دکوراسیون و چیدمان دفتر مهندسی با توجه به الگوهای روز دنیا

طراحی خوب نه تنها به بازتاب و انتقال فرهنگ و هویت یک شرکت مهندسی کمک می‌کند، بلکه به افراد در محل کار این امکان را می‌دهد تا به حداکثر توان خود دست یابند و تأثیر ماندگاری را در مشتریان به جای بگذارند . برای دکوراسیون دفتر مهندسی میتوان از سبک ها و نیز الگوهای مختلفی استفاده کرد . بهتر است کمی خلاق باشید و قبل از هر کاری محیط خود را بررسی کنید . شرکت مهندسی به معنای ایجاد هماهنگی صحیح بین طراحی فضای کاری و وجوه فرهنگی آن شرکت است که می‌تواند الهام‌بخش و ارتقا ‌دهنده ارزش‌های اصلی سازمان باشد.

دکوراسیون و چیدمان دفتر مهندسی

دکوراسیون-و-چیدمان-دفتر-مهندسی

طراحی دکوراسیون دفتر کار از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند روی روحیه افراد تاثیرگذار باشد از این رو بهتر است . در هنگام دیزاین داخلی دفتر کارتان دقت و توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و کاربردی را در فضای کار خود ایجاد کنید.

در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار باید در انتخاب رنگ و مدل مبلمان اداری و چیدمان وسایل ضروری استفاده کنیم . به طور کلی بایستی بتوانید دکوراسیون دفتر کارتان را براساس علاق خود چیدمان و دکوراسیون کنید . از این رو از حضور در محیط لذت میبرید .

اصول دکوراسیون دفتر مهندسی

اصول-دکوراسیون-دفتر-مهندسی

دکوراسیون با وسایل فناوری روز

نیازی به گفتن این موضوع نیست که فناوری در دفاتر مدرن نقش اصلی را ایفا می‌کند. راه اندازی سیستم‌های مدرن فناوری، به کارکنان کمک می‌کند تا باهوش‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر عمل کنند. رشته‌های مهندسی بر چرخ صنعت سوار هستند، مگر می‌توانند خود بدون تکنولوژی بماند . استفاده از ابزارهای فناوری، اقدامی است که بسیاری از شرکت‌ها در حال اجرای آن هستند، زیرا کارکنان احساس راحتی بیشتری دارند.

فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی، تنظیمات کنفرانس ویدئویی، استفاده از صفحه نمایش بزرگ برای ارائه موضوعات، ایستگاه‌های شارژ بی‌سیم، جمع آوری داده‌های هوشمند و هر چیز دیگری که برای تسهیل کار هوشمند ضروری است، نیاز واقعی دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی هستند.

نور پردازی دفتر کار

از مهم ترین کارها و اصول طراحی دفتر کار، دقت در میزان روشنایی اتاق ها و محیط می باشد. توجه داشته باشید که دفترکارهای روشن باعث میشوند تا تاثیر مستقیم بر افزایش انرژی کارکنان داشته باشند. در حالت کلی محیط های تاریک با نور کم، بیشتر برای رسیدن به آرامش و استراحت مناسب می باشند و بدون شک نمی توان در چنین محیط هایی انتظار داشت تا افراد به درستی و با انرژی و هوشیاری تمام کارهای خود را انجام دهند.

تا حد امکان سعی کنید محیط هایی را برای دفتر کار انتخاب کنید که دارای پنجره و نور طبیعی هستند. اما اگر چنین شرایطی در دفتر ادارای شما وجود ندارد، با نورپردازی مصنوعی و کاملا استاندارد می توانید محیط را زیباتر و پر انرژی کنید.

استفاده از الگوهای مناسب برای مبلمان

استفاده-از-الگوهای-مناسب-برای-مبلمان

خلاقیت و ایده پردازی بخش جدایی ناپذیر در زندگی بوده و در سالهای اخیر با گسترش آن در طراحی و تولید مبلمان و لوازم اداری نیز روبرو هستیم.

برای اینکه بتوانید در طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار خلاقانه عمل کنید . بهتر است قبل از خرید هر یک از تجهیزات ابتدا به درستی جستجو کنید تا گزینه های مناسب و شیک تری را خریداری نمایید. بسیاری از این وسایل و تجهیزات برای فضاهای کوچک طراحی شده اند و در نتیجه می توانند در محیط های اداری کوچک به خوبی استفاده شوند.

قفسه و پارتیش بندی تجهیزات

تفاوتی ندارد که بخواهید طراحی دفتر کار لاکچری را انجام دهید یا طراحی دفتر کار کلاسیک و غیره، در هر صورت باید بتوانید جزئیات و موارد اضافه را در جای مناسب قرار دهید. با اینکار نظم خوبی در محیط کار فراهم میشود و دسترسی به هر وسیله و برگه و سند نیز راحت تر انجام میشود. قفسته بندی و استفاده از شلف با طرح و رنگ های جذاب می تواند تا حد زیادی طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار موثر باشد.

استفاده از گیاهان در محیط کار

رنگ سبز حس خوبی را به افراد منقل میکند . بهتر است از این تجهیزات در محیط کار خود استفاده کنید و از تماشای آنها لذت ببرید . تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که برانگیختن تجربیات طبیعی در دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی، می‌تواند باعث کاهش استرس، بهبود عملکرد شناختی و افزایش روحیه و خلاقیت افراد شود. این نوع طراحی و سایر نتایج می‌توانند باعث افزایش رفاه و بهره‌ وری شوند، همچنین کیفیت هوا را بهبود بخشند و به کاهش سر و صدا نیز کمک کنند.

خرید وسایل و تجهیزات خوب

در دنیای امروز اغلب افراد بیشترین زمان از روز را در دفتر کار و محیط های اداری سپری میکنند. نشستن های طولانی مدت پشت میز به مرور تاثیر بسیار بدی بر سیستم بدن خواهد گذاشت و کمر درد و سایر بیماری ها ممکن است به سراغ افراد بیاید. به همین خاطر بهتر است در انتخاب تجهیزات اداری، میز و صندلی هایی را بخرید که علاوه بر زیبایی و تناسب با سایر وسایل، از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

انتخاب محیط مناسب برای میز مدیریت

انتخاب-محیط-مناسب-برای-میز-مدیریت

در حالت کلی طراحی دفتر کار مدیریت یکی از مهم ترین گام های دکوراسیون دفتر مهندسی است . باید اصول زیادی را مد نظر قرار داد. علاوه بر زیبایی و نظم و شیک بودن این محیط، نوع چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد تا مدیر مجموعه بتواند بر سایر بخش ها نظارت داشته باشد. این مساله مخصوصا در محیط های بدون اتاق که میز مدیر در فاصله کم با سایر کارکنان قرار گرفته است دارای اهمیت می باشد. برای کف سازی محیط میتوانید از کف پوش های رولی استفاده کنید .

استفاده از رنگهای مناسب برای محیط

با توجه به اینکه چه نوع سبکی را برای محیط کار در نظر دارید باید بتوانید رنگ های مناسب و کاملا هماهنگ با سایر المان ها را انتخاب نمایید. در سبک های مدرن و مینیمال که طرفداران زیادی دارند . بیشتر به محیط هایی با رنگبندی روشن و اغلب سفید گرایش پیدا کرده اند. در حالت کلی می توان گفت هر طیف رنگی را که با توجه به سبک طراحی دکواراسیون انتخاب می کنید، بهتر است تنوع زیادی نداشته باشند. دو یا سه رنگ در طرح کلی می تواند انتخابی عالی باشد.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …