ایجاد نظم در آشپزخانه به وسیله تجهیزات مختلف

ایجاد-نظم-در-آشپزخانه-به-وسیله-تجهیزات-مختلف

بسیاری از افراد به دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه خود اهمیت نمی دهند و برای دکوراسیون این فضا وقت نمی گذارند . آشپزخانه فضایی است که هر روزه بارها و بارها از آن استفاده می کنیم . به طور کلی اگر تجهیزات و وسایل آشپزخانه منظم و مرتب نباشد حس بدی را به شما منتقل می کند .

لازم است فکری برای سر و سامان دادن به آن داشته باشیم و به این فضا یک نظم خاصی بدهید . شما بایستی آشپزخانه خود را به صورتی بچینید که حس خوبی را به شما منتقل کند . برای اجرا و چیدمان آشپزخانه خود وقت بگذارید و از هر فضا دقیق و اصلی استفاده کنید . توجه کردن به این موضوع از شلوغ شدن آشپزخانه جلوگیری می کند .

تجهیزات مختلف برای ایجاد نظم

تجهیزات-مختلف-برای-ایجاد-نظم

بهره گیری از انبار

برای نظم بخشیدن به محیط آشپزخانه بهتر است از هیچ فضایی غافل نشویم و به صورت اصولی از فضا ها استفاده کنیم . شما می توانید از چند سبد استفاده کنید و از این طریق به وسایل خود نظم دهید . بهتر است کمی خلاق باشید و از تجهیزات پیرامون خود استفاده کنید . برای کاهش هزینه های خود بهتر است وسایل و تجهیزات قدیمی خود را بر دارید و با استفاده از پارچه و چند دستمال فانتزی آنها را تزیین کنید . به طور کلی با استفاده از این تجهیزات قادر هستید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید .

ظروف در دار

برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود می‌توانید از چند ظرف در دار استفاده کنید . این تجهیزات محیط کاری در آشپزخانه را منظم می کند و حس خوبی را به شما انتقال می دهند . شما می توانید از چند درب دار در اندازه مختلف استفاده کنید . بهتر است بر روی هر باکس برچسب بزنید .

قادر هستید برای هر متریال خود از این محصول استفاده کنید . برای کاهش هزینه های خود بهتر است از تجهیزات پلاستیکی استفاده کنید . به طور کلی برای خرید این تجهیزات نیاز نیست وجه زیادی را پرداخت کنید . یک راهکار ساده‌ی دیگر آن است که از شیشه‌های مربا که یک شکل و یک اندازه هستند استفاده کنید .

قفسه

قفسه

بهتر است از قفسه های کابینت به طور دقیق و اصلی استفاده کنید . شما می توانید با نصب چند پارتیشن آنها این فضا را منظم بچینید و از تماشای فضا لذت ببرید و به طور ایجاد نظم حس خوبی را به شما منتقل می کند . قفسه های خود را پارتیشن بندی کنید و در هر بخش یک گروه از تجهیزات خود را قرار دهید .

با استفاده از قفسه ها محیط ذخیره سازی خود را افزایش دهید . مثلا یک ردیف قفسه به جزیره آشپزخانه اضافه کنید ، در این فضا قادر هستید کتاب ها و وسایل مورد نیاز خود را قرار دهید . قبل از هر کار فضا را دقیق بازرسی و بررسی کنید . با نگاه دقیق تر به فضای آشپزخانه می توانید فضاهای زیادی را قفسه بندی یافت کنید . توجه به این نکته باعث حس عالی در شما شده و کمتر احساس می کنید آشپزخانه کوچکی دارید .

آویز

برای اضافه کردن آویز به محیط آشپزخانه بهتر است ابتدا این فضا را دقیق بررسی و بازرسی کنیم . شما می توانید از هر فضایی برای آویز کردن وسایل خود استفاده کنید . چند آمیز چسبی و آهنربایی و معمولی را به دیوار وصل کنید . با استفاده از این تجهیزات قادر هستید وسایل دم دستی خود را از وسایل دیگر جدا کنید .

استفاده از کمد

یکی از راه کارها برای داشتن آشپزخانه کوچک بهره وری از فضا بوده است . از فضایی کمد به صورت دقیق استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ فضایی پرت شود . بهتر است وسایل مشابه را در کنار یکدیگر قرار دهید . با استفاده از این کار میتوانید زودتر به آن دسترسی داشته باشید .

نصب جا ظرفی خاص

نصب-جا-ظرفی-خاص

بهتر است برای افزایش آرامش و حس خوب خود از تجهیزات هوشمند و جدید استفاده کنید . بجای اینکه همه قابلمه ها و ماهیتابه های خود را در یک کمد عمیق قرار دهید که در صورت نیاز به پیدا کردن یک ماهیتابه خاص این موضوع به یک کابوس تبدیل شود ، تعویض یک کمد را با یک کشو هوشمند انتخاب خوبی است . این کشوی هوشمند فضای بیشتر را در اختیار شما قرار میدهد . با این کشو ها شما حس بهتری نیز دارید و از فضای خود بهترین بهره را می برید .

بهره گیری از فضا خالی کابینت

از فضاهای خالی کابینت ها به صورت دقیق استفاده کنیم . اگر کابینت های شما نیز پایه دار است شما می توانید از فضایی زیر کابینت های خود استفاده کنید و از طریق تجهیزات خود را منظم کنید . وسایلی که مربوط به مهمانی هستند و دارای جعبه هستند در این فضا قرار دهید . چیدمان اصول محیط آشپزخانه شما را خاص تر می کند . به طور کلی بهتر است ابتدا وسایل خود را جدا سازی و مشخص کنید ، سپس وسایل دم دستی را درون کابینت قرار دهید و الباقی را در فضای زیر کابینت .

تغییر محل ماشین لباس شویی

شاید فکر کنید آشپزخانه محل واضحی برای قرار دادن ماشین لباسشویی است . اما در قاره اروپا ، آن را در حمام خود قرار می دهند تا از فضا استفاده کنند . بنابراین اگر برای فضا گیر کرده اید ، لباسشویی خود را به جای دیگری منتقل کنید .

اگر حمام شما به همان اندازه نوجوان است ، ممکن است بتوانید آن را در کمد زیر پله ها قرار دهید . از طرف دیگر ، اگر ماشین لباسشویی و خشک کن جداگانه دارید ، می توانید آنها را در آشپزخانه و نیز خارج از آن نگه دارید . بهتر است آنها را روی یک کمد قرار دهید . ماشین را از چشم پنهان کنید ، فضا را ذخیره می کند و با این کار از فضا بهتر بهره ببرید .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …