دیوار سبز و انواع آن

دیوار سبز یک پوشش خاص برای زیبا سازی فضا خانه است . شما می توانید از الگوها و مدلهای مختلف این محصول استفاده کنید و زیبایی محیط زندگی خود را افزایش دهید . از این المان می توان برای طراحی و دکوراسیون روف گاردن استفاده کرد . شما قادر هستید با توجه به ابعاد خانه خود از اندازه های مختلف این محصول تزیینی استفاده کنید . به طور کلی این پوشش خاص نمای خانه را زیبا و آنتیک می کند و شما از تماشای آن لذت می برید . جالب است بدانید برای خاص تر شدن دکوراسیون اتاق خواب خود می توانید از این محصول استفاده کنید .

دیوار سبز

دیوار-سبز

بیشتر افراد از تماشای گل و گیاه لذت می برید ، شما می توانید به وسیله گیاهان مورد علاقه خود یک دیوار سبز را در محیط زندگی خود اجرا و پیاده سازی کنید . این وسیله تزیینی دارای الگو ها و مدل های خاص و متفاوتی است ، از این رو شما می توانید آزاده مدل مورد نظر خود را انتخاب و آن در هر فضایی اجرا و پیاده سازی کنید . بایستی ابتدا توسط لوله های فولادی یک باکس برای این پارتیشن خاص تهیه کنیم . تا جای امکان بهتر است از گیاهان طبیعی برای دیزاین و دکوراسیون پارتیشن خود استفاده کنیم .

اجرای دیوار سبز

در ساخت دیوار سبز کابلی از سیم کابلی فولادی، گیره‌های (کلیپس) فولادی و پیچ‌ های فولادی استفاده‌ می‌شود. فولادی و ضد زنگ پایه و اساس پارتیشن دیوار سبز است . ابتدا محل نصب و اجرا را تعیین کنید ، سپس کابل ها را در این منطقه نصب کنید .

بهتر است در انتخاب محل مورد نظر دقت به خرج دهید . زیرا توجه نکردن به این موضوع تنها هزینه تمیز شما را افزایش می دهد . بعد از اطمینان از نصب و محکم سازی دیوار حالا زمان آن رسیده است گیاهان و گلهای مورد علاقه خود را از این دیوار آویز کنیم . بهتر است از کابل ها برای محکم سازی گلدان ها استفاده کنیم . اگر قادر نباشیم از کابل استفاده کنیم بهتر است از میله های فولادی برای محکم سازی گلدان های خود استفاده کنیم . با نصب این میله حالا با خیال راحت گلدان های خود را در سطح کار قرار دهید و از زیبایی آن لذت ببرید .

سیستم آبیاری دیوار

سیستم-آبیاری-دیوار

اجرای سیستم آبیاری این دیوار هم به عوامل متعددی همچون مقیاس و بودجه بستگی دارد. این وسیله برای مقیاس های متوسط تا بزرگ بسیار مورد نیاز است . در مقیاس‌ های کوچک تر میتوان به صورت کاملا دستی این نیاز را برطرف کرد . در اجرای سیستم آبیاری باید از زه کشی مناسب آن اطمینان حاصل کرد.

انواع دیوار سبز

دیوار‌ های سبز از نظر نوع چیدمان کابل به چند نوع تقسیم‌ میشوند . این تقسیم بندی شامل عمودی ، شبکه ای، قفسه ای است . کابل های مورد استفاده برای همه مدل ها یکسان است .

دیوار کابلی از نظر قرارگیری در فضا هم طبقه بندی‌ می‌شوند . نوع (outdoor) فضای باز و (indoor) فضای بسته .

در ساخت دیوار سبز کابلی از گیاهان طبیعی استفاده‌ میکنند . دیوار‌ های سبز کابلی معمولا به صورت پکیج‌ هایی همراه با سیستم آبیاری قطره‌‌ای است .

مدلهای دیوار سبز

برای این دیوار ها می‌توان از کابل کشی عمودی ، شبکه ای استفاده کرد . هر کدام زیبایی و کاربرد خود را دارد و میتوانند نمای خانه را زیبا کنند . برای اجرای دیوار سبز به نوع گیاه توجه بسیار‌ میشود . اگر گیاه ساقه چوبی داشته باشد و از نظر رشد قوی و دارای شاخ و برگ زیاد باشد، از کابل‌های محکم تری استفاده‌ می‌شود و گیره‌ها را نیز در فواصل کمتری از هم نصب‌ می‌کنند.

علاوه بر این، برای این نوع گل ها فضای بیشتری در پشت سطح اتصال قرار‌ می‌دهند . ممکن است گیاه به کار برده برای دیوار سبز دارای ساختار نرمی باشد . در این صورت باید از یک زه کشی مناسب استفاده کنید . از کابل‌ های با قطر کمتر و گیره‌های با فواصل بیشتر استفاده‌ میشود تا بهینه سازی در هزینه‌ ها صورت گیرد.

گیاهان مناسب

انتخاب گیاه به نوع استفاده آن و محیطی که قرار است دیوار سبز کابلی قرار گیرد بستگی دارد . اگر دیوار سبز کابلی در فضاهای سر بسته است باید از گل‌ های رونده آپارتمانی مانند پتوس، پاپیتال، فیلودندرون استفاده کنید .

در صورتی که سیستم دیوار سبز در فضای باز اجرا می شود باید از گیاهانی که رشد در فضای باز را‌ می‌پسندند، استفاده شود . از جمله این گیاهان‌ میتوان به رز رونده، انواع پیچک‌ها مانند کلماتیس، نیلوفر آبی، ناقوس ارغوانی، پیچک شرابی، پیچک تلگرافی، پیچک اناری، پیچک ساعتی، گل کاغذی، سیسوس، مو چسب (مو شاه بلوط)، آبشار طلایی، پیچ گلایسین ژاپنی و پیچ امین الدوله (یاس) اشاره کرد .

یک نکته مهم دیگر که آن هم در موضوع انتخاب گیاه و گل مناسب برای دیوار سبز نظر گرفته‌ می‌شود، میزان رشد گیاه است. اگر‌ می‌خواهید دیواری پر پشت داشته باشید بهتر است از گیاهانی که رشد سریع دارند مانند پیچ امین الدوله استفاده کنید و اگر هم‌ می‌خواهید دیواری کم پشت داشته باشید به طوری از دو طرف دید محدود نشود.

بهتر است از گیاهانی که رشد کمی دارند استفاده کنید. برخی گیاهان مانند مو چسب هم خزان دار هستند و در بهار، تابستان و پاییز جلوه‌‌ای زیبا دارند. از درختان میوه مانند انگور هم‌ می‌توان برای ساخت دیوار سبز استفاده کرد. ناگفته نماند که سلیقه شما نقش اصلی را ایفا میکند.

نتیجه گیری

دیوار سبز یک سازه برای زیبا سازی محیط زندگی و فضای شهری است که به نام‌ های باغ عمودی و دیوار زنده هم خوانده‌ میشود. برای ساخت این دیوار از کابل، گیره و پیچ‌ های فولادی ضد زنگ استفاده‌ میشود تا از پوسیدگی و رطوبت در امان باشد. در پای کابل‌ ها هم گل‌ های رونده کاشته‌ میشوند تا به مرور زمان و رشد گیاه دیوار شکل بگیرد. این دیوار ها را می توان در مقیاس های کوچ و بزرگ و به اشکال متنوع در انواع فضا ها با کاربری های گوناگون به کار برد.

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …