انواع الگو برای دکوراسیون خانه

انواع-الگو-برای-دکوراسیون-خانه

یکی از حقه های جذاب در چیدمان دکوراسیون داخلی این است که شما تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید. شما قادر هستید از انواع الگو ها برای دکوراسیون خانه و نیز چیدمان آن استفاده کنید کنید . آیا سبک سنتی را برای خانه خود در نظر گرفته اید یا مدرن و یا تصمیم دارید یک فضای آرام و پر از آرامش داشته باشید و یا خانه ای با دکوراسیون رسمی را ترجیح می دهید؟ تعیین این فاکتور قبل از خرید چیدمان می تواند خیلی چیزها را تغییر دهد. اگر ایده خاصی در ذهن خود برای چیدمان دکوراسیون دارید اصلا نیازی به نگرانی نیست . زیرا قبل از شما افراد و گروه های زیادی دست به طراحی داخلی دکوراسیون منزل زده اند . شما می توانید با مشاهده نمونه کارهای آن ها ایده بگیرید و با ترکیب ایده ها با خلاقیت و سلیقه خود طراحی جدیدی را خلق کنید.

انواع الگو ها برای دکوراسیون خانه

الگو-ها-و-بافت-های-متفاوت-برای-زیبا-سازی-محیط-خانه

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌ سازی اجزای داخلی خانه است .با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد. خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد . با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد. نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و جذابیت است،

اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه است . افراد دوست دارند محیط خانه خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و دکوراسیون کنند . شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید . شما باید انتخاب کنید از چه الگویی میخواهید استفاده کنید و محیط خانه خود را زیباتر سازید .

طوری طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد. این الگو ها مدلها و شکل های مختلفی دارند از این رو شما میتوانید براساس استایل خانه خود یکی از این مدل های را انتخاب کنید و محیط خانه خود را زیباتر سازید .

علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید . در هماهنگی با یکدیگر باشند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید و مرحله به مرحله مثل یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید.

انواع الگو ها و بافت ها

انواع-الگو-ها-و-بافت-ها

در ادامه میخواهیم الگو و مدلهای مختلف بافت را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید . با مطالعه ادامه مقاله شما میتوانید بهترین مدل را بشناسید و از این رو محیط خانه خود را خاص تر کنید . با ما همراه باشید .

الگوی خالدار

الگوی سفید مشکی و یا رنگ دیگر یک الگوی دوستانه و شاد برای دکوراسیون و نیز چیدمان خانه است . شما میتوانید از این الگو ها برای زیباسازی محیط زندگی خود استفاده کنید . تنوع رنگ این الگو ها دست مصرف کننده باز گذاشته . شما میتوانید بر اساس استایل خانه خود یکی از مدل را انتخاب و محیط خود را زیباتر کنید . این الگو دارای نقوش دایره ای شکل است که در اندازه های کوچک یا بزرگ موجودند. گاهی اوقات نیز از چندین نوع دایره با رنگ و اندازه ی متفاوت در این الگو استفاده می شود. پس زمینه ی این الگو معمولا سفید است، اما گاهی اوقات به رنگ های دیگر نیز دیده می شود. الگوی خالخالی با نقش های مشابه خود، هماهنگی خوبی ایجاد می کند و برای دکوراسیون مدرن مناسب تر است.

الگو راه راه

یک دیگر از الگوهایی که محبوبیت زیادی در میان انواع طرح های موجود دارد ، الگوی راه راه است . این الگو از خطوط موازی افقی یا عمودی تشکیل شده که هر یک بنا به خصوصیات فضایی که می خواهید به دکوراسیون آن بپردازید ، کاربرد جداگانه و متفاوتی دارند. الگوی راه راه، معمولا دارای دو رنگ است، اما در رنگ های بیش تر نیز وجود دارد . این الگو را می توانید در کنار الگوهای دیگر و در هر نوعی دکوراسیونی که مایل باشید ، به کار ببرید.

الگو و اشکال هندسی

الگوی هندسی یا جئومتریک یکی از معروف ترین الگوها در طراحی داخلی و تولیدات وسایل منزل به شمار می رود . این الگو منحصر به یک نقش خاص نیست و انواع بسیار متنوعی از شکل ها را در بر می گیرد. در واقع، هر شکلی که هندسی باشد، می تواند تشکیل دهنده ای الگو محسوب شود. گاهی اوقات نیز یک الگوی هندسی شامل شکل های مختلفی می شود. الگوی هندسی برای دکوراسیون مدرن توصیه می شود.

الگوهای مراکشی

الگوی مراکشی یک الگوی شبکه ای است که دارای خطوط مختلفی میباشد . شما با استفاده از این الگو میتوانید محیط زندگی خود را زیبا تر کنید . این الگو دارای نقوشی چهارسو است که از دو طرف منحنی و از دو طرف دیگر زاویه دار هستند. الگوی مراکشی می تواند انتخاب خوبی برای یک دکوراسیون با سبک معاصر باشد. از آن جا که در این الگو از دو رنگ استفاده می شود، شما می توانید به خوبی آن را با بسیاری از مبلمان و طرح ها ست کنید.

الگوی زربفت

زربفت به الگویی گفته می شود که دارای استایل و شکل خاصی است . شما با استفاده از این الگو خاص میتوانید استایل خانه خود را تغییر دهید . بهتر است با استفاده از این الگو دیگر نیاز نیست هزینه دیگری در خصوص تغییر دکوراسیون خانه خود پرداخت کنید . این الگو دارای نقوش ظریف و بسیار زیبایی است که تم کلاسیک دارند. زربفت به عنوان نوعی ژاکارد نیز شناخته می شود . این الگو اگر روی پارچه اجرا شود، معمولا دارای زمینه ی ابریشمی یا ساتن خواهد بود. الگوی زربفت را می توانید با دکوراسیون کلاسیک و مبلمان دارای طرح مشابه ست کنید.

الگو شطرنجی

این الگو دارای استایل و مدل خاص است ، اگر از عاشقان بازی شطرنج هستید بهتر است از این الگو برای ایجاد نمای زیباتر در خانه خود استفاده کنید . الگوی شطرنجی به الگویی گفته می شود که مطابق شکل صفحه ی شطرنج است. معمولا در این الگو، رنگ نیمی از خانه ها سفید است، اما مواردی نیز دیده می شود که با رنگ های متفاوت اجرا می شوند. الگوی شطرنجی یکی از الگوهایی است که می توانید با هر سبک دکوراسیونی ست کنید، اما اگر آن را در ترکیب با سبک کانتری به کار ببرید .

شما با استفاده از این الگو خاص و فانتزی میتوانید محیط زندگی خود را زیباتر کنید . کمی دقیق باشید و قبل از انتخاب الگو محیط خود را بررسی کنید و سپس مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید . توجه کرد به این موضوع میتواند هزینه ها جانبی شما را تا حدودی کاهش دهد . با رعایت همین اصول ساده شما میتوانید فضای زندگی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

الگوی حصیری

این الگو بر گرفته از مدل های سبد های حصیری است . الگوی حصیری یک الگوی زیبا در طراحی پارچه و دکوراسیون است که به الگوی شطرنجی شباهت زیادی دارد. این الگو می تواند با روبان یا تکه های پارچه بافته و اجرا شود یا به صورت چاپی روی پارچه یا متریال مورد نظر اجرا شود . این الگو یک الگوی کلاسیک به شمار می رود که امروزه در رنگ ها و شکل های مختلفی موجود است. شما قادر هستید از این الگو برای ایجاد محیطی زیباتر استفاده کنید . اگر عاشق مدلهای سنتی و روستایی هستید بهتر است از این الگو برای ایجاد نمای بهتر در محیط زندگی خود استفاده کنید . برای زیباتر شدن محیط زندگی خود میتوانید از چراغ های دکوراتیو برای ایجاد نمای بهتر در محیط زندگی خود استفاده کنید .

الگوهای پلنگی

الگوی پلنگی یک الگوی فوق العاده جذاب و خیره کننده است که نقش آن مشابه پوست پلنگ است. این الگو دارای ظاهری زیبا و جذب کننده دارند . استفاده از این الگوها محیط زندگی شما را زیباتر و خاص تر میکند . بهتر است ابتدا استایل خانه را بررسی کنید و سپس از الگو مناسب برای طراحی و نیز دکوراسیون آن استفاده کنید . الگوی پلنگی، همان طور که گفته شد از نقش پوست پلنگ برگرفته شده و بنابراین، فرم هندسی خاصی ندارد. این الگو را می توان در کنار طرح های ساده و بی نقش و نگار به کار برد و با استفاده از آن جذابیت خاصی به دکوراسیون داد. کمی خلاق باشید و تنها از یک رنگ برای ترسیم این الگو استفاده نکنید . به طور کلی استفاده از رنگهای مختلف برای اجرا و نیز پیاده سازی این الگو محیط زندگی شما را خاص تر میکند .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …