبک رنگ‌بندی متنوع و طرح‌های ساده و زیبایی دارند، رنگ‌ها در این سبک روشن و پرانرژی هستند . استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی باعث افزایش راندمان کار در این سبک می‌شود .

مبلمان اداری در سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک قیمت پایین‌تر و وزنی سبک‌تر دارد، سبک مدرن به‌روزتر بوده و کارایی بالاتری دارد. محصولات مدرن کاملاً ارگونومی هستند. در سبک مدرن امکاناتی مثل کابل شبکه، سیم برق و … درون وسایل تعبیه می‌شوند.

سبک تفسیری

این سبکی اصلاح شده و ظریف است. در این حالت جزئیات سبک کلاسیک شمایی تازه به خود می گیرند. اشیا همان حالتی قدیمی و کلاسیک خود را دارند با این تفاوت که برخی به روز رسانی ها و نوآوری های سبک مدرن در آن اعمال می شود. به عبارتی دیگر ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن می باشند. در این سبک بیشتر، سطوح اشیا به رنگ طلایی یا نقره ای پرداخت کاری می شوند.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …