دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی

مسلماً خانه دکوراسیون شده با سبک ژاپنی آرام‌بخش‌ و خاص است . تجهیزات به رفته شده در این محیط خانه ها محدود و ایده آل است . از اولین قرن 21 این سبک دکوراسیون داخلی باب شد و مورد استقبال قرار گرفت . جای تعجب نیست که بیشتر طراحان بین المللی از این الگو برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه های مختلف و متنوع استفاده می کنند .

دکوراسیون-خانه-به-سبک-ژاپنی

هنگام ورود به یک خانه ژاپنی، بازدیدکنندگان معمولاً از فقدان تزئینات و سادگی ظریف آن شگفت زده می شوند. طراحان این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر از وسایل و نیز متریال های موجود در طبیعت استفاده می کنند . در ادامه به صورت دقیق و اصولی این سبک دکوراسیون داخلی را برای شما عزیزان شرح می دهیم ، تا ایده بگیرید و از آنها استفاده کنید .

دکوراسیون داخلی خانه به سبک ژاپنی

سبک ژاپنی بسیار خاص است ، این الگو استایل و نیز تیپ خاصی دارد و به تعبیری با خانه های سبک آسیایی فرق می کنند . نحوه چیدمان مبلمان ، سازماندهی به آنها و نیز افزایش فضا حرکت در این استایل معماری داخلی به تعبیری تغییر پیدا کرده است . از نشانه های اصلی و اساسی یک خانه ژاپنی میتوان به پنجره های بزرگ و وسیع و نیز گیاهان مختلف و متنوع اشاره کرد . در زیر به تشریح نکات و نیز ویژگی های این سبک زیبا می پردازیم .

دکوراسیون-داخلی-خانه-به-سبک-ژاپنی

تاکید بر مینیمال بودن فضا

قبل از پرداختن به ایده های خاص دکوراسیون ژاپنی، ضروری است که همیشه این جمله تجهیزات کمتر فضای شما را زیبا میکند در ذهن خود داشته باشید . طراحان ژاپنی همیشه مینیمالیسم را به کنترل تجهیزات و نیز استفاده بهینه از آنها شرح می دهند . بنابراین هر شی که در فضای خود قرار می دهید باید نشان دهنده یک شخصیت یا موضوع خاصی باشد .

فضای باز در دکوراسیون ژاپنی

بهتر است بدانید دکوراسیون و نیز خانه سبک ژاپنی دارای فضایی باز و ایده آل است . به طور کلی صاحبان خانه قادر اند با خیال راحت در محیط خانه حرکت کنند و اقدام به انجام کارها و نیز فعالیت روزمره خود کنند . با استفاده از تجهیزات مینیمال و محدود می توانید از فضا را برای خانه خود افزایش دهید و به تعبیری حس خوبی را به آنها منتقل کنید .

فضای-باز-در-دکوراسیون-ژاپنی

پالت رنگ در طراحی داخلی ژاپنی

خانه‌های ژاپنی معمولاً با رنگ‌های طبیعی تزئین می‌شوند ، این تجهیزات با استفاده از رنگ ها و نیز پالت های مرسوم قهوه‌ای و سبز و نیز رنگ های خنثی تکمیل می شوند . با این پالت رنگ شما فضایی آرام و دوست داشتی و نیز در کنار آن مدرن در اختیار دارید .

برای افزایش حس آرامش و نیز ورود جریان هوایی طبیعت به داخل محیط خانه بهتر است از گیاهان و نیز گلهای خاص و زیبا استفاده کنید . مثال : با استفاده از بونسای و بامبو و از این قبیل گیاهان خانه خود را تکمیل کنید .

پالت رنگ در طراحی داخلی ژاپنی

با استفاده از نور طبیعی قادر هستید حال و نیز هوایی محیط زندگی خود را بهتر کنید . برای دکوراسیون این مکان بهتر است تا جای امکان از پرده های نازک و سبک استفاده کنید . با این تکنیک می توانید جلا و نیز زیبایی محیط زندگی خود را چند برابر افزایش دهید . برای افزایش حس آرامش و نیز کاهش استرس و نیز اضطراب بهتر است از این تکنیک استفاده کنید .

درهایی کشویی

درهای کشویی یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون خانه ژاپنی هستند . برای ساخت این درب زیبا می توانید از چوب استفاده کنید . این وسایل زیبا مکان ذخیره سازی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد ، با استفاده از این وسیله شاید دم دستی قادر هستید از پرت شدن فضا جلوگیری کنید . این وسیله مدلها و نیز اشکال مختلف و متنوعی دارد ، از این رو شما می توانید آزادانه یک مدل را انتخاب کنید و به کمک آن محیط خانه را تکمیل کنید .

درهایی-کشویی

فانوس های کاغذی

فانوس های کاغذی در بسیاری از فرهنگ های آسیایی، به ویژه در ژاپن، سابقه ای طولانی دارد . در حالت سنتی این تجهیزات با شمع تنها روشن می شوند . امروزه این چراغ ها لامپی شده است ، شما می توانید از مدلهای مختلف و نیز متفاوت چراغ استفاده کنید .

شومینه آویز

برای تامین گرما در ماه های سرد زمستان، بسیاری از خانه های ژاپنی یک آتشدان مرکزی به نام هوسا می سازند . از این اجاق دنج مربعی شکل علاوه بر گرمایش منزل، برای گرم کردن قابلمه های آب و غذا استفاده می کنند . این هوسا مرکزی را شاید نتوانید در بسیاری در خانه اجرا کنید و بسازید ، زیرا این کالا گرمایشی به فضای ذخیره سازی بزرگی احتیاج دارد . به این موضوع قبل از شروع به کار توجه کنید .

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …