تاثیر روانشناسی رنگ بر طراحی داخلی

تاثیر روانشناسی رنگ بر طراحی داخلی چیست ؟ روانشناسی رنگ ها بر بسیاری از رشته ها مانند طراحی داخلی و بازاریابی تأثیر گذاشته است. طراحان داخلی مدت‌هاست که از قدرت رنگ آگاه بوده‌اند که نه تنها رنگ‌های خود را بر اساس فضا یا کاربری انتخاب می‌کنند، بلکه با توجه به روح و روان مشتریان خود و منطقه راحتی نیز انتخاب می‌کنند. در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که می توانید به راحتی هنگام مبلمان خانه یا هنگام رنگ آمیزی دفتر خود رعایت کنید:

تاثیر-روانشناسی-رنگ-بر-طراحی-داخلی

تاثیر روانشناسی رنگ بر طراحی داخلی

بهتر است بدانید رنگ ها قادر هستند بر خلق و خویی افراد تاثیرات قابل ملاحظه ای به جا بگذارند ، به همین دلیل باید دقیق و برنامه ریزی شده از ترکیبات رنگی استفاده کنیم تا بتوانیم به بهترین شکل محیط خانه را برای افراد آن دکوراسیون کنیم و حس خوبی را به آنها منتقل دهیم .

تاثیر-روانشناسی-رنگ-بر-طراحی-داخلی

اکثر مردم زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد تأثیر رنگ در خانه یا محل کار خود نمی کنند. با این حال، رنگ و طرح در خانه ما باید منعکس کننده افرادی باشد که در داخل خانه زندگی می کنند . طراحان و نیز معماران بر این عقیده هستند که رنگها نشان دهنده و یاد آور خصوصیات اخلاقی افراد خانواده است ، به همین دلیل باید سنجیده شده آنها را با هم ترکیب کنید و در فضاهای مختلف خانه از آنها استفاده کنیم . با ما همراه باشید تا دریابید هر اتاق را باید چگونه رنگ آویزی کنید .

دکوراسیون فضا با رنگ های مختلف

به طور کلی هر فضا دارای پارامترها و قسمت های مختلف و متنوعی است که باید به بهترین شکل ممکن آن را رنگ کنیم تا به آنچه در تصور و فکر داریم برسیم . در زیر استفاده از رنگ در محیط هایی مختلف را شرح می دهیم تا ایده بگیرید و از آنها به بهترین شکل محیط خود دکوراسیون کنید .

دکوراسیون-فضا-با-رنگ-های-مختلف

اتاق خواب

اتاق خواب مهم ترین و به تعبیری اصلی ترین فضا در محیط خانه است . به طور کلی باید از ترکیبات رنگی دقیق استفاده کنید تا حس خوب و مثبت را در زمان استراحت از اتاق خواب به دست آورید . بهتر است بدانید بهترین رنگ برای این فضا آبی است . این موضوع به دلیل تاثیرات آرامش بخشی است که آبی به محیط اتاق خواب وارد میکند و به نوبه ای انرژی منفی محیط را دفع میکند .

رنگی آرام است که تفکر و تفکر را تحریک می کند. همچنین تصور می شود که از کابوس های شبانه جلوگیری می کند. علاوه بر این، بنفشه از آنجایی که با باروری، شادی و خلاقیت همراه است، گزینه خوبی محسوب می شود. برعکس، باید از سایه های خاکستری اجتناب کرد زیرا می تواند باعث افسردگی و ناامیدی شود.

اتاق-خواب

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن معمولاً با گرما همراه است . آنجا مکانی است که خانواده، دوستان یا حتی افراد تصادفی در آن جمع می شوند و در خصوص موضوع و مسائل پیرامون خود با هم شروع به گفتگو می کند . برای دکوراسیون اتاق نشیمن بیشتر از رنگهایی گرم مثل ، قرمز ، نارنجی ، بادمجونی و از این قبیل رنگها استفاده کنید . این رنگها بر انرژی افراد تاثیرات مثبتی به جای می گذارند و از طرفی افراد را مشتاق به صحبت کردن یا همان گفتگو می کند .

اتاق-نشیمن

حمام

مانند اتاق خواب، حمام ها مکان هایی هستند که مردم معمولاً بخش زیادی از وقت خود را در آن سپری می کنند. به همین دلیل است که رنگ های سفید و گرم بسیار ترجیح داده می شوند ، زیرا دلالت بر خلوص و تمیزی دارند. رنگ‌های آبی و سبز نیز به دلیل تأثیرات طراوت و شادابی مجاز هستند. برای کاشی های حمام تا جای امکان از طرح های بافت دار بردار تا زیبایی و جلایی کار بیشتر دیده شود .

حمام

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش هایی خانه است زیرا افراد در کنار تهیه غذا مدت زمان زیادی را برای صرف وعده هایی غذایی جمع می شوند به همین دلیل بهتر است تا جای امکان از ترکیب رنگهای سرد و نیز گرم استفاده کرد .

شاید برای شما هم سوال پش آمده باشد چرا باید این دو کاربن متمایز را با هم ترکیب کرد . بهتر است بدانید این فضا در کنار افزایش انرژی باید حس خوبی را در زمان حضور در محیط منتقل کند به همین دلیل شما باید از ترکیب این دو کاربن استفاده کنید تا خانواده شادی داشته باشید .

آشپزخانه

درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …