طراحی داخلی منزل ایرانی

جالب است بدانید از قدیم تا به امروز در تمامی کشور ها ، طراحی های داخلی اعم از طراحی فضا های داخلی و خارجی دستخوش تغییرات بزرگی شده است . تغییراتی در چیدمان وسایل منزل ، دکوری جات نصب‌شده ، مقدار نورپردازی در خروجی ها دریچه ای ساختمان ، قرار گیری و جایگاه ابزارهای تزئینی و سایر موارد از این موارد تغییرات می باشند . در کشور ما نیز در طراحی داخلی منزل ایرانی این موضوع به وضوح دیده می شود.

استفاده از مصالح مختلف که بر اساس بودجه‌ی خانوار تنظیم‌شده و سلیقه‌ی افراد را در نظر داشته باشد ، نیز یکی از نشانه‌های تغییرات سبک معماری و طراحی داخلی منزل ایرانی است. البته ناگفته نماند که فرهنگ ایرانی طبق اصول و پایه‌های خویش پیش رفته و مخاطبین خاص خود را دارد . گاهی نیز این فرهنگ با نمادهایی از مدرنیته و سبک طراحی داخلی اروپایی ترکیب‌شده و چشم‌نواز به نظر می‌آید . اما تنها نکته‌ی دارای اهمیت رضایت و آرامش ساکنین منزل از تغییر دکوراسیون‌های انجام‌شده است که محیطی گرم و دلنشین برای گفت‌وگوهایشان را پدید آورد . در این بخش ، این نکات را به‌طور اجمالی بررسی و نمونه‌هایی را ذکر می‌کنیم.

امروزه دکوراسیون منزل های ایرانی در عین زیبایی و جذابیت با طرح های مدرنی ترکیب شده است. استفاده از وسایل مدرن و لوکس زیبایی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دو چندان نموده است. همچنین نورپردازی از گذشته تا به امروز از اهمیت بسیاری در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی برخوردار بوده است. تصاویر زیر نمونه هایی از جدیدترین و شیک ترین طراحی های صورت گرفته برای منازل ایرانی است. همانطور که مشاهده خواهید کرد این نمونه ها دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی را نشان می دهد که در اغلب آن ها مبلمان راحتی استفاده شده است .

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی ها نیز با دیگر دکوراسیون ها تفاوت دارد. استفاده از مدل تخت خواب های شیک, نحوه چیدمان مناسب وسایل اتاق خواب و تناسب و هماهنگی رنگ وسایل با سرویس خواب از جمله فاکتورهای مورد توجه ایرانی ها در دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. دو تصویر زیر نمونه از این طراحی ها است.

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش خانه های ایرانی است که در دکوراسیون داخلی آن توجه بسیاری می شود. استفاده از مدل کابینت های شیک و مدرن در طراحی آشپزخانه های امروزی دیده می شود. این کابینت ها موجود زیبایی بیشتر آشپزخانه می شود. تصاویر زیر نمونه هایی از دکوراسیون آشپزخانه ایرانی را نشان می دهد.

نکته ای قابل تامل :

ایران با فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله از دیرباز تاکنون معماران و طراحان فوق‌العاده‌ و موفقی را به خود دیده است. با گذشت زمان و تغییر سلیقه مردم و همچنین با حفظ سنت‌ها، دکوراسیون منزل ایرانی دستخوش تغییراتی به سبک مدرن شده است. طراحی صورت گرفته دکوراسیون داخلی توسط طراحان ایرانی در سطح جهان زبانزد است و همین امر باعث شده طراحی و معماری ایرانی تا این حد بی نظیر باشند. در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی همواره عناصر ثابتی وجود دارند که با دیدن آن دکوراسیون، ایرانی بودن در آن موج می‌زند. لوازمی چون فرش و قالی عناصری جدایی ناپذیر از فرهنگ و دکوراسیون منزل ایرانی است. امروزه با مشاهده دکوراسیون داخلی منزل ایرانی شاهد تلفیقی از سبک‌‌های سنتی و مدرن هستید. استفاده از مبلمان سنتی در کنار مبلمان مدرن، پرده‌هایی ساده و یا پر زرق و برق و استفاده از ظروف مسی و قدیمی در کنار دکوراسیون و وسایل مدرن زیبایی چشمگیری را در طراحی داخلی آشپزخانه ایجاد می‌کند.

با توجه به مطالب بیان شده, مشاهده نمودید که دکوراسیون داخلی منزل ایرانی در عین زیبایی بسیار شیک و مدرن است و با الهام از این تصاویر می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را طراحی کنید.

درباره‌ی Admin

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …