انواع مدلهای کتاب خانه برای دکوراسیون فضا

انواع-مدلهای-کتاب-خانه

برای دکوراسیون فضا میتوان از انواع مدلهای کتاب خانه استفاده کرد . امروزه با وجود خانه‌ های کوچک و نقلی، کمتر کسی به سمت کتابخانه‌ های بزرگ و با شکوه می‌رود و اکثرا سعی می‌کنند برای اینکه نبود کتابخانه‌ در خانه احساس نشود از شلف دیواری، مدل کتابخانه ایستاده از نوع توکار یا کتابخانه دیواری چوبی کوچک استفاده کنند. یا به ساخت کتابخانه دیواری با توجه به محدوده مدنظرشان بپردازند. شما با استفاده از این الگو ها میتوانید محیط زندگی خود را زیباتر کنید . برای ساخت و نیز پیاده سازی این کتاب خانه ها میتوانید از شلف ها و انواع آن ها نیز استفاده کنید .

انواع مدلهای کتاب خانه برای دکوراسیون فضا

تنوع در ساخت و طراحی کتابخانه دیواری بالا است. یکی از این مدل‌ها کتابخانه‌های ایستاده هستند . این مدل کتابخانه‌ ها ابعاد بزرگی دارند که معمولا یک دیوار را پر می‌کنند و می‌توانند با توجه به نیاز شما ابعاد قفسه‌ها تغییر سایز پیدا کنند. جذابیت ظاهری چنین کتابخانه‌هایی برای افراد اهل کتاب کم نیست. درواقع گوشه‌ای از دکوراسیون زیبا و شیک منزل با فرهنگ و هنر تلفیق می‌شود.

اگر اهل مطالعه هستید حتما از کتاب خانه برای ایجاد نمای بهتر در خانه خود استفاده میکنید . الگو ها و مدلهای متفاوت کتاب خانه دست افراد را در انتخاب بهترین مدل باز گذاشته است .

درصورتی که کتابخانه صرفا برای نظم دهی به تعداد کمی کتاب در نظر گرفته شده باشد، باید حتما ابعاد مناسب و جمع و جور انتخاب شود. در ادامه میتوانید نکات مهم برای اجرا و پیاده سازی کتاب خانه و همچنین الگو مختلف آن را مشاهده کنید ، با ما همراه باشید .

نکات مهم برای اجرا و پیاده سازی کتاب خانه

نکات-مهم-برای-اجرا-و-پیاده-سازی-کتاب-خانه

انتخاب الگو

در حالت کلی، کتابخانه ها را می توان به دو گروه کلی ثابت و قابل حمل تقسیم بندی نمود . کتابخانه هایی ثابت به گزینه هایی گفته میشود که شبیه به کمد دیواری بوده و روی دیوار ثابت میشوند و غیر قابل حمل هستند .

این مدل کتابخانه ها برای افرادی که مستاجر می باشند، گزینه غیر قابل استفاده ای می باشد . در مقابل، قفسه های ایستاده با قابلیت جا به جایی یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد ، که نه تنها با تغییر منزل می توان از آنها استفاده نمود، بلکه با تغییر نحوه چیدمان منزل نیز می توان محل قرار گرفتن آنها را به دلخواه تغییر داد . کتابخانه های غیر قابل حمل و ثابت گزینه ای مناسب برای افرادیست که قصد دارند برای مدت طولانی در یک خانه زندگی کنند.

اندازه کتاب خانه

از دیگر موارد مهمی که باید در انتخاب کتابخانه ساده و شیک در نظر داشت، اندازه و ابعاد آن می باشد. همیشه سعی کنید برای انتخاب هر یک از وسایل منزل به تناسب آنها با اندازه محیط توجه داشته باشید. برای اتاق های کوچک با فضای کم ، بهتر است کتابخانه های کم عرض و چند طبقه را خریداری کنید تا بیشترین استفاده از کف تا سقف را برده باشید.

تعداد قفسه

همیشه انتخاب مدل کتابخانه چند طبقه با ارتفاع زیاد نمی تواند گزینه مناسبی برای چیدمان کتاب ها به شمار رود. چون ممکن است قفسه هایی را انتخاب کرده باشید که تعداد طبقات آنها محدود بوده و در مقابل ارتفاع اختصاص یافته به هر طبقه بیش از اندازه مورد نیاز باشد. سعی کنید قفسه هایی را انتخاب کنید که اندازه و تعداد قفسه ها استاندارد و متناسب با تعداد کتاب های شما باشد و برای آینده نیز به اندازه کافی فضای خالی داشته باشد. به عبارت دیگر، بهترین انتخاب این است که مدل کتابخانه جادار و شیک و زیبا باشد.

انواع مدلهای کتاب خانه برای دکوراسیون فضا

 انواع مدلهای کتاب خانه برای دکوراسیون فضا

کتاب خانه خاص

کتاب-خانه-خاص

افراد عاشق کتاب معمولا کتاب‌های زیادی دارند. قطعا برای نظم دهی به این کتاب‌ها احتیاج به یک کتابخانه جذاب و مطلوب وجود دارد. چه چیزی بهتر از یک اتاق مطالعه یا یک اتاق کتابخانه مدرن ؟ قطعا داشتن چنین فضای پر از فرهنگ و آرامشی می‌تواند بهترین ایده برای یک جانه با فضای زیاد باشد.

شما میتوانید یک اتاق را، به کتاب‌ های خودتان اختصاص دهید و فضایی مناسب برای مطالعه نیز در نظر بگیرید. با این امکانات قطعا انگیزه بیشتری برای مطالعه پیدا میکنید. معمولا استفاده از چنین فضایی میتواند به بهترین شکل ممکن بر سرانه مطالعه فردی شما تاثیرگذار باشد. در ادامه نمونه‌ هایی از این مدل اتاق کتابخانه مدرن را خواهید دید.

کتاب خانه دیواری مدرن

نوع دیگری از انواع کتابخانه‌ های دیواری، کتابخانه دیواری مدرن، کتابخانه‌ هایی با نمای ساده و شیک هستند. احتمالا شنیده اید که زیبایی در سادگی است. کتابخانه‌ های دیواری ساده با کمترین جزییات طراحی و به دیوار نصب میشود. معمولا در کتابخانه دیواری مدرن میتوانید جذابیت را به بهترین شکل مشاهده کنید. معمولا میزان اشغال فضا در این مدل کتابخانه بسیار کم‌ تر از کتابخانه‌ هایی است که به شکل استند قرار میگیرند. با کمک کتابخانه دیواری میتوانید فضای زمینی را به بهترین شکل استفاده کنید و در نقاط تعیین شده و مد نظرتان در ارتفاع، کتابخانه را قرار دهید. استفاده مطلوب از فضا مهم‌ ترین ویژگی این مدل کتابخانه است .

کتاب خانه چوبی

همیشه زیبایی در سادگی است، کتابخانه دیواری ساده را میتوان در دکوراسیون داخلی منزل با هر سبک و طرحی استفاده کرد و زیبایی را مهمان فضا کرد . این روزهای کتابخانه های چوبی ساده و شیک بیش از همیشه مورد توجه قرار میگیرند . اگر شما نیز طرفدار کتابخانه دیواری ساده هستید، میتوانید با مشاهده عکس‌ هایی که در ادامه قرارداده‌ ایم ایده بگیرید و شیک ترین کتابخانه‌ ها را برای خودتان بچینید. یادتان باشد که داشتن یک کتابخانه در منزل میتواند معرف شخصیت و حال و هوای فرهنگی و علایق‌ تان باشد. پس سعی کنید با ذوق و سلیقه زیاد نسبت به طراحی و پیاده سازی چیزی که در ذهن‌ تان وجود دارد اقدام کنید.

کتاب خانه کلاسیک

نوع دیگری از انواع کتابخانه‌ های دیواری، مدل کتابخانه دیواری کلاسیک است. این مدل بهترین و مناسب ترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک است. معمولا سادگی یا پیچیدگی طرح این مدل کتابخانه به شدت برای طراحان اهمیت دارد . یک کتابخانه کلاسیک شیک و جذاب می‌تواند فضای خانه را تبدیل محیط خاص تر کرد . اگر سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است ، بهتر است از این مدل کتاب خانه برای ایجاد نمای بهتر در محیط زندگی خود استفاده کنید .

کتاب خانه فانتزی

همیشه نباید به دنبال سادگی بود گاهی هم میتوان با استفاده از خلاقیت مدل‌ های جدید و متفاوتی طراحی کرد. در ادامه نمونه مدل‌ های کتابخانه فانتزی را قرار داده ایم. این مدل کتابخانه‌ ها علاوه بر کاربری که دارند میتوانند زیبایی منحصر به فردی به دیوار منزل شما بدهند. اگر به دنبال الگو های خاص تری برای اتاق خواب و خانه خود هستید بهتر است از این الگو برای ایجاد نمای بهتر استفاده کنید . این مدل ها دارای الگو ها و مدلهای مختلفی است ، به همین دلیل دست مصرف کننده در انتخاب مدل و الگو خاص باز است .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …