طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی-و-دکوراسیون-سرویس-بهداشتی

طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی از مهم ترین مسائلی است که امروزه توجه طراحان داخلی را به سوی خود جلب کرده است. برخی از افراد تصور می کنند که طراحی دکوراسیونی زیبا برای سرویس های بهداشتی کار بیهوه ای است و مستلزم هزینه های اضافی می باشد که این تصور کاملا غلط است. به طور کلی قادر هستید از الگو ها و نیز مدلهای مختلف کاغذ دیواری برای زیبا سازی این فضا استفاده کنید .

دکوراسیون و چیدمان سرویس بهداشتی

کاشی

یکی از مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد استفاده در برای دکوراسیون این فضا کاشی ها و سرامیک ها است . شما میتوانید از الگوها و نیز مدلهای مختلف کاشی برای این فضا استفاده کنید . این متریال خاص محیط دستشویی را زیباتر میکند . همچنین استفاده از مدل روشویی ایده آل می تواند نقش موثری در طراحی سرویس بهداشتی داشته باشد.

سرامیک

سرامیک کفپوشی است که از رس و ماسه و فلدسپات در دمای بالا ساخته می‌شود، این کفپوش در کیفیت‌های متنوعی تولید می‌شود که اگر قصد تهیه‌ی سرامیک را دارید، باید به کیفیت بسیار توجه داشته باشید . جالب است بدانید این کف پوش در مقابل رطوبت مقاوم است و به هیچ وجه خراب نمیشود . شما میتوانید از الگو ها و نیز مدل های مختلف سرامیک استفاده کنید .

آینه

آینه-برای-تزیین-سرویس -دستشویی

به طور کلی همه شما میدانید آینه یک شی و یک وسیله زیبا و خاص برای محیط حمام است . شما میتوانید از الگو و مدلهای مختلف آینه استفاده کنید . به طور کلی آینه حجم نور وارد شده محیط را افزایش میدهد ، شما با استفاده از این شی فانتری میتوانید حمام خود را خاصتر کنید . کمی خلاق باشید و محیط خود را قبل از خرید آینه تجسم کنید . بررسی دقیق محیط به شما در انتخاب دقیق تر کمک میکند .

گیاه

گیاه

سرویس بهداشتی مانند هر قسمت دیگری از خانه ارزش این را دارند که طراحی و تزئین بشوند و در دنیای مدرن امروز به طراحی این بخش ها توجه زیادی می شود .

بخشی از طراحی دکوراسیون این فضاها به کمک گیاهان انجام می‌شود و با توجه به شرایط ویژه این مکان ها، انتخاب گیاه مناسب حمام و سرویس بهداشتی بسیار مهم است ، زیرا هر گیاهی نمی‌تواند در این محیط ها رشد کرده و سالم بماند. نور کم، رطوبت بالا و دمای زیاد باعث می‌شود که تنها بعضی از گیاهان بتوانند در این محیط دوام بیاورند. در زیر چند مدل گیاه را برای شما شرح میدهیم با ما همراه باشید .

بامبو

گیاه بامبو به نور بسیار اندکی برای رشد نیاز دارد و باید در جایی با نور غیر مستقیم نگهداری شود. این گیاه به خاک احتیاجی ندارد و باید ساقه ها را درون ظرفی شیشه ای با مقداری سنگ ریزه قرار دهید و داخل آن را آب بدون کلر ولرم پر کنید به اندازه ای تا بند پنجم ساقه بالا بیاید. آب گلدان را هر دو تا چهار هفته یکبار عوض کنید . در نظر داشته باشید که این گیاه رشد سریعی دارد و شما می‌توانید سرعت رشد گیاه را با قرار دادن یک مانع فیزیکی بر سر راه آن مانند یک قفسه کم کنید و یا هرس و شکل دهی منظم گیاه را انجام دهید.

برگ عبایی

این گیاه به طرز شگفت آوری سرسخت است ، به طور کلی این گیاه نیاز به هیچ نگهداری خاصی ندارد . گیاه برگ عبایی می تواند در نور کم ، آبیاری نامنظم و گرمای شدید طاقت بیاورد. برای گرفتن بهترین نتیجه در نگهداری گیاه برگ عبایی باید آن را در مکانی با نور کم تا متوسط قرار دهید و از تابش نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید . اگر عاشق گیاه هستید و از طرفی نور زیادی را در اختیار ندارید بهتر است از این گیاه استفاده کنید .

فیلوم

این گیاه با برگ های چرمی و گل های سفید برجسته زیبایی خاصی به فضا می‌دهد و از گیاهان تصفیه کننده هوا به شمار می‌رود . فیلوم در نور غیر مستقیم عملکرد خوبی دارد . اگر به گل و گیاه علاقه دارید میتوانید از این گل در محیط دستشویی خود استفاده کنید .

تابلو

تابلو یکی دیگر از المان خاص و زیبا برای محیط سرویس بهداشتی است . شما قادر هستید از مدلها و اشکال مختلف این محصول استفاده کنید و محیط خود را زیبا سازید . در زیر چند مدل تابلو را برای شما شرح میدهیم با ما همراه باشید .

تابلو چند تایی

تابلوهای چند تکه جدیدا با طرح‌های بسیار زیبایی به بازار عرضه شده‌اند. هر تکه از تابلو همانند یک پازل بخشی از تصویر روی دیوار را تشکیل می‌دهد و بدون یک تکه تابلو ناقص است .این تابلو ها دارای مدل ها و الگو های مختلفی است ، شما میتوانید از این تابلو در دستشویی خود استفاده کنید .

تابلو مدرن

به طور کلی این تابلو ها دارای شکل و استایل خاصی است . نقاشی دکوراتیو به معنای انتخاب رنگ‌های متنوع و متناسب با محیط در نقاشی است که با تکنیک‌های حرفه اجراء و پیاده سازی می‌شود و موجب حیات فرم‌ها و قالب‌های بی جان در معماری داخلی است. تابلوهای مدرن می‌توانند چند تکه باشند و یا یک تکه، مهم‌ترین تفاوت آن‌ها با سایر تابلوها در اینست که از رنگ‌های متنوعی و جان‌بخشی در آن‌ها استفاده می‌شود . اگر از سبک مدرن در خانه خود استفاده میکنید بهتر است از این الگو نیز در سرویس بهداشتی خود نیز استفاده کنید و محیط خود را زیبا سازید .

متریال چوب

اگر به چوب علاقه دارید می توانید از میز ماساژ چوبی، یا صندلی چوبی در دستشویی استفاده کنید . همینطور می توانید از شمع های مختلف استفاده کنید و دور آن ها را با دارچین بپچید و عطر و بوی دارچین و ظاهر چوب را به دستشویی خود اضافه کنید. شما با استفاده از این تجهیزات ساده میتوانید دستشویی خود را زیباتر کنید .

مجسمه تزیینی

از مجسمه هابرای تزیین دستشویی استفاده کنید. اگر فضایی در اختیار دارید که از مجسمه ها در سایزهای بزرگ و متوسط استفاده کنید، این کار را انجام دهید. مجسمه ها به دستشویی شما حس و حال جدیدی می دهند، در ضمن نیازی نیست مجسمه های جدید خریداری کنید می توانید از مجسمه های قدیمی خود برای این کار استفاده کنید . به طور کلی نیاز است کمی خلاقیت داشته باشید و از تجهیزات مختلف استفاده کنید .

پنجره های مجازی

از پنجره های مجازی برای دکوراسیون و نیز تزیین خانه خود استفاده کنید . پنجره های مجازی به سرویس بهداشتی شما طرح و شمایل متفاوتی می دهند، شما با استفاده از پنجره مجازی سه بعدی مدل مختلف میتوانید محیط زندگی خود را زیباتر کنید . به طور کلی با استفاده از این تجهیزات محیط دستشویی شما زیباتر میشود .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …