انواع پوشش دیوار برای زیبا سازی فضای خانه

انواع پوشش دیوار برای زیبا سازی فضای خانه

دیوار بر اساس کاربرد و مصالح به کار رفته در ساخت آن‌ها انواع بسیار مختلفی دارند . دیوار پوش ها دارای انواع مختلفی هستند . ابه طور کلی قادر هستید از انواع مختلف دیوار پوش برای افزایش دیوار حیاط استفاده کنید . شما برای دیوار کشی و زیبا سازی فضای خارج از خانه میتوانید از مترایل های مختلفی استفاده کنید . با ما همراه باشید .

دیوار کشی با فنس

استفاده از تور یا همان فنس در ساخت انواع دیوار کشی دور باغ تا درجه زیادی دو اصل سرعت و هزینه دیوارکشی را برآورده‌ می‌سازد. این نوع از دیوار‌ها در کنار هزینه مناسب از سرعت اجرای بالایی برخوردار هستند. در اجرای برخی از این دیوار‌ها به منظور افزایش استحکام دیوار از فونداسیون بتنی یا آجری استفاده‌ می‌شوند. نرده‌های فلزی نیز در فواصل مشخص قرار داده شده‌‌‌اند که شبکه توری به آن‌ها محکم‌ می‌شود. این دیوار کشی در باغ‌های برون شهری بسیار مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد . به طور کلی این دیوار پوش یکی از انواع مختلف این محصول است که قادر است . با استفاده از این پوشش میتوانمید محیط زندگی خود را زیباتر کنید .

دیوار پوش چوبی

دیوار-پوش-چوبی

استفاده از دیوار نرده چوبی به منظور دیوار کشی دور باغ در هر جایی مقرون به صرفه نخواهد بود زیرا به حجم زیادی چوب نیاز خواهد بود و این ارزان تمام نخواهد شد مگر این که چوب‌ها بسیار در دسترس باشند. این نوع از دیوار‌های نرده‌‌ای عمدتاً در مناطق شمالی ایران اجرا‌ می‌شوند. از طرفی هم تنها مزیت آن‌ها نسبت به سایر انواع دیوارها، جنبه زیباشناختی آن‌ها است . البته گاهی نیز بر اساس سلیقه فرد دیوارهایی تمام چوبی ساخته‌ می‌شود. برای افزایش زیبایی این دیوار پوش بهتر است از الگوهای مختلف کف پوش برای تراس استفاده کنید .

دیوار های پیش ساخته

استفاده از این بلوک‌های مقاوم پیش‌ساخته در دیوار کشی دور باغ یک دیوار بسیار محکم و ماندگار را برای کارفرما به بار خواهد آورد. این دیوار به دو صورت مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند. در نوع اول بلوک‌های پیش‌ساخته که خود ایستا هستند با حمل به محل بدون نیاز به هیچ گونه اقدامات زیرسازی نصب‌ می‌شوند.

در نوع دوم ستون‌هایی در فواصل مشخص قرار داده‌ می‌شوند و قطعات دیوارهای پیش‌ساخته در بین این ستون‌ها محکم‌ می‌شوند. استفاده از این انواع دیوارکشی دور باغ سرعت اجرای و ماندگاری بالا را تضمین‌ می‌کند اما از طرفی هم ظاهری کمی خشن دارند و مهم‌تر اینکه هزینه بالاتری‌ می‌طلبند. برخی از انواع این دیوارکشی‌ها با قابلیت نصب نرده‌های فلزی همراه هستند.

دیوار پوش آهنی

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، سرعت و هزینه دو اصل مهم دیوار کشی در باغ‌ها هستند زیرا که در مورد باغ‌ها عمدتاً با مساحت زیادی سر و کار داریم. از این رو بنا به دلایل قانونی که امکان ساخت دیوار‌های تمام سنگی وجود ندارد یا بر اساس سلیقه فرد‌ می‌توان از دیوار‌های نرده فلزی به عنوان جایگزینی بسیار مناسب استفاده کرد.

دیوار پوش سنگی

دیوار-پوش-سنگی

در ساخت این نوع از دیوار کشی دور باغ از قطعات سنگی در اندازه مختلفی استفاده‌ می‌شود. نحوه اجرای این نوع از دیوارکشی دور باغ به این گونه است که سنگ بر اساس شکل و اندازه در کنار یکدیگر قرار داده‌ می‌شوند و گاهی هم برای محکم کردن آن‌ها از مواد چسبنده‌‌ای مانند سیمان استفاده‌ می‌کنند. با توجه به در دسترس بودن سنگ‌ها به عنوان مصالح اصلی ساخت، اجرای این دیوار هزینه بسیار پایینی در پی خواهد داشت.

دیوار پوش بامبویی

اگر دیوار حیاط شما ظاهر فضای بیرونی خانه را نازیبا کرده است، ما به شما یک پیشنهاد عالی می‌دهیم و آن ‌هم استفاده از چوب بامبو برای دیوارپوش حیاط است. چوب بامبو دیوارهای حیاط شما را به منظره‌ای زیبا تبدیل می‌کند به گونه‌ای که بتوانید ساعت‌ها به آن خیره شوید و لذت ببرید. این دیوارپوش نسبتا ارزان است و شما می‌توانید آن را بسیار راحت و با قیمت مناسب خریداری کنید.

دیوار پوش ترکیبی

دیوار-پوش-ترکیبی

دیوارهای حیاط را مانند یک بوم نقاشی سفید در نظر بگیرید و با مخلوط کردن رنگ‌ها روی سطوح مختلف و دیوارپوش‌های مختلف، دیوار منحصر‌به‌فرد خود را بسازید. پانل‌های چوبی، ورق‌های فلزی و کاشی‌های چینی، همه ویژگی‌های خاصی دارند و می‌توانند بر روی یک دیوار با هم ترکیب شوند و ظاهری بسیار شیک و مدرن را به ‌وجود آورند.

دیوار پوش شیشه ای

اگر عاشق دیوارپوش‌هایی با روکش سنگی هستید، اما زمان و بودجه کافی برای انجام این کار را ندارید، از دیوارپوش‌های شیشه‌ای با ظاهری شبیه به روکش سنگ استفاده کنید. این روش برای پوشاندن یک دیوار مسطح بسیار ایده‌آل است و به راحتی نصب می شود.

دیوار پوش 3 بعدی

با استفاده از دیوارپوش سه بعدی می‌توانید منظره‌ای بسیار زیبا برای فضای خارجی منزل یا محیط کاری خود به ‌وجود بیاورید. چراغ‌های کار شده در فضای بیرونی در هنگام شب باعث زیباتر دیده شدن دیوارپوش می‌شود و شما می‌توانید بعد دیگری از دیوار را نیز نظاره‌گر باشید و لذت ببرید.

دیوار پوش سبز

برای استفاده از دیوارپوش گیاهان زنده از فضای محدود خود نهایت استفاده را ببرید. شاخه‌ها و برگ‌ها و شکوفه‌های گیاهان طبیعی یک روش عالی برای زنده کردن فضای حیاط است و همچنین یک دیوار کسل‌کننده را به یک دیوار سبز با منظره چشم‌نواز تبدیل می‌کند. برای آبیاری گیاهان می‌توانید ردیف بالا را آبیاری کنید و یا به کمک سیستم آبیاری اجازه دهید گیاهان روی دیوار به خوبی آبیاری شوند.

دیوار پوش آینه ای

اگر به دنبال ایده‌های متفاوت دیوارپوش حیاط هستید بهتر است دیوار خسته‌کننده حیاط شما جای خود را به یک دیوارپوش آینه‌ای بدهد. اگر قصد دارید فضایی دنج و آرام در حیاط ایجاد کنید، از دیوارپوش آینه‌ای برای تزیین دیوار حیاط استفاده کنید. با این کار فضای حیاط شما بزرگتر نشان داده می‌شود و هر روز صبح انعکاس نور زیبای خورشید جذابیت حیاط شما را دو چندان خواهد کرد. به یاد داشته باشید دیوارپوش آینه‌ای یک روش عالی برای بزرگتر نشان دادن حیاط‌های کوچک است و اگر درختان رو به روی آینه قرار بگیرند .

دیوار پوش لیزری

دیوارهای آجری حیاط را با دیوارپوش‌های فلزی و با برش لیزری دکور کنید. این یک روش بسیار شیک برای فضای بیرونی منزل شما خواهد بود. شما می‌توانید برای این کار از دیوارپوش‌هایی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند هم استفاده کنید.

دیوار پوش وینیلی

دیوارپوش وینیلی یکی دیگر از انواع دیوار پوش حیاط است . شما با استفاده از این پوشش میتوانید حریم خصوصی حیاط شما را به محلی آرام و امن تبدیل می‌کند. پانل و دیوارپوش‌های ساخته شده از وینیل، هم در برابر آب و هوا و هم در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم است. این دیوارپوش‌ها دارای یک فناوری متصل به هم هستند که باعث می شود تمام صفحه‌ها بدون شکاف و به شکلی محکم به‌هم متصل شوند. بهتر است به دنبال طراحی سفید و مینیمال آن باشید زیرا برای دکوراسیون حیاط و فضا‌ی بازی بسیار مناسب است.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …