انواع کاغذ دیواری براساس سبک و مدل

کاغذ دیواری یکی از زیباترین و پرطرفدارترین محصولات دکوراسیون داخلی است. یکی از دلایل محبوبیت کاغذ دیواری، تنوع مدل و رنگ آن است. به طورکلی برای تغییر استایل خانه میتوانید از انواع مدلهای کاغذ دیواری استفاده کنید .

برای اینکه همه چیز درباره کاغذ دیواری را بدانید ابتدا بهتر است تا با انواع کاغذ دیواری آشنا شوید .کاغذ دیواری داری الگوهای مختلف و متفاوتی هستند ، شما میتوانید از سبک ها و مدلهای مختلف این پوشش استفاده کنید . نمیتوان گفت که کدام یک از کاغذ دیواری های ایرانی و خارجی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، زیرا برخی مدل های کاغذ دیواری ایرانی نیز وجود دارند که با برخی از نمونه های خارجی رقابت میکنند . به طور کلی در زمان خرید کاغذ دیواری بایستی به متریال و جنس آن توجه کنید .

انتخاب الگو خاص کاغذ دیواری

انتخاب-الگو-خاص-کاغذ-دیواری

امروزه تنوع جنس در تولید کاغذ دیواری بیش از هر موضوع دیگری انتخاب آن را برای ما دشوار کرده است . همانطور که همه ما می دانیم کاغذ دیواری ها در انواع رنگ ها و سبک ها در جنس های مختلف تولید می شوند تا برای هر سلیقه و هر قشری مناسب باشد . شما قادر هستید برای ایجاد نمای بهتر در خانه خود از چراغ های دکوراتیو نیز استفاده کنید و زیبایی کاغذ دیواری خود را افزایش دهید .

الگوی نوگرایانه

طرح های نوگرایانه کاغذ دیواری یکی از جذاب ترین انواع الگو های کاغذ دیواری است . این الگوها که به تازگی جای خود را در میان طرح های دیگر باز کرده اند، تقریبا از هیچ قانون خاصی پیروی نمی کنند . استایل و شکل خاص این کاغذ دیواری باعث شده شما بتوانید از آن در هر فضایی استفاده کنید .

در این الگوها شما می توانید ایده های جدید و متمایز را به خوبی مشاهده کنید . به طور کلی با کمی ابتکار و خلاقیت میتوانید محیط زندگی خود را زیباتر کنید . اگر به دنبال تنوع هستید بهتر است از این الگو استفاده کنید .

الگوی گل دار

الگوی-گل-دار

اگر از عاشقان گل و گیاه هستید بهتر است از این الگو برای ایجاد نمای زیباتر در خانه خود استفاده کنید . این طرح از دیر باز زینت بخش دکوراسیون بسیاری از منازل بوده و هنوز هم به عنوان یکی از الگوهای پر طرفدار شناخته می شود . قادر هستید از الگو های مختلف آن در هر فضایی استفاده کنید .

الگوی باروک

سبک باروک یک سبک سلطنتی و اشرافی است . شما با استفاده از این الگو میتوانید فضای خانه خود را زیباتر کنید . اگر سبک دکوراسیون منزل شما جزو مجموعه کلاسیک و زیر شاخه های آن است ، بهتر است از این الگو کاغذ دیواری استفاده کنید . کاغذ دیواری باروک دارای الگو خاصی است و قادر میباشد محیط خانه شما را زیباتر کند .

الگوی مخملی

کاغذ دیواری مخملی یکی دیگر از الگوهای از الگوهای کاغذ دیواری است . به طور کلی بافت این کاغذ دیواری 3 بعدی است . به این کاغذ دیواری ها طرح برجسته مخملی هم می گویند . زمینه این مدل کاغذ دیواری ها ممکن است ساده یا مخملی باشد . شما قادر هستید از الگوهای مختلف کاغذ دیواری مخملی استفاده کنید . نکته : اگر فضای سالن شما بزرگ است از این کاغذ دیواری استفاده کنید زیرا این کاغذ دیواری ها فضای سالن را کوچک تر نمایش میدهد .

طرح رمانتیک

سبک رمانتیک در انواع کاغذ دیواری به الگوهایی نسبت داده می شود که یاد آور خاطرات و تجلی کننده رویاها است . این سبک به کلی با احساسات شما سر و کار داشته و با سلیقه شخصی تان در ارتباط است . الگوهای پرندگان، گل ها، شاخه ها و دیگر عناصری دیگر از شاخه های این سبک است . این طرح ها عموما رنگ های آرامش بخش و ملایمی نیز دارند ، به همین دلیل میتوانید از این الگو در هر فضایی استفاده کنید .

الگوی هندسی

طرح های هندسی، همان طور که از نامشان پیداست، از در کنار هم قرار گرفتن اشکال هندسی به وجود می آیند. این طرح ها عموما دارای نظم و اندازه مشخصی هستند . به طور کلی اگر الگو و استایل خانه شما مدرن و کلاسیک است بهتر است از این الگو استفاده کنید . این موضوع به این خاطر است که اشکال هندسی تشکیل دهنده مبلمان مدرن نسبت به طرح های تجملاتی و دارای فرم آزاد، شباهت بیشتری به الگوی این طرح کاغذ دیواری دارند.

الگوی راه راه

الگوی-راه-راه

طرح راه راه از دیگر انواع الگو های کاغذ دیواری به شمار می رود که از گذشته به وفور در طراحی دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گرفته است و امروزه نیز به عنوان یکی از گزینه های همیشگی افراد در انتخاب نوع کاغذ دیواری حضور ثابت دارد . طرح های راه راه معمولا همیشه طرفداران مخصوص به خودشان را دارند و به این زودی ها نیز از مد نمی افتند .

این طرح ها قابلیت ترکیب با سبک دکوراسیون هر فضایی را دارند و از این رو می توان اطمینان حاصل کرد که انتخاب آن ها در همنشینی با دکوراسیون مدرن یا کلاسیک شما به خوبی جواب خواهد داد. از این الگو میتوانید استفاده کنید . با توجه به تنوع بالای این الگو شما میتوانید آزادانه مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید .

طرح های کودکانه

از دیگر انواع الگو های کاغذ دیواری که همیشه در هنگام انتخاب کاغذ دیواری منازل، مورد توجه قرار می گیرد، طرح کودکانه است. این سبک کاغذ دیواری داری الگو و مدل خاصی است . شما با استفاده از این الگو ها میتوانید اتاق کودک خود را زیباتر کنید . بهتر است در به کودک خود شخصیت دهید و اجازه دهید خود او الگو را انتخاب کند . طرح های کودکانه، از آن جا که به صورت اختصاصی طراحی می شوند، می توانند انتخاب شما را در این راستا بسیار ساده تر کنند. تنوع طرح های کودکانه از انواع هندسی تا ارگانیک متفاوت هستند و طیف وسیعی از نقش و نگارهای مورد علاقه کودکان را در بر می گیرند.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …