تزیین خانه با تم پاییز

دکوراسیون-و-تزیین-خانه-با-تم-پاییز

با نزدیک شدن به پاییز، زمان آن فرا رسیده است که حس و حال واقعی این فصل را در جای جای خانه خود احساس کنیم و از تزیین با تم پاییزی برای تغییر دکوراسیون استفاده کنیم . باید اکنون آستین بالا بزنیم و طراحی داخلی خانه خود را با انواع دکوراسیون پاییزی زینت بخشیم. ممکن است ایجاد یک دکوراسیون جدید و خاص کار آسانی نباشد .

تزیین با تم پاییز

تزیین کردن گوشه ایی از منزل برای فصل پاییز یکی از بهترین ایده هایی است که این روزها می توانید انجام دهید . زیبایی فصل پاییز با آن رنگ های جذاب و دوست داشتنی اش هر کسی را به خود مجذوب میکند . این رنگ بندی می تواند الهام بخش دیزاین و دکوراسیون داخلی منزل باشد . افراد قادر هستند بر اساس سلیقه و نیز ایده از سبک های خاص خانه خود را دیزاین کنند . اطمینان داشته باشید که تزیین پاییزی خانه شما مورد توجه دیگران نیز قرار خواهد گرفت و سلیقه و هنر شما را تحسین می کنند.

دکوراسیون فضاهای خانه با تم پاییزی

دکوراسیون-فضاهای-خانه-با-تم-پاییزی

ورودی خانه

درب ورودی خانه میتواند هر مهمانی را تحت تأثیر تغییرات مربوط به دکوراسیون شما کند . بهتر است طبق تم تزیین خانه با سبک پاییز در جلوی ورودی یک فرش راه راه پهن را قرار دهید . یک تابلو در کنار درب و آویزان کردن گیاهان خشک شده روی در منزل ، همگی بازتابی تم پاییزی است . حتی قرار دادن چند عنصر تزیینی مانند فانوس که چندین شمع در داخلش قرار دارد نیز ایده بسیار خوبی است .

آشپزخانه

در یک آشپزخانه سفید و مدرن هیچ چیز نمی‌تواند به مانند یک فرش تداعی کننده پاییز باشد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن رنگ، گرما و بافت به فضای آشپزخانه، یک فرش به رنگ‌های قهوه‌ای و خردلی است. حتی می‌توانید از گلیم‌های ساده قرمز رنگ نیز استفاده کنید. استفاده از چند کدو تنبل که به عنوان جا قاشقی یا گلدان استفاده می‌شوند نیز ایده خوبی برای یک آشپزخانه پاییزی هستند .

پذیرایی

یک دیوار خالی که اکنون پر از تابلوهای رنگارنگ قهوه‌ای مایل به قرمز با قاب مسی رنگ است، بخشی از یک دکوراسیون پاییزی را تشکیل می‌دهد. میتوانید از قاب عکس های خاص برای طراحی و دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید . تنها موضوعی که باید به آن اهمیت دهید استفاده از رنگ ها پاییزی است . انتخاب رنگ مشکی درب و کف خانه در ترکیب با مبلمان کرمی و میزهای قهوه‌ای، یک دکوراسیون کلاسیک را نشان می‌دهند.

شومینه

همه ما پاییز را با نشستن در کنار شومینه تصور می‌کنیم. اگر در منزل خود شومینه دارید، یک فرش نرم را پیدا کنید و کنار شومینه قرار دهید. سپس مجموعه‌ای از بالش‌ها با بافت متفاوت و طرح‌دار را در اطراف شومینه پراکنده کنید تا احساس خوشامد گویی و دعوت را تداعی کند. فقط زمانی که این فضای زیبا و دنج را درست کردید، کتاب مورد علاقه و یک لیوان چای فراموش نشود.

نشیمن

پارچه‌ های نرم و ضخیم فوراً عناصر یک فضای پاییزی را تداعی می‌کنند. برای این منظور به سراغ فضای نشمین خود بروید و با استفاده از رنگ‌های خنثی روحی تازه به این فضا بدهید. بدون شک، اعضای خانواده بعد از یک روز کاری خسته کننده در فضای نشیمن دور هم جمع می‌شوند، پس مهم است احساسات و گرمای وجود را منعکس کند. می‌توانید از رنگ خردلی و خاکستری برای ترکیب رنگی مختلف استفاده کنید.

ناهار خوری

پاییز را باید فصل سادگی و رنگ‌های گرم دانست. می‌توانید از تم پاییزی برای تزیین خانه استفاده کنید . در فضای ناهارخوری خود در نهایت سادگی استفاده کنید. سعی کنید از رنگ‌ های خنثی، خاموش و گیاهان خشک پاییزی استفاده کنید. استفاده از رنگ قهوه‌ای، کرمی، سفید و طلایی می‌تواند میز ناهارخوری شما را تکمیل کند. یک میز چوبی قهوه‌ای روشن، صندلی‌های کرمی و بشقاب‌های سفید، همان چیزهایی هستند که نیاز دارید.

اتاق خواب

حتما کدو تنبل نماد فصل پاییز برای تزیین فضای داخلی است اما از آنجا که استفاده از کدو تنبل در ایران خیلی رایج نیست؛ می‌توانید برخی وسایل مانند روتختی، بالش‌ها یا پاتختی را در رنگ‌های کلاسیک پاییزی مانند نارنجی، خاکستری و قهوه‌ای انتخاب کنید. همچنین استفاده از گیاهان خشک پاییزی و شمع می‌توانند بخش کوچکی از پاییز را به اتاق خواب شما بیاورند.

در چیدمان پاییزی دکوراسیون خانه، اول از همه به سراغ دکوراسیون اتاق خواب می‌رویم. برای آنکه حال‌وهوای پاییز را به اتاق‌خواب دنجتان بیاورید، می‌توانید از تضاد رنگ‌های سرد و گرم استفاده کنید؛ مثلا برای دیوارها و وسایل بزرگ‌تر، از رنگ‌های روشن و نزدیک‌تر به سفید استفاده کنید و برای برخی وسایل و اسباب اتاق‌خواب، از رنگ‌های گرم پاییزی. برای انجام این کار، می‌توانید چند بالش کوچک به رنگ‌های قرمز و نارنجی در اتاق‌خواب بگذارید. گلدان کوچکی هم روی میز توالت بگذارید و در آن شاخ و برگ تزیینی به همین رنگ‌ها بگذارید.

گلهای پاییزی

ایده دیگری که با استفاده از آن می‌توانید حال‌وهوای پاییز را به خانه بیاورید، تهیه گلدانی از گل و گیاه های زیبای پاییزی با رنگ‌های گرم و جذاب است. گلدان کوچکی تهیه کنید و به سلیقه خودتان آن را از چنین گل‌هایی پر کنید؛ برای مثال گل‌های داوودی، آهاری و کوکب انتخاب‌های بسیار خوبی هستند. برای آنکه گلدا‌نتان طبیعی‌تر جلوه کند، می‌توانید با شاخ‌وبرگ‌های کوچک درختان تزیینش کنید و اینها را هم در کنار گل‌ها بگذارید.

تزیین فضا های خانه با برگ زرد و نارنجی

چند برگ به رنگ‌های زرد و نارنجی را با ساقه‌هایشان از درخت جدا کنید. سپس آنها را با نوار قرمزرنگ به هم ببندید و روی میز ناهارخوری و جاهای دیگر بگذارید. در گلدان آب هم می‌توانید همین برگ‌ها را با ساقه‌هایشان بگذارید. چند روزی در گلدان آب دوام خواهند آورد. هنگام انتخاب برگ‌ها، دقت داشته باشید که رنگ برگ باید رو به زردی رفته باشد، اما هنوز کاملا پژمرده نشده باشد .

استفاده از تم پاییزی برای فرش

فرش یا قالیچه‌ای تهیه کنید که رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی داشته باشد و با آن، قسمتی از کف آشپزخانه را بپوشانید. این کار هم به ایجاد فضای پاییزی در خانه کمک می‌کند. برای آنکه جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به آن چیزی نزدیک‌تر کنید که مدنظر دارید، می‌توانید در سبد کوچکی چند کدو تنبل نارنجی‌رنگ بگذارید و سبدتان را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

انواع-پوشش-دیوار-برای-زیبا-سازی-فضای-خانه

انواع پوشش دیوار برای زیبا سازی فضای خانه

دیوار بر اساس کاربرد و مصالح به کار رفته در ساخت آن‌ها انواع بسیار مختلفی …