انواع لوستر برای زیباسازی محیط خانه

لوستر-های-آویز-برای-زیباسازی-محیط-خانه

انواع لوستر قادر است محیط زندگی ما را زیباتر سازد . شما میتوانید از مدلهای مختلف لوستر سقفی برای زیبا سازی محیط زندگی خود استفاده کنید . در این مقاله میخواهیم انواع لوستر ها را برای زیباسازی محیط خانه برای شما شرح دهیم . با ما همراه باشید . تنوع و دگرگونی در لوستر سقفی به اندازه‌ای بالاست که برای هر فضا و دکوری می‌توان به راحتی یک لوستر سقفی مناسب تهیه کرد.

انواع مدلهای لوستر سقفی

انواع-مدلهای-لوستر-سقفی

در نظر داشتن بایدها و نبایدها در انتخاب این شی و همچنین شناخت انواع لوستر سقفی کمک می‌کند تا در نهایت دکوراسیون جذابی داشته باشید حتی اگر اتاقی با سقف کوتاه دارید. لوسترهای سقفی نیز شکل‌ها و مدل‌های گوناگونی دارند که انتخاب درست آنها در نورپردازی بهتر، کمک کننده خواهند بود.

لوستر کم ارتفاع

در لوستر سقفی با ارتفاع کم همانطور که مشخص است لوستر با سقف فاصله کمی داشته و یا کاملا بر روی آن نصب می‌شود. اغلب این مدل‌ها، در اتاق‌هایی با سقف کوتاه کاربرد دارند که ضمن تامین نور مناسب، سبب می‌شوند سایر عناصر دکوراسیون نیز به خوبی به نظر برسند. به علاوه نورپردازی صحیح و انتخاب لوستر سقفی کمک می‌کند تا کوتاهی سقف کمتر به چشم آید.

لوستر فلاش

لوستر فلاش که شاید با نام لوستر حبابی شناخته شده‌تر باشد، بسیار ساده و متشکل از یک نیم دایره شیشه ایست که به سقف متصل می‌شود. طرح‌های گوناگون و زیبایی در سایزهای کوچک و بزرگ برای این لوسترها وجود دارد که اغلب برای فضاهایی با سقف کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا انتخاب و نصب لوستر حبابی در فضاهایی که ارتفاع سقف، کمتر از 1.5 متر است دیده می‌شود که جلوه زیبایی را ایجاد می‌کند. البته انتخاب لوسترهای حبابی بزرگتر برای فضاهایی با سقف بلند، خود یک گزینه جذاب خواهد بود.

لوستر سقفی آویز

لوستر سقفی آویزی با ارتفاع کم یکی دیگر از مدل‌های کاربردی و پرطرفدار لوستر سقفی است. این مدل لوستر در زمان نصب تقریبا بین ۵ الی 15 سانتی‌متر از سقف فاصله گرفته و برخلاف مدل حبابی، تقریبا حالت آویز دارد. به همین علت برای سقف‌های بلندتری که حدودا ۲ تا 2.5 متر از زمین ارتفاع دارند، قابل استفاده است.

یکی از فواید خاص این لوستر تعویض راحت لامپ آنهاست. این مدل بیشتر برای آشپزخانه، اتاق غذاخوری و فضاهایی که به نور زیادی نیاز ندارند مناسب است. این مدل لوستر سقفی باعث می‌شود سقف روشن‌تر و سالن بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد.

لوستر وارونه

برای توصیف ساده این مدل می‌توانیم لوستر وارونه را شبیه به ظرفی وارونه تصور کنیم که لامپ‌ها درون این ظرف‌ها قرار گرفته و رو به سقف می‌تابند. لوستر سقفی وارونه با فاصله از سقف آویخته و اغلب با بدنه فلزی و تزئینات کریستالی زیبا تولید می‌شود. این لوسترها به سبب داشتن کریستال‌های زیبا و انعکاس جذابی که ایجاد می‌کنند، در مکان‌های زیادی قابل استفاده هستند اما بهتر است از آنها در فضاهایی با مساحت کم یا متوسط استفاده شود تا ضمن تامین روشنایی با تابش نور به سقف، محیط را وسیع و دلبازتر به نظر برسانند.

لوستر گل شاخه ای

لوستر شاخه‌ای، شناخته شده‌ترین و رایج‌ترین نوع لوستر است. لوسترهایی که از بدنه فلزی و شیشه‌ای با چندین شاخه تشکیل شده‌اند و بر روی هر شاخه یک یا چند لامپ نصب شده است . این مدل بهترین گزینه برای سالن منازل، رستوران‌ها و فضاهاییست که نیاز به یک لوستر درخشان دارند. لامپ‌ها در این مدل مشخص هستند بنابراین میزان روشنایی لوستر سقفی شاخه‌ای بسیار بالاست و تقریبا برای هر نوع محیطی انتخاب می‌شوند. از آنجایی که لوستر سقفی شاخه‌ای پس از نصب، مرکز توجه خواهد بود بایست در انتخاب مدل و تنظیم ارتفاع آن دقت داشت.

لوستر ریلی

اگر بخواهیم به طور کامل تعریفی از انواع لوسترهای سقفی داشته باشیم بایست از مدل ریلی و مدل جزیره هم صحبت کنیم. مدل ریلی مانند یک ریل فلزی است که چندین لامپ بر روی آن نصب می‌شود. این مدل را هم بصورت مستقیم و هم بصورت آویزی بر روی سقف نصب می‌کنند . گاها مدل‌هایی در میان آنها وجود دارد که امکان تنظیم جهت لامپ را به کاربر داده و برای تمرکز نور بر شی یا مکانی بسیار کارآمد هستند.

لوستر جزیره ای

مدل جزیره ای را می‌توان یک لوستر مدرن معرفی کرد که کمی به لوستر ریلی شبیه است با این تفاوت که در لوستر جزیره‌ای لامپ‌های بزرگتر به کار می‌رود. بالای جزیره آشپزخانه، میز ناهارخوری، راهرو، میزکار و یا مکان‌هایی که به نور متمرکز نیازمند هستند فضاهای بهتری برای نصب لوستر جزیزه‌ای و لوستر ریلی خواهند بود. در این میان لوستر خطی لاینر نیز جزو لوسترهایی است که برای نصب در بالای جریزه آشپزخانه و میز غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوستر شیشه ای

شیشه را می‌توان پرکاربردترین ماده در ساخت لوستر معرفی کرد. این ماده نور را به خوبی منتشر می‌کند به این ترتیب، نور کافی محیط را تامین و از سویی دیگر زیبایی بخش دکوراسیون خواهد بود. از سالیان دور تا به امروز ونیز ایتالیا در صنعت شیشه‌گری بسیار خوش درخشیده و آثاری بی‌نظیر به جهان معرفی کرده است.

آثاری نشئت گرفته از هنر دست شیشه‌گران ونیزی که هر فردی را مجذوب خود خواهد کرد. مجموعه آثار لوستر دی مایو و لوستر آرت دی مورانو نمونه‌هایی مثال زدنی از لوسترهای زیبای شیشه‌ای هستند که در ایتالیا طراحی و ساخته می‌شوند. قطعا یک لوستر پارچه‌ای نمی‌توان انتخاب درستی برای تامین روشنایی اتاق پذیرایی شما باشد.

اما انتخاب این مدل‌ها برای اتاق خواب، فضای نشیمن یا غذاخوری کاملا درست و مطابق با اصول دکوراسیون خواهد بود و انتظار شما را برآورده خواهد کرد.

لوستر فلزی

اگرچه اسکلت اصلی اکثر لوسترهای سقفی از نوعی فلز تشکیل می‌شود . اما افزودن المان‌ها و تزئینات شیشه‌ای و کریستالی، تمرکز و توجه مخاطب را از فلز گرفته . تنها شکست‌های نور در شیشه و کریستال به چشم می‌آید.

اما فلز متریال اصلی در ساخت بسیاری از مدل‌هاست ضمن آنکه در مدل‌های مدرن امروزی نیز بیشتر استفاده از فلز را شاهد هستیم. حال که با انواع لوستر سقفی و تزئینات این لوسترها آشنا هستید .برای انتخاب آنها زمان بگذارید تا بهترین مدل را برای خانه خود تهیه کنید . تنها باید با در نظر داشتن فضای داخلی، کاربری آن و میزان نور مورد نیاز یک لوستر سقفی جذاب را انتخاب کنید.


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …