دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین-و-طراحی-اتاق-خواب

تا به حال به این فکر کرده اید که چه نکاتی را برای دکوراسیون اتاق خواب خانه خود ، باید رعایت کنید ؟

یا این که طراحان داخلی از چه ترفندهایی برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می کنند؟ اصلا اتاقی را دیزاین و دکوراسیون کرده اید . آیا میدانید چه راز و رمزهایی دارد ؟

در نظر داشته باشید که برخی از نکات و اصول دکوراسیون، فضای اتاقتان را بد جلوه می دهد . برای این کار شما باید هزینه و نیز زمان خود را در نظر بگیرد . برای خرید و تهیه لوازم و تغییر دکوراسیون باید با حوصله کار کنید . پس برای این که دچار چنین اشتباهی نشوید . با ما همراه باشید تا نکاتی چند را درباره دکوراسیون اتاق خواب و تزیین و چیدمان آن برای شما مطرح نماییم .

مکان تخت خواب در اتاق خواب

بهترین محل قرار گیری تخت خواب، حالتی است که از هر طرف آن بتوانید بدون دردسر بلند شوید. پس آن را ترجیحا در مرکز دیوار قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که تختخواب تا جایی که ممکن از در دور باشد . به عبارت دیگر ، شما می خواهید در حالی که در رختخواب هستید در را ببینید ، اما با در همسو نشوید . شما نمی خواهید تخت خود را با هیچ یک از درهای اتاق خواب خود هماهنگ کنید . در حالت ایده آل ، تختخواب را می توان به صورت مورب از درب قرار داد .

نکته: اما اگر آنقدر تختتان بزرگ است که فاصله کمی بین دیوارها ایجاد می کند و فضایی برای رفت و آمد ندارید ، آن را کنج اتاق بگذارید.

از رنگ های خوب انتخاب کنید

یادتان باشد که رنگ های خنثی و سرد بهترین گزینه برای نقاشی و کاغذ دیواری اتاقتان هستند . در واقع این رنگ ها آرامش بخش هستند و محیط را آرام و بدون استرس می کنند . شما می توانید از ترکیب رنگی متفاوت برای دیزاین و دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید .

دیوار پشت تخت را به صورت خاص دیزاین کنید !

یادتان باشد که تخت خواب با اندازه بزرگی که نسبت به باقی وسایل در اتاق خواب دارد، معمولا به نقطه کانونی فضا تبدیل می شود. پس بهتر است که مانند طراحان حرفه ای، دیوار پشت آن را به صورت مخصوص با بافتی متفاوت و یا با نصب دکوری ها، تزیین کنید. برای مثال می توانید مثل اتاق زیر، دیوار پشت تخت را با کاغذ دیواری که طرحش با دیوارهای دیگر متفاوت است، دیزاین کنید.

فرش مناسب انتخاب کنید !

یادتان باشد که کف اتاقی که تماما از فرش پوشیده شده است، اصلا زیبا و اصولی نیست . در واقع فرشی که انتخاب می کنید بایستی حداقل  ۳۰ سانتیمتر با دیوارها فاصله داشته باشد.

نقش پرده در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون-اتاق-خواب

پرده اتاق خواب، نمونه ای از المان های اساسی برای اتاق خواب است . انتخاب پرده باید با توجه به مکانی که قصد استفاده از آن را دارید، صورت پذیرد. استفاده از این المان می تواند باعث القای رنگ به اتاق خواب شده و به فضای مورد نظر عمق ببخشد.

انتخاب جنس پرده از جمله نکات مهم و کلیدی در انتخاب پرده است . استفاده از پارچه های سبک مانند حریر می تواند فضایی دلنشین ایجاد کند ، با استفاده از این پرده محیط اتاق خواب شما خاص تر می شود . مثال : اگر تمایل دارید در اتاقی کاملا تاریک بخوابید، باید از انواع پرده سنگین مانند پرده های مخمل و کتان استفاده کنید.

نقش اندازه تخت در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

باید بدانید که یکی از اصول دکوراسیون داخلی ، تناسب اندازه وسایل و مبلمان با اندازه فضا است . اگر فضای اتاقتان محدود است ، به هیچ وجه دنبال تخت خواب های بزرگ نروید . بهتر است از تخت خواب های تاشو برای دکوراسیون این فضا استفاده کنید . بدون شک این تخت خواب یکی از مدل های منحصر به فرد برای دکوراسیون اتاق است . این مدل از سرویس خواب ، شامل یک قفسه بسیار بزرگ می باشد که تخت در وسط آن قرار گرفته است و شما با پایین کشیدن آن می توانید روی تخت بخوابید . اگر فضای کوچکی دارید بهتر است از این الگو برای اتاق خواب استفاده کنید .

استفاده از لایه های نوری متنوع

اتاق خواب علاوه بر نور محیطی که معمولا از آویز و چراغ های سقفی تامین می شود ، به نور وظیفه ای و تزیینی نیاز دارد . توجه داشته باشید که نور وظیفه ای، نوری است که روشنایی لازم برای مطالعه و آرایش کردن را در اتاقتان به صورت مخصوص تامین می کند . اگر عادت به مطالعه دارید، از آباژور یا چراغ مطالعه استفاده کنید .

نقطه کانونی اتاق خواب را انتخاب کنید

با ایجاد نقطه کانونی در اتاق خوابتان زیبایی آن را دوچندان کنید، برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید اصولی را همواره رعایت کنید. شما می‌توانید از تجهیزات و وسایل مختلف برای دیزاین نقطه کنونی خانه استفاده کنید . اگر می خواهید این نقطه کانونی روی دیوار پشت تخت تان ایجاد کنید ، بهتر است از المان خاص استفاده کنید .

نکته : بهتر است تنها یک نقطه کانونی در این فضا ایجاد کنید . توجه نکردن به این موضوع چشم افراد را خسته می کند ، از طرفی انرژی افراد را منفی می کند .

نقش آینه در دکوراسیون اتاق خواب

بهتر است از الگوها و مدلهای مختلف آینه برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب استفاده کنیم . با استفاده از آینه می توانید روشنایی اتاق خواب خود را افزایش دهید .

آینه نقش مهمی در دکوراسیون اتاق خواب دارد . یکی از اولین و برترین کاربردهای آینه برانداز کردن ظاهر فردی درون آینه است . بهتر است از الگو و سبک های مختلف آینه برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنیم . در ادامه به تشریح مدلهای این محصول برای اتاق خواب می پردازیم .

آینه چراغ دار

یکی از مدلهای آینه برای دکوراسیون اتاق خواب آینه چراغ دار است . برای تولید این آینه ابتدا آینه در ابعاد مورد نظر برش داده می شود ، سپس لبه آینه ابزار دیاموند زده می شود . در مرحله ی بعدی یک قاب چوبی با توجه به ابعاد آینه ساخته می شود ، لامپ های مخصوص گریم داخل سوراخ ها این چوب قرار می گیرد . با استفاده از این آینه اتاق خواب شما زیباتر می شود .

پوستر یا کاغذ دیواری‌

استفاده از پوستر یا کاغذ دیواری‌ هایی که اغلب طرح‌های خاصی را دارند می توانند اتاق خواب شما را زیبا تر کنند . امروزه دیوار پوش جزء یکی از محبوب ترین وسایل برای طراحی و دکوراسیون فضای اتاق خواب هستند . با ظهور مجدد این گزینه فوق العاده و همه کاره می توانید نمای اتاق خواب را با هزینه کم در زمان کوتاه تغییر و بازسازی کرد .

شما میتوانید از الگوها و مدلهای مختلف کاغذ دیواری و پوستر دیواری استفاده کنید . تنوع نوع و متریال کاغذ دیواری بسیار زیاد است به همین دلیل بهتر است با آرامش و دقت بالا آنها را انتخاب کنید .

تزیین پنجره

برای تغییر دکوراسیون پنجره تنها نیاز نیست از وسایل لوکس و گران قیمت کنید ، بلکه می توانید با استفاده از تجهیزات و وسایل ارزان قیمت این فضا را دکوراسیون کنید . بسته به سلیقه خود می تواند از تجهیزات مختلف برای زیبا سازی پنجره استفاده کنید .

برای آراستن پنجره تنها نیاز است کمی خلاق باشید و وسایل پیرامون خود را دقیق بررسی کنید . شما می توانند با استفاده از وسایل مختلف این محیط را بسیار لوکس و خاص کنید . به طور مثال : اگر پنجره های کوچکی دارید ، از پرده بلند برای دکوراسیون آن استفاده کنید .

نکته : دقت کنید که اگر حریم و امنیت برای شما مهم است، پرده های حریر گزینه ی مناسبی هستند . آنها می توانند در طول روز کشیده شده باشند و در عین حال مانع ورود نور به داخل فضا نشوند.


درباره‌ی Admin

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …