دکوراسیون خانه با تم پاییز

دکوراسیون-با-تم-پاییز

با قرار گرفتن در فصل پاییز زمان آن فرا رسیده است که حس و حال واقعی این فصل را در جای جای خانه خود احساس کنیم . باید اکنون آستین بالا بزنیم و دکوراسیون داخلی خانه خود را با تم پاییزی زینت بخشیم . اما تغییر دکوراسیون میتواند مشکل باشد ، بهتر است قبل از هر اقدامی تصمیم بگیریم میخواهیم چقدر تغییرات ایجاد کنیم .

چیدمان و دکوراسیون با تم پاییز

پاییز فضلی با سایه‌ های پارچه پشمی ، رنگ‌ های گرم و خنثی ، وسایل قدیمی و فضاهای دنج هم راستا است . با تجهیزات خاص کم کم رنگ و بوی پاییز در همه جا خانه حس میشود و میتواند دکوراسیون خانه را زیباتر کند . برای داشتن یک دکوراسیون پاییزی، باید از المان‌ های پاییز در خانه استفاده کرد . در ادامه بهترین تجهیزات برای زیبا سازی فضا را به شما شرح میدهیم تا دکوراسیون اتاق خواب و نیز فضاهای دیگر خانه را زیباتر کنید .

ورودی خانه

درب ورودی خانه می‌تواند هر مهمانی را تحت تأثیر تغییرات مربوط به دکوراسیون شما کند . سعی کنید در جلوی ورودی یک فرش راه راه پهن کنید . یک تابلو در کنار درب با تم پاییز آویز کنید و از تماشای آن لذت ببرید . به طور کلی همگی میتوانید از تمام اشیا که در کارتان است استفاده کنید ، تنها داشتن کمی خلاقیت این محیط را زیبا تر میکند . میتوانید از وسایل تزیینی مثل فانوس که چندین شمع در داخلش میتوانید یک دکوراسیون با تم پاییز در خانه ایجاد کنید .

اتاق خواب

مطمئناً کدو تنبل نماد فصل پاییز برای تزیین فضای داخلی است اما از آنجا که استفاده از کدو تنبل در ایران خیلی رایج نیست؛ می‌توانید برخی وسایل مانند روتختی، بالش‌ها یا پاتختی را در رنگ‌های کلاسیک پاییزی مانند نارنجی، خاکستری و قهوه‌ای انتخاب کنید. همچنین استفاده از گیاهان خشک پاییزی و شمع می‌توانند بخش کوچکی از پاییز را به اتاق خواب شما بیاورند.

آشپزخانه

در یک آشپزخانه سفید و مدرن هیچ چیز نمی‌تواند به مانند یک فرش تداعی کننده پاییز باشد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن رنگ، گرما و بافت به فضای آشپزخانه، یک فرش به رنگ‌های قهوه‌ای و خردلی است. حتی می‌توانید از گلیم‌های ساده قرمز رنگ نیز استفاده کنید. استفاده از چند کدو تنبل که به عنوان جا قاشقی یا گلدان استفاده می‌شوند نیز ایده خوبی برای یک آشپزخانه پاییزی هستند .

پذیرایی

یک دیوار خالی که اکنون پر از تابلوهای رنگارنگ قهوه‌ای مایل به قرمز با قاب مسی رنگ است، بخشی از یک دکوراسیون پاییزی را تشکیل می‌دهد. عکس بالا قسمتی از فضای پذیرایی را نشان می‌دهد، با رنگ بندی ملایم پاییزی توانسته ظرافت خاص این فصل را به خوبی تداعی کند. انتخاب رنگ مشکی درب و کف خانه در ترکیب با مبلمان کرمی و میزهای قهوه‌ای، یک دکوراسیون کلاسیک را نشان می‌دهند.

شومینه با تم پاییزی

همه ما پاییز را با نشستن در کنار شومینه تصور می‌کنیم. اگر در منزل خود شومینه دارید، یک فرش نرم را پیدا کنید و کنار شومینه قرار دهید. سپس مجموعه‌ای از بالش‌ها با بافت متفاوت و طرحدار را در اطراف شومینه استفاده کنید . این وسایل حس خوشامد خوبی را برای شما تداعی میکند . فقط زمانی که این فضای زیبا و دنج را درست کردید، کتاب مورد علاقه و یک لیوان چای فراموش نشود .

نشیمن

تزیین خانه با تم های پاییزی

پارچه‌ های نرم و ضخیم فورا عناصر یک فضای پاییزی را تداعی می‌کنند. برای این منظور به سراغ فضای نشمین خود بروید و با استفاده از رنگ‌های خنثی روحی تازه به این فضا بدهید. بدون شک، اعضای خانواده بعد از یک روز کاری خسته کننده در فضای نشیمن دور هم جمع می‌شوند ، پس مهم است احساسات و گرمای وجود را منعکس کند. می‌توانید از رنگ خردلی و خاکستری برای ترکیب رنگی مختلف استفاده کنید.

میز ناهار خوری

پاییز را باید فصل سادگی و رنگ‌های گرم دانست. می‌توانید از عناصر پاییزی در فضای ناهارخوری خود در نهایت سادگی استفاده کنید. سعی کنید از رنگ‌های خنثی، خاموش و گیاهان خشک پاییزی استفاده کنید. استفاده از رنگ قهوه‌ای، کرمی، سفید و طلایی می‌تواند میز ناهارخوری شما را تکمیل کند. یک میز چوبی قهوه‌ای روشن، صندلی‌های کرمی و بشقاب‌های سفید، همان چیزهایی هستند که نیاز دارید.

حمام

حتی حمام شما نیز می‌تواند با دکوراسیون پاییزی تغییر کند. همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، دو عدد کدو تنبل تزیینی به علاوه یک حوله دستی راه راه با رنگ‌های مخصوص پاییز و گلدانی از شاخه‌های خشک گندم، حال و هوای پاییزی را به این حمام داده‌اند. همچنین، می‌توانید عطر مایع دستشویی یا صابون را با رایحه‌ای الهام گرفته از پاییز انتخاب کنید .

گلخانه

گل‌ آرایی پاییزی یکی دیگر از ایده‌ های دلپذیر برای داشتن دکوراسیون پاییزی زیبا و دوست‌ داشتنی است . این وسایل تزیینی در رنگ‌های گرم مثل زرد و نارنچی و بنفش تیره و … وجود داشتند و قادر بودند محیط ما را زیباتر کنند . داشتن کمی خلاقیت در هر کاری یک محیط ساده را به یک فضا خاص تبدیل میکند .

غذا خوری

برای این کار میتوانید، رومیزی و سفره ای که استفاده می کنید تغییر دهید و دستمال های رنگ های پاییزی هماهنگ با وسایل تزئینی روی میز قرار دهید و یا ظروف و لیوان های خود را به سبک پاییزی تزئین کنید و به این طریق یک دکوراسیون میز پاییزی بسیار شیک دریافت کنید. همچنین می توانید، از انواع میوه ها برای تزئین میز غذاخوری خود استفاده کنید.

چینی‌های گل‌سرخی یا بشقاب‌های طلایی رنگ در پاییز جلوه خاصی به میز غذاخوری می‌دهند. ظرف‌های کریستال همراه تخته‌های چوبی ترکیبی با حال و هوای لطیف روستایی دارد. از یک رومیزی نسبتاً ضخیم با حس و حال قدیمی وینتیج (Vintage)، برای ساختن یه فضای پاییزی در اتاق غذاخوری استفاده کنیم. چیدمان پاییزی میز با یک چاشنی از کدو تنبل، یک گلدان با شاخه‌های سبزیجات تازه، یک ظرف خشکبار و چند شمع کامل می‌شود.

راه پله

برای این کار میتوانید، رومیزی و سفره ای که استفاده می کنید تغییر دهید و دستمال های رنگ های پاییزی هماهنگ با وسایل تزئینی روی میز قرار دهید و یا ظروف و لیوان های خود را به سبک پاییزی تزئین کنید و به این طریق یک دکوراسیون میز پاییزی بسیار شیک دریافت کنید. همچنین می توانید .

از انواع میوه ها برای تزئین میز غذاخوری خود استفاده کنید. چینی‌های گل‌سرخی یا بشقاب‌های طلایی رنگ در پاییز جلوه خاصی به میز غذاخوری می‌دهند. ظرف‌های کریستال همراه تخته‌های چوبی ترکیبی با حال و هوای لطیف روستایی دارد. از یک رومیزی نسبتاً ضخیم با حس و حال قدیمی وینتیج (Vintage)، برای ساختن یه فضای پاییزی در اتاق غذاخوری استفاده کنیم. چیدمان پاییزی میز با یک چاشنی از کدو تنبل، یک گلدان با شاخه‌های سبزیجات تازه، یک ظرف خشکبار و چند شمع کامل می‌شود.

میوه بلوط برای تزیین خانه

برای بهره‌گیری از نمادهای پاییزی مثل بلوط و میوه درخت کاج در دکوراسیون پاییزی ، می‌توانید از شیشه‌های کوچکی استفاده کنید. شیشه‌هایی را در اندازه دلخواه تهیه کنید و درون هر کدام دانه‌های قهوه، بلوط و … بریزید. می‌توانید در نهایت شمع‌های وارمری روی آن‌ها قرار دهید یا تمام شیشه را با این چیزها پر کنید .

در شیشه را با کنف بپوشانید و در نهایت شیشه‌ها را ببندید و هر جایی که دوست دارید آن‌ها را قرار دهید. پیشنهاد ما این است که از این ایده در تزیین آشپزخانه یا اپن استفاده کنید. می‌توانید میوه‌های درخت کاج را بشویید و بعد از خشک شدن، آن‌ها را با وارنیش یا کیلر براق کنید. بهترین روش این است که لبه‌های باز شده میوه درخت کاج را با طلایی متالیک رنگ کنید و بعد از خشک شدن، آن را با وارنیش براق و ضدآب کنید. در این روش، میوه درخت کاج جلوه‌ای درخشان و زیبا به خانه شما می‌بخشد.

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …