دکوراسیون اتاق مطالعه

در عصر امروزی، تعداد بیشتری از متخصصان در حال تغییر ظاهر و دکوراسیوناتاق مطالعه خود هستند ، آن‌ها به جای کار در یک فضای اداری، کار در خانه را انتخاب می‌کنند . اگر آماده ساختن چنین فضایی برای دکوراسیون اتاق کار و مطالعه خود هستید، اولین چیزی که به آن نیاز خواهید داشت یک محیط اداری مجهز یا یک جایی برای مطالعه مؤثر است. شما قادر هستید از چراغ های دکوراتیو برای ایجاد نمای بهتر استفاده کنید .

چیدمان و دکوراسیون اتاق مطالعه

چیدمان-و-دکوراسیون-اتاق-مطالعه

اولین قدم در ایجاد دکوراسیون اتاق کار، انتخاب اتاقی برای تبدیل کردن آن به دفتر کار یا تعیین منطقه‌ای از خانه به عنوان فضای اداری و مطالعه است . اگر به دنبال ایجاد یک فضای خاص برای مطالعه خود هستید ، بهتر است کمی خلاق باشید ، به این ترتیب می‌توانید خود را از وقفه‌های پر سر و صدا جدا کرده و صرفا بر روی کار خود تمرکز کنید . به غیر از نیازهای اساسی مانند میز و صندلی، مجموعه وسایل دفتر کار نیازی به فضای زیادی ندارند . تقریبا هر گوشه از خانه می‌تواند به یک اتاق کار یا مطالعه تبدیل شود . به طور کلی با استفاده از الگو طراحی و دکوراسیون میتوانید این محیط را زیبا سازید . با ما همراه باشید .

وسایل و تجهیزات برای زیبایی اتاق مطالعه

یادداشت برداری از تمام قطعات و وسایل ضروری میتواند در ایجاد یک محیط زیباتر به شما کمک کند . به فرد کمک می‌کند تا بهترین چیدمان را در منزل خود داشته باشد . قبل از خرید، با وسایل ضروری و مناسب برای اتاق کار یا مطالعه خود آشنا شوید :

میز کار

یک میز کار اداری کاملا کاربردی و ضروری است . اگر چه مطمئنا بسیاری از انواع میز از بزرگ گرفته تا کوچک در بازار وجود دارند . اما طیف گسترده‌ای از میزها جهت صرفه‌جویی در فضا تولید و ساخته میشود . بهتر است الگو ها و مدلهای مختلف میز کار را نکاه کنید تا بتوانید بهتر خرید کنید .

موقعیت میز اتاق مطالعه

بهتر است قبل از هر کاری محیط خود را کاملا بازرسی کنید . به طور کلی موقعیت قرار گیری وسایل را تایین کنید تا فضای اتاق کار شما زیباتر شود . اگر اتاق کار بزرگی در منزلتان دارید، می‌توانید میز خود را به مرکز اتاق منتقل کنید. روال متداولی است و این امکان را به فرد می‌دهد تا هر کسی که وارد اتاق می‌شود را ببینید . اگر اتاقی را به عنوان فضای دفتر کار خود تعیین نکرده‌اید، قرار دادن یک میز (مانند میز تحریر) در کنار دیوار به چیدمان صحیح میز در دکوراسیون اتاق کار و مطالعه کمک می‌کند.

ملزومات میز مطالعه

اگر با وسایل الکترونیکی کار می‌کنید، ایده خوبی است که میز خود را در نزدیکی پریز برق قرار دهید . به طور کلی وجود وسایل پر زرق و برق تمرکز شما را کاهش میدهد . برخی از سبک‌های میز کار، فضای ذخیره سازی داخلی (کشو) خاصی ندارند، بنابراین اگر با وسایل زیادی کار می‌کنید که باید مرتب و سازماندهی شوند .

صندلی مناسب

برای خرید و انتخاب صندلی مناسب برای اتاق مطالعه خود از متریال نرم و سبک استفاده کنید . ارتفاع استانداردی برای صندلی اداری وجود ندارد ، صندلی مناسب این امکان را به فرد می‌دهد تا با زانوهای خمیده دقیقا 90درجه و قرار گرفتن پا به شکلی صاف بر روی زمین، بر روی صندلی بنشیند . اگر نمی‌توانید ارتفاع صندلی را متناسب با بدن خود تنظیم کنید، به دنبال صندلی قابل تنظیم در ارتفاع باشید که بتواند آن را در تراز ارتفاعی مطلوب قرار دهد.

استفاده بهینه از فضا

برحسب نیاز افراد به وسایل کاری، ممکن است به راه حل‌های ذخیره سازی فراتر از کشوها نیاز داشته باشند. اگر به جایی برای ذخیره کتاب، مجله یا جایی برای نمایش اشیا تزیینی نیاز دارید، یک قفسه کتاب خریداری کنید. برای تزیین بیشتر اتاق کار یا مطالعه خود می‌توانید از وسایلی مانند سطل زباله و سبد برای جایگذاری وسایل اداری خود استفاده کنید.

نور پردازی

نور-پردازی--اتاق-مطالعه

نور مناسب در دکوراسیون اتاق کار و مطالعه بسیار مهم است، خصوصا در ماه‌های سردتر که ممکن است نور روز محدود باشد. اگر میز اداری در فضای مناسبی قرار دارد، با انتخاب یک چراغ کلاسیک آن را کامل کنید. در غیر این صورت، یک آباژور شیک که به سمت میز کاریتان هدایت می‌شود، می‌تواند کار را به همان خوبی انجام دهد . اگر می‌خواهید نور بیشتری را دریافت کنید، به فکر نصب چراغ آویز در بالای میز کارتان باشید.

مبلمان خاص برای اتاق مطالعه

دکور اتاق مطالعه شما باید مناسب سبک زندگی و احتیاجات شما باشد، به همین خاطر مبلمان سفارشی بهترین گزینه است. خریداری مبلمان سفارشی مناسب و استاندارد باعث می شود که بعد از یک روز طولانی کار کردن در اثر زیاد نشستن دچار خستگی و بدن درد نشوید. مطمئن شوید که وسایل شما اعم از صندلی، کمد، قفسه کتاب و … مناسب شما ساخته یا خریداری شده باشند. قفسه ها را متناسب با قد خود نصب کنید تا دسترسی به آن برای شما راحت باشد. صندلی متناسب با اندام خود تهیه کنید. صندلی بزرگ یا خیلی کوچک در طولانی مدت به شما آسیب می زند.

دکوراسیون اتاق مطالعه

طراحی و دکوراسیون فقط مختص پذیرایی و اتاق خواب نیست. اتاق مطالعه شما هم به طراحی و تزیین نیاز دارد. دکوراسیون اتاق مطالعه خود را هر چه بیشتر به سبک زندگی خود نزدیک کنید و با اشیائی که دوست دارید تزیین کنید. از فرش با رنگ مورد علاقه خود برای کف آن استفاده کنید و از قفسه کتاب و محلی برای گذاشتن یادداشت و نوشتن برنامه های خود غافل نشوید. اتاق را تبدیل به فضایی کنید که مخصوص خودتان باشد. از نقل قول های الهام بخش و هر چیزی که به شما انگیزه می دهد در دکوراسیون اتاق مطالعه ساده خود استفاده کنید.

رنگ آمیزی اتاق مطالعه

رنگ-آمیزی-اتاق-مطالعه

برای داشتن یک اتاق مطالعه مدرن می‌توانید از رنگ‌آمیزی‌های مدرن استفاده کنید. برای این کار شما به راحتی با استفاده از رنگی شبیه به تصویر زیر می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. رنگ‌آمیزی بارنگ سبز آبی سبب می‌شود شما به راحتی یک دکوراسیون شیک در محیط کار و مطالعه خود داشته باشید. استفاده از لوازم لوکس و شیک نیز شما را در این راه بسیار کمک می‌کند. استفاده از آباژورهای رومیزی و ایستاده در کنار درختچه‌های آپارتمانی سبب می‌شود شما یک دکوراسیون مدرن داشته باشید.

لوازم خاص برای دیزاین اتاق مطالعه

بدون شک یکی از لوازم اصلی که در هر اتاق مطالعه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، میز کار است. شما برای اینکه تفاوت را در چیدمان خود داشته باشید تنها با یک نورپردازی در اطراف میز کار خود می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم اطراف قسمت‌های بالایی میز کار خود را نورپردازی کنید. این امر سبب می‌شود استفاده از لوازم جانبی مثل چراغ مطالعه نیز از جلوی دست و پای شما برداشته شود.

این نورپردازی را در کتابخانه خود نیز می‌توانید انجام دهید تا سبب زیباتر شدن فضا گردد. این نوع اتاق مطالعه که در آن تختخواب نیز در کنار میز مطالعه واقع شده است، می‌تواند برای افراد کنکوری بسیار مناسب بوده و از آن به عنوان یک اتاق مطالعه کنکوری یاد کرد. چرا که فرد در صورت خسته شدن بلافاصله می‌تواند در تخت خود استراحت کند.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …