چیدمان و دکوراسیون آپارتمان های کوچک به روش مدرن و کلاسیک

روش-ها-و-متد-مختلف-برای-دکوراسیون-منازل-کوچک

شرایط زندگی و افزایش هزینه ها باعث شده است که اغلب افراد برای زندگی خانه ها با متراژ های کوچک را انتخاب نمایند .دکوراسیون آپارتمان کوچک یکی از بزرگترین دغدغه ها برای اغلب افراد است . برای ایجاد دکوراسیون و چیدمانی شیک در خانه های کوچک بود بایستی کمی دقیق باشیم و الگوهای موجود در بازار را دقیق بررسی کنیم . در ادامه به تشریح روش ها و ایده های مختلف و متفاوت می پردازیم .

دکوراسیون آپارتمان کوچک

طراحی داخلی و چیدمان منزل کوچک همیشه چالش برانگیز است . این دکوراسیون باید به شکلی انجام شود که علاوه بر زیبایی بتوان از سانتی‌متر به سانتی‌متر فضا تا جای ممکن استفاده نمود . ایده برای چیدمان خانه‌های کوچک از ایده‌های اتاق نشیمن کوچک و اتاق‌های غذاخوری کوچک گرفته تا اتاق خواب‌های کوچک، حمام‌های کوچک‌، آشپزخانه‌های کوچک، ایده‌های راهرو، طراحی اتاق استودیو و اتاق بچه‌ها یا حتی راه‌حل‌های صرفه‌جویی در فضای کوچک خانه است .

ایده ها و الگوهای جالب

ایده-ها-و-الگوهای-جالب

بهره گیری از الگوهای ساده برای دکوراسیون آپارتمان

اولین نکته برای دکوراسیون اتاق ، ساده نگه داشتن طراحی فضای مورد نظر است. نکته مهمی که در آموزش طراحی دکوراسیون اتاق روی آن تاکید می شود، سادگی است. هیچ ترفند جادویی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک وجود ندارد. در یک فضای محدود معمولا یک دیوار اصلی وجود دارد. این بخشی است که در مرکز آن باید تخت خواب قرار بگیرد. دو طرف این فضا باید برای رفت و آمد باز باشد. شلوغی بدترین ایده برای یک فضای محدود است. خصوصا برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک، از شلوغ کردن فضا ها بپرهیزید. برای رهایی از سادگی محیط خانه شما میتوانید از چراغ های دکوراتیو استفاده کنید .

تخت خواب باکسی

یکی از ایده‌های مورد علاقه ما در چیدمان منزل کوچک، بنایی تاریخی در اسکاتلند است . این الگو با هدف استفاده‌ بهینه از فضای خانه بازسازی طراحی و پیاده سازی میشود . تنها نیاز نیست از تجهیزات گران قیمت استفاده کنید ، بلکه نیاز است کمی خلاق باشید . با کمی خلاقیت در اجرای این ایده هم می‌توانید صاحب یک تخت خواب و هم کمد‌های جادار و زیبا باشید .

استفاده از رنگ های تیره

بسیاری از افراد بر این باورند که تنها می توان از پالت های رنگی روشن، سفید و خنثی در دکوراسیون اتاق کوچک استفاده کرد. بله قطعا فضاهای محدود، خصوصا دکوراسیون اتاق خواب کوچک و دکوراسیون پذیرایی، باید با رنگ های روشن تر دیزاین شوند تا بازتر و بزرگ تر دیده شوند. اما این بدان معنی نیست که نمی توان از آیتم های تیره و مات هم در بین این همه روشنی و رنگ های خنثی استفاده کرد. استفاده از رنگ های شیک و مدرن در یک اتاق کوچک، خصوصا در دکوراسیون پذیرایی یا دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، می تواند فضای مورد نظر را مدرن و خاص جلوه دهد.

نصب الگوهای مختلف آینه برای دکوراسیون آپارتمان

در کنار این موارد، گزینه بی نظیر دیگری که برای طراحی دکوراسیون فضاهای محدود می توان از آن استفاده کرد، آینه ها هستند. آینه ها منبع انعکاس دهنده نور هستند و سبک مدرنی برای دیزاین روشنایی یک فضا محسوب می شوند. خصوصا برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایرانی و دکوراسیون پذیرایی، استفاده از آینه ها را باید در نظر گرفت.

بهره گیری از متریال چوب

بهره-گیری-از-متریال-چوب

بسیاری تصور می کنند الزاما در دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده از مبلمان و صندلی معنایی ندارد. اما در اصول آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، کاملا برعکس این موضوع صدق می کند. یکی از بهترین شیوه های چیدمان یک اتاق کوچک، استفاده از نیمکت های چوبی زیبا در کنار تخت خواب یا استفاده از مبلمان متناسب با فضا است . جالب است که بر اساس اصول آموزش دکوراسیون داخلی، استفاده از مبل و صندلی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک فضای آن را بزرگ تر هم نشان می دهد. این جزئیات به سادگی فضای اتاق را مفید تر و کاربردی تر جلوه خواهند داد. بنابراین در دکوراسیون اتاق کوچک این جزئیات مهم را فراموش نکنید.

خلاقیت در طراحی

آویزان کردن پرده های بلندی که از سقف تا کف اتاق کشیده شده اند، یک ترفند طراحی منحصر به فرد است. بهتر است برای مدرن تر شدن دکوراسیون اتاق خواب کوچک، در انتخاب رنگ پرده متناسب با رنگ دیوار ها دقت بیش تری کنید. استفاده از رنگ های مدرن، دکوراسیون اتاق کوچک را مدرن تر و زیباتر نشان می دهد. این تناسب رنگ و اجتناب از کاربرد رنگ های متضاد مانع انحراف چشم ها و خستگی آن ها در فضایی محدود می شود. ایده توهم فضایی با پرده های سرتاسری و بلند، یک ایده شیک خصوصا برای دکوراسیون پذیرایی یا دکوراسیون اتاق خواب ایرانی است .

از بین بردن بی نظمی

این مورد یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین ایده ها برای دکوراسیون اتاق کوچک است. بر اساس نظریات طراحان مطرح جهانی، بهترین دکورها و دیزاین ها در شلوغی و پراکندگی هیچ ارزشی نخواهند داشت. در نتیجه ترفند دیگری که هیچ هزینه ای به دنبال ندارد، تمیز نگه داشتن و منظم کردن اتاق است .

تنها کافی است جزئیات و وسایل غیر ضروری را از فضای محدود اتاق دور کنید. لازم نیست فضای اتاق بیش از حد خالی باشد. اما قطعا استفاده کردن از وسایل غیر ضروری در دکوراسیون اتاق خواب کوچک یا خصوصا دکوراسیون پذیرایی اصلا منطقی نیست. خصوصا در زمان چیدمان دکوراسیون اتاق کوچک پسرانه و دخترانه، حتما این نکته را در نظر داشته باشید. این فضاها به خودی خود شلوغ می شوند .

استفاده از ترکیب رنگ سیاه و سفید برای دکوراسیون آپارتمان

این ایده بسیار مدرن است. روتختی های سفید در برابر دیوار های سفید و سیاه قرار می گیرد و واقعا اتاق خواب را بازتر نشان می دهد. روبالشتی های سیاه و سفید جلوه خاصی به دکوراسیون اتاق کوچک می بخشد. میز هایی مدرن و براق که در انتهای اتاق قرار گرفته اند می توانند سادگی بصری لازم را به فضای مورد نظر اضافه کنند . حال نور های طبیعی، پنجره های بزرگ و رو به نور، استفاده از گیاهان و گل هایی با طراوت در اتاق، همگی می توانند به فضای مورد نظر روح ببخشند. این ایده در آموزش طراحی دکوراسیون داخلی می تواند گزینه ای عالی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک دخترانه جوان باشد.

نصب جزییات خاص

شاید این ایده‌ در مفهوم کمی انتزاعی‌ باشد، اما در اجرا ملموس‌تر است؛ و آن استفاده از جزئیات خاص در دکوراسیون است. از مثلا عروسک کانگوروی غول‌پیکری که گوشه‌ی اتاق نشیمن ایستاده، تا نیمکتی که چند بالش روی آن هستند که در کنار هم طرح یک ببر را تشکیل می‌دهند، ایده‌های زیادی هستند که می‌توانیم از آنها حس سرخوشی بگیریم و البته شیک هم هستند.

لوستر

لوسترهای بزرگ به‌خاطر شکل ظاهری و گرمایشان به یکی از اقلام اولیه‌ی آشپزخانه‌های زیبا و معاصر تبدیل شده‌اند . این لوسترها فضاهای سخت را فضای نرم و راحتی نشان می‌دهند و بدون آنکه فضا را شلوغ کنند، چشم‌های ما را به‌آرامی به‌سوی خودشان جلب می‌کنند . این سبک روشنایی را می‌توانید به‌آسانی جایگزین لوسترهای فعلی‌تان کرده و به‌اندازه‌ی یک دنیا در آشپزخانه‌تان تفاوت ایجاد کنید .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …