بازسازی کاغذ دیواری فرسوده به وسیله رنگ

بازسازی-کاغذ-دیواری-فرسوده-به-وسیله-رنگ

رنگ کردن وبازسازی کاغذ دیواری کاری خاص و دشوار است . بسیاری از افراد نمیدانند برای ترمیم و زیبا سازی کاغذ دیواری خود چه کنند . در این مقاله به تشریح این موضوع مهم و اساسی میپردازیم . به طور کی نقاشی روی کاغذ دیواری کاری دشوار است . برای رسیدن به نتیجه مطلوب بایستی سطح را قبل از هر کاری بازرسی کنیم .

با این حال، اگر می‌خواهید یک اتاق یا کل فضای خود را به روز کنید، قابل درک است که در مورد رنگ روی کاغذ دیواری به‌دنبال اطلاعات تکمیلی باشید. با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل در حوزه را در اختیار شما قرار دهیم .

بازسازی کاغذ دیواری به وسیله رنگ

کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های متنوعی در بازار وجود دارد . اغلب خانه‌ها را مزین می‌کنند اما به مرور زمان این طرح‌های زیبا کهنه شده یا شما از آن خسته می‌شوید. شاید با خودتان فکر کنید به سادگی می‌توانید این کاغذ دیواری را از روی دیوار کنده و جای آن یک طرح دیگر بزنید یا دیوار را به رنگ دلخواهتان تغییر دهید .

این تصور تا حدودی درست است ، شما میتوانید از رنگ برای تغییر استایل کاغذ دیواری خود استفاده کنید و نمای کاغذ دیواری خود را بازسازی و یا به عبارتی زیبا سازی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص الگوهای کاغذ دیواری میتوانید مقاله انواع کاغذ دیواری براساس سبک و مدل را مطالعه و بررسی کنید .

ابزار و وسایل مورد نیاز برای این کار

برای اجرا و پیاده سازی این کار به یکسری اسباب و تجهیزات نیاز داریم . در زیر به تشریح آنها میپردازیم .

  1. ماده پرکننده درز (اگر کاغذ دیواری آسیب دیده یا نیاز به لایه برداری دارد.)
  2. رنگ (آب، حلال یا رنگ‌های روغنی)
  3. برس‌های با کیفیت بالا (فرچه نقاشی)
  4. اسفنج با الگو و مدلهای مختلف برای اجرای بهتر کار
  5. پارچه (برای محافظت از مبلمان در زمان رنگ کاری)
  6. سمباده های مختلف برای اجرای کار
  7. روغن پایه (زیرکار)
  8. سطل برای ایجاد و تهیه ترکیبات رنگی

تشریح مراحل کار به ترتیب

آماده سازی دیوار

آماده-سازی-دیوار

کاغذ دیواری را چک کنیم و تمام مشکلات موجود در سطح آن را از بین ببرید . اگر سوراخی در دیوار وجود دارد، قبل از شروع نقاشی باید آن را پُر کنید. هدف این است که دیوار تا حد ممکن صاف باشد، در غیر این صورت رنگ به درستی روی دیوار نمی‌نشیند. برای این کار از ماده پُرکننده درز استفاده کنید. برای ایجاد نمای بهتر بایستی به به وسیله سنباده برجستگی را از بین ببریم و سطح را یک دست کنیم .

تمیز کردن دیوار قبل از شروع کار با استفاده از روغن پایه و رنگ، ایده خوبی است. اسفنج را بردارید و سطح کار را کاملا تمیز کنید . این کار را با آرامش انجام دهید و هر گونه آلودگی را از بین ببرید . فقط مطمئن شوید که کاغذ دیواری را کاملاً خیس نکرده باشید ، در غیر این صورت، ممکن است خراب شود.

برای راحت شدن خیال خودتان میتوانید بر روی سطح کاغذ دیواری یک لایه نازک بتونه بزنید . شما به وسیله بتونه از بلند شدن کاغذ دیواری جلوگیری میکنیم . این مهم است که اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری کاملاً به دیوار چسبیده است، در غیر این صورت، تمام کار شما به هدر خواهد رفت.

اعمال روغن بر روی سطح کاغذ دیواری

انتخاب یک پایه مناسب برای اینکه رنگ به‌خوبی روی دیوار بنشیند ضروری است. استفاده از یک روغن پایه ایده خوبی است، زیرا این کار کاغذ را به اصطلاح آب بندی می‌کند.

اگر از این مرحله بگذرید و آن را انجام ندهید، رنگ به سرعت روی سطح خشک می‌شود که در نهایت ظاهری وحشتناک به دیوار شما می‌دهد، پایه مبتنی بر روغن، بوی قوی‌تری نسبت به رنگ و پایه‌های مبتنی بر حلال دارند .

بنابراین مطمئن شوید که در هنگام شروع کار، هوای اتاق به‌درستی تهویه می‌شود. حداقل یک ساعت اجازه دهید تا یک لایه پایه کاملاً خشک شود. اگر چندین لایه استفاده می‌کنید .بهتر است به سطح 24 ساعت زمان استراحت دهید تا کاملا روغن جذب کار شود .

استفاده و اعمال رنگ بر سطح کاغذ دیواری

استفاده-و-اعمال-رنگ-بر-سطح-کاغذ-دیواری

پس از خشک شدن روغن پایه، می‌توانید بدون هیچ مشکلی از رنگ مبتنی بر آب (رنگ اکریلیک) استفاده کنید. رنگ‌ها با پایه آب می‌توانند انتخاب بهتری باشند، زیرا استفاده از آنها ساده‌تر است. استفاده از رنگ روغن و رنگ پلاستیک نیز می‌توانند مناسب و کابردی باشند.

اگر از آسترهایی برای پوشاندن برجستگی‌های روی کاغذ دیواری ( برخی کاغذهای دیواری دارای بافت برجسته برای زیبایی بیشتر هستند)، رنگ مات انتخاب بهتری است .

اکنون آماده رنگ زدن روی کاغذ دیواری هستید، نخست با لایه آستر شروع کنید. کار را مانند هر پروژه رنگ کاری دیوار انجام دهید، از یک برس (فرچه نقاشی) گوشه‌ها و امتداد لبه‌های کناری دیوار را رنگ کنید، سپس با استفاده از غلتک نقاشی بقیه دیوار را رنگ کنید.

انواع رنگها برای زیبا سازی کاغذ دیواری

رنگ پلاستیک

از رنگ پلاستیک اغلب برای سقف خانه استفاده می‌کنند، اما به‌عنوان لایه نهایی رنگ روی کاغذ دیواری نیز کاربرد دارد . برای لایه آستر به دلیل جذب شدن توسط کاغذ دیواری به هیچ عنوان مناسب نیست. همچنین این رنگ قابل اجرا با غلتک نقاشی است.

رنگ روغن

یکی از رنگ‌های مورد استفاده در نقاشی دیوار است. این نوع رنگ ساختمانی در برابر فرسودگی و ترک مقاومت بالایی دارد . دیرتر خشک می‌شود و سطح بسیار همواری از خود باقی می‌گذارد. به طور کلی، رنگ روغن بهترین نوع رنگ برای نقاشی روی کاغذ دیواری است.

رنگ اکلرولیک

پایه این رنگ از آب است و برای لایه آستر مناسب است . رنگ اکریلیک کیفیت و دوام بالایی دارد و زودتر از رنگ‌های روغن خشک می‌شود. این رنگ دارای خاصیت بالا ارتجاعی دارد و در برابر ترک‌های سطحی مقاومت بالایی دارد.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …