از بین بردن لکه از روی کاغذ دیواری

پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری کار ساده و آسانی نیست و برای آسان تر کردن این کار بایستی دانش خود را افزایش دهید . بهتر است دقیق و اصولی ماده پاک کننده را انتخاب کنید . از قابلیت های کاغذ دیواری قبل از هر اقدامی مطلع شوید . در مجموع پاکسازی سطوح مختلف کار آسانی است ولی این موضوع در خصوص کاغذ دیواری کمی متفاوت است .در این مقاله می خواهیم به الگوهای مختلف و متفاوت برای از بین بردن لکه از روی کاغذ دیواری بپردازیم . با ما همراه باشید تا دانش خود را در این خصوص افزایش دهید .

از بین بردن لکه از کاغذ دیواری

از-بین-بردن-لکه-از-کاغذ-دیواری

همانطور که در بالا به تشریح لکه پرداختیم در این بخش می‌خواهیم به تشریح الگوهای مختلف لکه و نحوه پاک کردن آن بپردازیم . با ماه همراه باشید . اگر برای تشخیص متریال آسیب رساننده وقت ندارید و از ماده برای پاک کردن این نقطه استفاده کنید ، بهتر است بدانید به جای اصلاح سطح به آن آسیب می زنید و ممکن است دیگر نتوانید سطح کار را تمیز کنید .

استفاده از سشوار

ممکن است در طول زندگی خود خطوط و نقاشی های مختلفی را بر روی سطح کاغذ دیواری مشاهده کرده باشید . در ابن حالت حتما نگران می شوید و سراسیمه به دنبال ترمیم سطح کاغذ دیواری هستید . زمانی که لکه را بر روی کاغذ دیواری مشاهده می‌کنید بهتر است آن را دقیق بررسی کنید . اگر کودک شما از مداد شمعی برای ایجاد این نقوش استفاده کرده بهتر است به جای مواد شوینده از سشوار استفاده کنید . به طور کلی شما بایستی ابتدا سطح کاغذ دیواری را گرما دهید و بلافاصله رنگ را از بین ببرید .

پاک کردن خطوط مداد رنگی از روی کاغذ دیواری

جالب است بدانید پاک کردن خطوط مداد رنگی از مداد شمعی بسیار آسان تر و سریع تر است . به طور کلی در موقع مواجه شدن با نقوش بر روی کاغذ دیواری بایستی ابتدا و میزان کار را در نظر بگیرید . در صورتی که پهنا کار کوچک بود شما می‌توانید از آب و یک ماده شوینده معمولی و ابتدایی استفاده کنید و به آسانی سطح کاغذ دیواری خود را تمیز کنید . اگر میزان و ابعاد کار زیاد بود شما بایستی یک دستمال تمیز خمیر دندان و مسواک تمیز را بر دارید .

ابتدا مقداری دستمال تمیز ، یک خمیر دندان و مسواک را تهیه کنید ، حال مقداری خمیر دندان را بر روی سطح مسواک بزنید . این کار را به آرامی انجام دهید تا به سطح کاغذ دیواری آسیبی وارد نکنید .

پاک کردن لکه با محلول خانگی

ممکن است در بدون علت و نادانسته لکه های بر روی کاغذ دیواری ایجاد شود و برای شما استرس ایجاد کند . جالب است بدانید طب سنتی برای این مشکل نیز راه حلی دارد و شما می‌توانید با استفاده از متریال های پایه و دم دستی این خطوط را از بین ببرید . برای تهیه این ماده شما به سرکه سفید ، آب نیاز دارید . به طور کلی یک پیمانه سرکه سیب را با دو پیمانه آب مخلوط کنید . حال ماده حاصله را بر روی سطح کاغذ دیواری بزنید و اجازه دهید چند دقیق بر روی سطح کار باقی بماند . سپس یک اسفنج مرطوب را بر روی سطح دیوار بکشید و با استفاده از یک دستمال تمیز سطح دیوار را از گونه آلودگی پاک کنید .

از بین بردن لکه با اتو

از-بین-بردن-لکه-با-استفاده-از-اتو

جالب است بدانید شما برای از بین بردن لکه مداد شمعی از روی کاغذ دیواری می‌توانید از اتو و کاردک استفاده کنید . به طور کلی برای رفع این مشکل شما به یک کاردک ، اتو ، دستمال مرطوب نیاز دارید . ابتدا به وسیله یک کاردک مداد شمعی را از روی سطح کاغذ دیواری بر دارید . این کار را آرام و دقیق انجام دهید تا به سطح کاغذ دیواری آسیبی نرسانید . بعد از تراشیدن مداد شمعی یک حوله را بر روی سطح کاغذ دیواری قرار دهید و به مدت یک دقیق اتو داغ را بر روی این پارچه قرار دهید ، در بهترین حالت مشاهده می کنید لکه از روی کاغذ دیواری برداشته شد . در صورتی که این خطوط هنوز بر روی کاغذ دیواری موجود بود اتو را بر روی دستمال بگذارید و آن را بر ندارید . نکته : دمای اتو را چک کنید ، توجه نکردن به این موضوع سطح کاغذ دیواری را می‌سوزاند .

استفاده پاک کن برای پاک کردن لکه مداد رنگی از روی کاغذ دیواری

ممکن است کودک شما از مداد رنگی استفاده کرده باشد و به وسیله آن سطح کاغذ دیواری را رنگ آمیزی کرده باشد . به طور کلی شما می‌توانید از پاک کن معمولی برای پاک کردن این خطوط استفاده کنید و سطح کاغذ دیواری را تمیز کنید . پاک کن را به آرامی بر روی سطح کاغذ دیواری بکشید و از این طریق خطوط را از روی آن پاک کنید .

آب اکسیژن و مایع ظرف شویی

ممکن است خطوط مختلفی بر روی کاغذ دیواری ایجاد شود و شما ندانید چگونه می‌توانید این خطوط را از بین ببرید و سطح کار خود را تمیز کنید . برای رفع این مشکل شما می‌توانید از آب اکسیژن استفاده کنید و آن را با مایع ظرف شویی مخلوط کنید . به طور کلی با استفاده از این ترکیب شما می‌توانید سخت ترین لکه را از روی سطح کاغذ دیواری از بین ببرید و کاغذ دیواری خود را تمیز و براق کنید .

ترکیب جوش شیرین و آب برای از بین بردن لکه

 ترکیب جوش شیرین و آب برای از بین بردن لکه

حتما در تمام خانه ها شما جوش شیرین را مشاهده می‌کنید و نمی دانید دقیقا چه کاربرد های دارد و در کجا ها می توان از آن استفاده کرد . جالب است بدانید این ماده ساده و دم دستی قادر است خطوط ایجاد شده بر روی سطح کاغذ دیواری را از بین ببرد و سطح آن را مثل روز اول براق و زیبا کند . برای رفع این خطوط شما بایستی یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را با کمی آب خطوط کنید ، آب را به آرامی اضافه کنید تا جوش شیرین و آب به صورت خمیری در بیاید . حال آرام با استفاده از یک اسفنج این مخلوط را بر روی سطح کاغذ دیواری بزنید و با استفاده از یک دستمال آن را پاک کنید ، به طور کلی مشاهده می کنید به آسانی سطح کاغذ دیواری تمیز و براق شد .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …