دکوراسیون اتاق نوجوانان با رنگهای جذاب و دوست داشتنی

هنگام انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق نوجوانان ، سوال های بسیاری در ذهن ایجاد می شود . نوجوان باید بتواند در اتاق خود احساس راحتی کرده، بر درس های خود تمرکز کرده و خواب راحتی داشته باشد . انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب بر درس، خواب و استراحت نوجوان تاثیر گذار است .

ابتدا رنگ ها و طرح های مورد علاقه فرزند خود را در نظر بگیرید. البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که سلیقه نوجوان ها به سرعت تغییر می کند . به همین دلیل تختی ساده برای آن ها انتخاب کنید و با سایر وسائل و لوازم دکوری به اتاق، رنگ و جلوه بدهید. اگر فرزند نوجوان شما با خواهر و یا برادر کوچک خود اتاق مشترک دارد، سلیقه و علاقه ی هر دوی آن ها را در نظر داشته باشید.

رنگهای پایه برای دکوراسیون اتاق نوجوانان

دکوراسیون-اتاق-نوجوان

در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توصیه میشود قبل از هر چیز شخصیت نوجوان و نیاز های او را در نظر بگیرید . یک نوجوان به طور کلی نیاز به فضایی زیادی برای معاشرت با دوستان همسن خود دارد .یک نوجوان برای درس خواندن و مطالعه کردن به فضایی احتیاج دارد که حس مطالعه او را برانگیخته کند . بهتر است با در نظر گرفتن نیاز های او قبل از طراحی، بهترین و مناسبترین دکوراسیون را برای فرزند خود طراحی کنیم. توجه کردن به این موضوع حس خوبی را در اختیار کودک شمل قرار میدهد . در ادامه به تشریح رنگها می پردازیم ، با ما همراه باشید .

رنگهای مختلف برای دکوراسیون اتاق نوجوان

رنگهای مختلف برای دکوراسیون اتاق نوجوان

سبز

سبز رنگی آرامش‌بخش است که طراوت طبیعت و بازی در فضای باز را به اتاق می‌بخشد. بسیاری از مدارس استفاده از رنگ سبز را در کلاس‌های درس، به ویژه مدارس راهنمایی و دبیرستان‌ها انتخاب می‌کنند، زیرا برخی از مطالعات نشان می‌دهد که سبز ممکن است باعث افزایش توانایی خواندن و همچنین درک مطلب شود .

اگر فرزند شما بیشتر کارهای خود را در اتاقش انجام می‌دهد و زمان زیادی را در اتاقش می‌گذراند، رنگ سبز گزینه‌ای عالی خواهد بود. مانند هر رنگ سرد دیگری، تن رنگی تیره‌تر همانند سبز پر رنگ، اتاق را تاریک‌تر می‌کند. سبز بودن زیاد که می‌تواند تداعی‌کننده پرخاشگری و حتی کمی افسرده‌کننده باشد، در حالی که یک رنگ نعنایی یا سبز در واقع می‌تواند به تسکین یک نوجوان مضطرب کمک کند. برای افزایش دانش خود در خصوص رنگ سبز و مکمل های آن در دکوراسیون خانه میتوانید مقاله آتیناک را مطالعه کنید .

زرد

استفاده-از-رنگ-زرد-برای-زیبا-سازی-اتاق-خواب-نوجوانان

زرد یک چشم‌انداز خوش‌ذوق و آفتابی را به هر اتاق خواب نوجوانی اضافه می‌کند. برخی مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که در اتاق‌های زرد هستند، از افزایش تمرکز بهره‌مند می‌شوند و حافظه بهتری نیز دارند. البته این را بخاطر بسپارید که اگر نوجوانی دارید که به سختی به خواب می‌رود یا زود از خواب بیدار شوید، احتمالاً رنگ زرد باعث بدتر شدن این مشکل می‌شود.

رنگ زرد هنگامی که با خاکستری، آبی یا سبز ترکیب می‌شود، هارمونی بسیار عالی ایجاد کرده و تعادل را به اتاق باز می‌گرداند. این تعادل به شما اجازه می‌دهد تا جنبه‌های مثبت رنگ زرد را بیشتر ببینید، بدون اینکه نوجوان شما تحریک شده یا احساس عصبانیت به او دست دهد.

بنفش

بنفش که اغلب به عنوان دومین رنگ محبوب اتاق دختران در نظر گرفته می‌شود، رنگی است که باعث القاء فکر، حساسیت و معنویت می‌شود. اضافه کردن بنفش به اتاق نوجوانان می‌تواند به تأمل بیشتر آنها کمک کند، این کمک می‌کند تا افکار و احساسات دیگران را در نظر بگیرند .

اگر در حال حاضر نوجوانی حساس دارید، برخلاف طرح رنگی کلی، بنفش بهترین گزینه است. همانند هر رنگ سرد دیگری، استفاده بیش از حد آن می‌تواند منجر به احساسات روحی و روانی شود، شما می‌توانید بنفش را با رنگ متضاد آن که زرد است به تعادل برسانید . همچنین می‌توانید از سایه‌های تیره‌تر بنفش استفاده کنید و آنها را با رنگ‌های روشن‌تر مانند سبز بهاری یا صورتی کم رنگ ترکیب کنید.

نارنجی

نارنجی رنگی روشن و شاد است که ارتباط و اجتماع را تقویت می‌کند. نوجوانانی که در اتاق‌هایی با طیف رنگی نارنجی هستند، همکاری و برون‌گرایی بیشتر و اعتماد به نفس بالایی دارند. البته به مانند هر رنگ گرمی، نارنجی بیش از حد نیز می‌تواند تحریک‌کننده و اثری معکوس داشته باشد .

وجود رنگ نارنجی بیش از حد کودک را تندخو و عصبی میکند ، پس بهتر است از این رنگ دقیق استفاده کنیم . سایه‌ای از رنگ نارنجی که بیشتر به نارنجی کم‌رنگ مشهور است ، می‌تواند برای رنگ اتاق خواب نوجوان انتخاب شود. همچنین می‌توانید رنگ نارنجی را با طیفی از رنگ سبز کم‌رنگ، بنفش کم‌رنگ یا رنگ خامه‌ای خنثی ترکیب کنید .

آبی

استفاده-از-رنگ-آبی-برای-دکوراسیون-اتاق-نوجوان

اگر به دنبال افزایش آرامش و حس خوب کوچک خود هستید و میخواهید استرس و اضطراب آن را کنترل کنید ، بهتر است از این رنگ برای دکوراسیون اتاق استفاده کنید . اگر کودکی حساس و کج‌خلقی پیشنهاد میکنیم از این رنگ برای دکوراسیون اتاق آنها استفاده کنید . به طور کلی رنگ آبی میزان ضربان قلب و فشار خون را کاهش می‌دهد و تنفس افراد مضطرب را کند می‌کند . ایجاد اتاقی که از رنگ آبی پوشیده شده باشد ، می‌تواند بر آرامش بیش از حد غلبه کند و باعث خنثی شدن آن نیز شود . سعی کنید رنگ آبی را با یک چاشنی زرد دل‌پذیر ، یا یک پرده قرمز رنگ متعادل کنید.

قهوه ای

قهوه‌ای رنگی کلاسیک و خاکی است که به کودکان کمک می‌کند در محیط زندگی خود پایدارتر (از نظر خلق و خوی) و آرام‌تر باشند. والدینی که قهوه‌ای را به عنوان پایه رنگ اتاق خواب نوجوان انتخاب می‌کنند، می‌توانند از مزایای فضای پایدار بهره ببرند. البته، بیش از حد قهوه‌ای می‌تواند یک اتاق را به میزان قابل توجهی تاریک کند .

این رنگ می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد و شاید حتی کلاستروفوبیک (ترس از فضای تنگ و محصور) به نظر برسد. اگر نوجوانی اخمو و یا به اصطلاح جوشی دارید، دیوارهای اتاق او را قهوه‌ای رنگ نکنید. برای روشن کردن این موضوع، با رنگ‌های برنز یا بژ و از قهوه‌ای تیره به عنوان ترکیب رنگی برای اتاق خواب بهره ببرید.

کرم

اتاق خواب خصوصی ترین بخش از منزل به شمار می رود و اگر شما تمایل دارید اتاق خواب منزل تان دیزاینی متفاوت و کاربردی داشته باشد می توانید از رنگ کرم در فضای آن استفاده نمایید. ترکیب رنگ کرم و بنفش فضایی خیره کننده در طراحی داخلی اتاق خواب ایجاد می کند همچنین اگر رنگ سرویس خواب و دیوارها را کرم انتخاب کرده اید بهتر است رنگ ملحفه و روتختی را از بین رنگ های تیره تر انتخاب نمایید تا فضایی متفاوت در طراحی داخلی اتاق خواب ایجاد شود.

خاکستری

بهره گیری از خاکستری  برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان

یکی از رنگ های خنثی خاکستری می باشد که می توانید از این رنگ زیبا برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده کنید ، اگر قصد استفاده از این رنگ را دارید می توانید با رنگ دیگر مانند سفید، زرد روشن، قرمز، ارغوانی، آبی روشن و قهوه ای ترکیب کنید زیرا ترکیب رنگ خاکستری با رنگ روشن حس نشاط و زیبایی برای اتاق خواب ایجاد می کند، یکی دیگر از ویژگی رنگ خاکستری این است که این رنگ با سایه های تیره اتاق خواب را تیره و کوچک می کند اما رنگ خاکستری با سایه های روشن فضای اتاق را دلباز می کند بنابراین رنگ خاکستری روشن برای اتاق خواب های کوچک ایده بسیار مناسبی است.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …