دکوراسیون و زیبا سازی اتاق نشیمن

دکوراسیون-و-زیبا-سازی-اتاق-نشیمن

به طور کلی شما زمان زیادی را در اتاق نشیمن حضور دارید ، این فضا بایستی خستگی شما را کاهش دهد و حس خوبی را در اختیار شما قرار دهد . برای زیبا سازی و خاص تر کردن اتاق نشیمن وقت بگذارید و الگو موجود در بازار را دقیق و اصولی بررسی کنید . ما در این مقاله بهترین الگوهای دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن را برای شما جمع آوری کرده ایم . به طور کلی شما بایستی براساس استایل و الگو خود از تجهیزات مختلف استفاده کنید .

دکوراسیون اتاق نشیمن

برای دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن بایستی وقت گذاشت و الگوهای موجود در بازار را دقیق و اصولی بررسی کرد . در ادامه مقاله آتیناک می‌خواهیم به تشریح الگوهای مناسب برای زیبا سازی این فضا بپردازیم ، با ما همراه باشید .

انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن

انتخاب-مبلمان-برای-اتاق-نشیمن

حال زمان آن رسیده برای انتخاب و گزینش مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن وقت بگذاریم . به طور کلی طبق دانش فنگ شویی مبلمان بایستی در نقطه کانونی و اصلی خانه قرار بگیرد . بعد از درک این اصل حالا نوبت آن رسیدن با توجه به استایل و الگو چیدمان و دکوراسیون خانه مبلمان را انتخاب کنیم . این وسیله تزیینی دارای الگو و مدل های مختلف است ، از این رو شما می توانید آزادانه مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید .

نور پردازی اتاق نشیمن

برای نور پردازی و زیبا سازی محیط نشیمن بهتر است اول میزان نور طبیعی توجه کنید . به طور کلی اجازه دهید نور طبیعی به فضای شما وارد شود . طبق نظر روانشناسان اتاق نشیمن که با نور طبیعی روشن شود می‌تواند حال روحی افراد را بهبود ببخشد و از طرفی قادر است بیماری روحی مانند افسردگی را درمان کند . بهتر است بدانید نور طبیعی همیشه در دسترس نیست به همین دلیل بهتر است از نور های به صورت دقیق و اصولی استفاده کنیم . در صورت کمبود نور در فضا میتوانیم به دنبال وسایل نور پردازی دیگر برویم و از آنها برای دکوراسیون و زیبا سازی نشیمن خود استفاده کنیم .

بهره گیری از شومینه در اتاق نشیمن

با اضافه کردن شومینه به اتاق نشیمن می توانیم این فضا را زیباتر و خاص تر کنیم و از تماشای آن لذت ببریم . طبق دانش فنگ شویی آتش نماد ثروت است به همین دلیل بهتر است شومینه را در محیط اتاق نشیمن قرار دهید و از این سو انرژی محیط را مثبت کنید . شما می توانیم از هر متریالی برای ساخت شومینه استفاده کنید . اگر اتاق نشیمن شما برای استراحت، مطالعه یا گوش دادن به موسیقی است ، پس داشتن یک نقطه کانونی مانند شومینه به این فضا آرامش میبخشد . از سوی دیگر ، شومینه مدرن میتوانند محیط شما را زیبا کنند .

تزیین دیوار با آینه

تزیین-دیوار-با-آینه

آینه یکی از وسایل و تجهیزات فانتزی است که افراد از دیر باز برای تغییر دکوراسیون و زیبا سازی محیط خود از آن استفاده میکردند . این شی در مجموع نور را در تمام خانه پخش میکند و از این رو انرژی محیط زندگی شما مثبت میشود . اگر به دنبال یک دکوراسیون شیک هستید و میخواهید یک محیط آنتیک برای خود ایجاد کنید ، بهتر است آینه را فراموش نکنید . اگر کمی مطالعه کنید متوجه میشوید این المان مدل ها و الگو های متفاوتی دارد ، شما میتوانید براساس استایل خانه خود یکی از این مدلها را بگزینید و نمای خانه خود را به طور کلی تغییر دهید .

آینه گرد

آینه های گرد دکوری از دیگر وسایل زیبا و جذاب هستند ، میتوان آنها را به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای بر روی دیوار نصب کرد . این شی تزیینی ، تنوع بسیار بالایی دارد و از این رو دست شما در انتخاب مدل بسیار باز قرار داده است . اگر فضای مینمالی دارید بهتر است از این سبک آینه برای تغییر دکوراسیون و تزیین دیوار خود استفاده کنید . در ادامه مدلهای آنها را برای شما شرح میدهیم و انواع مدلهای آن را نام میبریم .

آینه چوبی

آینه چوبی با طراحی بسیار شیک و کلاسیک خود میتواند نمای خانه را تغییر دهد . این آینه ها با استفاده از تکه های چوب باقی مانده از دامان طبیعت و کمی خلاقیت طراحی میشود . این مدل آینه نمایانگر و تجلی بخش سبک روستیک است و قادر میباشد تنش های عصبی شما را نیز کاهش دهد . برای ایجاد نمای زیبا در خانه میتوانید این شی خاص را در اندازه خاص سفارش دهید . به طور کلی بازتاب نور توسط آینه ، محیط خانه را زیباتر نمایش میدهد . برای مثال اگر آینه رو به روی کابینت یا کمد آویزان باشد ، نور بازتاب شده توسط آینه به سطح لوازم برخورد میکند و رنگ و ظاهر آنها را متفاوت میکند .

نصب تابلو های هنری

نصب-تابلو-های-هنری

شما می‎توانید از آثار هنری یا آینه برای ایجاد نقطه کانونی نیز استفاده کنید. وسایل زینتی شما باید به اندازه ا‎ی کافی بزرگ باشد تا بتواند در بدو ورود نگاه شما را به خود جلب میکند . سعی کنید شی مورد نظرتان را روی دیوار و در مقابل چشم خود قرار دهید . همچنین شما میتوانید با استفاده از ایده ‎های خلاقانه مثل لامپ LED نواری محیط را جذابیت تر کنید . در زیر به تشریح الگوهای مختلف تابلو می پردازم با ما همراه باشید .

تابلوهای مدرن

تابلوهای مدرن دارای طرح و مدلهای خاصی هستند که میتوانند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهند . برای متعادل کردن انرژی فنگ شویی در فضای خانه بهتر است از این تابلو ها به صورت 2 تایی و یا 4 تایی استفاده کنید . این نکته مهم را فراموش نکنید که باید ابتدا مدل و شکل خانه خود را بررسی و سپس بهترین مدل تابلو را انتخاب کنید . به طور مثال اگر سبک خانه شما ساده میباشد ، بهتر است از رنگ های خنثی مثل سفید و سیاه به صورت لهجه در کنار رنگ های گرم استفاده کنید .

تابلو مینیمال

قالب های مینمال جنبشی در اشکال مختلف هنری ، به ویژه هنرهای تجسمی و موسیقی هستند . در طراحی تابلو های مینیمالیسم از سبک و عناصر پایه استفاده میشود . رنگ به کار برده برای این مدل تابلو های بیشتر سفید ، کرم ، خاکستری ، بژ ، آبی است . از این مدل تابلو ها میتوان در هر فضایی از خانه استفاده کرد ، زیرا داری طرح های ابتدایی بوده و هیجانات افراد را کاهش میدهد .

فرش مناسب برای اتاق نشیمن

یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون در هر اتاق تلویزیون ، فرش است . شما میتوانید از الگوهای مختلف و متفاوت فرش برای ایجاد نمای بهتر در اتاق نشیمن استفاده کنید . این شی انواع مختلفی دارند که هر یک به سبک خاصی دلالت میکند . این تنوع دست شما را در انتخاب بهترین الگو باز گذاشته است . بهتر است ابتدا دقیق این فضا را برسی کنید و سپس بهترین مدل آن را تهیه کنید . توجه نکردن به این موضوع میتواند هزینه های جانبی شما را افزایش دهد .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …