روش های از بین بردن لکه از روی مبل

روش-های-از-بین-بردن-لکه-از-روی-مبل

ما زمان زیادی را روی کاناپه های خود می گذرانیم ، بنابراین هر از گاهی کثیف و لکه دار می شوند . برای تمیز کردن و پاک کردن سطح مبلمان بهتر است روش های از بین بردن لکه را بدانید . بدون شک برای شما همه شما عزیزان پیش آمده مبل کثیف شده و نمی دانید چگونه آن را تمیز کنید . اگر ادامه مقاله را دنبال کنید حتما با الگو و روش از بین لکه از روی مبل با متریال های مختلف آشنا می شوید ، با ما همراه باشید .

روش های از بین بردن لکه از روی مبل

پیدا کردن دفترچه مبل

برچسب مراقبت سازنده را روی مبل خود بیابید. این دفترچه در زیر یکی از کوسن ها یا در قسمت زیرین مبل قرار می گیرد . برچسب مراقبت دارای اطلاعات کافی برای تمیز کردن لکه از روی مبل است . پیروی نکردن از این دستورالعمل ها می تواند به اثاثه یا لوازم داخلی آسیب دائمی برساند و ضمانت شما را باطل کند.

تمیز کردن متریال و ترکیبات مختلف مبلمان

تمیز-کردن-متریال-و-ترکیبات-مختلف-مبلمان

مبلمان پارچه ای

برای پاک کردن لکه از روی سطح مبل پارچه ای می توانید از جوش شیرین استفاده کنید و سطح کار را تمیز و براق کنید . برای سرعت بخشیدن به عملیات تمیز کاری مبل بهتر است از ترکیب جوش شیرین ، سرکه، آب گرم و مایع ظرف شویی استفاده کنید . ابتدا این ترکیبات را تهیه کنید و درون یک سطح پلاستیکی محکم مخلوط کنید . بهتر است یک اسفنج تمیز را بردارید و درون محلول مخلوط کنید . اسفنج را چند مرتبه بر روی صندلی بکشید و سطح کار را تمیز کنید .

مبلمان چرمی

اگر مبلمان چرمی دارید و می خواهید از ترکیبات مختلف و متعدد برای تمیز کردن آن استفاده کنید بهتر است همراه ما باشید . برای پاک کردن لکه از روی مبلمان چرمی قادر هستید از ترکیب آن و سرکه و مقداری روغن زیتون استفاده کنید . بهتر است این مواد را ترکیب کنید . ماده حاصله را به آرامی به کمک یک دستمال بر روی سطح کار بکشید و لکه های موجود را از بین ببرید . برای خشک کردن سطح مبلمان بهتر است از یک دستمال نخی استفاده کنید . بعد از انجام این مراحل واکس را بر دارید و بر روی سطح کار بکشید .

مبلمان مخمل

بهتر است بدانید پاک سازی لکه از روی مخمل کار آسان و سطحی نیست و بایستی برای انجام این کار وقت بگذارید . ابتدا باید از یک برس یا شانه استفاده کنید و سطح پارچه را تمیز کنید . بعد از انجام این کار جوش شیرین و مخمل را با هم ترکیب کنید و به آرامی بر روی سطح پارچه بزنید . برای انجام این کار وقت بگذارید .

مبلمان کتان

یکی دیگر از متریال مهم و اساسی برای دکوراسیون و دیزاین مبلمان کتان است . اگر پارچه مبلمان شما کثیف شده و حس بدی را به شما انتقال می دهد بهتر است از متریال جوش شیرین استفاده کنید . برای شروع در یک طرف محکم مقداری جوش شیرین و آب برزید و این دو ماده را با هم مخلوط کنید ، حال ماده حاصله را بر روی اسفنج بریزید و به آرامی بر روی سطح بکشید . این ترکیب قادر است سطح مبلمان شما را تمیز کند .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …