آشپزخانه جزیره و انواع مدلهای آن

طراحان داخلی به‌منظور طراحی دکوراسیون انواع پلان آشپزخانه‌های امروزی از یک میز یا پیشخوان در قسمت مرکزی آشپزخانه استفاده می‌کنند . میتوانید این شی را در ابعاد، فرم و ظاهری متفاوت پیاده سازی و اجرا کنید . این قسمت با نام جزیره آشپزخانه شناخته شده و دارای کاربری‌های مختلفی است. با توجه به این کاربری‌ها و نیاز متقاضیان، طراحی و شکل آن ممکن است در آشپزخانه‌های مختلف باهم فرق داشته باشد. به‌جز فرم کلی، جنس متریال به‌کاررفته برای ساخت این قسمت از آشپزخانه، رنگ و ابعاد آن‌ها نیز ممکن است باهم فرق داشته باشد.

آشپزخانه جزیره

آشپزخانه-جزیره

یکی از مهمترین مکان هایی که در منزل بیشتر مورد توجه بانوان قرار می گیرد و بیشتر اوقات خود را در آن جا سپری می کنند آشپز خانه می باشد. بنابراین طراحی آشپز خانه بسیار مهم است . بایستی حس خوبی را در اختیار اعضای خانواده قرار دهید . امروزه مهندسان از الگو های جدید و خاص برای طراحی جزیره آشپزخانه استفاده میکنند . هر بانویی دوست دارد که محل آشپزی اش بسیار زیبا و صمیمی باشد از این رو آشپز خانه های زیبای جزیره ای مورد مناسبی می توانند باشند . بهتر است بدانید برای زیبا سازی فضا آشپزخانه میتوانید از کف پوش های رولی استفاده کنید .

الگوهای مختلف جزیره آشپزخانه

الگوهای-مختلف-جزیره-آشپزخانه

این شی دارای الگو و مدلهای مختلف و متفاوتی است ، شما میتوانید از استایل های مختلف این محصول برای زیبا سازی محیط زندگی خود استفاده کنید . به طور مثال آشپزخانه‌های کلاسیک معمولاً جزیره‌های مستطیل با زوایای مشخص و آشپزخانه‌های مدرن دارای جزیره‌های منحنی بدون زاویه‌ دارند. در ادامه مروری بر انواع جزیره آشپزخانه داریم .

جزیره بتنی

بتن از متریال پر استفاده در آشپزخانه‌های جزیره مدرن و مینیمال است. ساخت جزیره بتنی به دلیل خاصیت بی‌نظیر بتن در برابر رطوبت، فشار، ضربه و همچنین انعطاف آن در تهیه انواع اشکال هندسی و منحنی بسیار پرطرفدار است. علاوه بر جزیره آشپزخانه بتنی، کابینت‌های بتنی نیز پرطرفدار هستند و در دکوراسیون مینیمال بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جزیره ام دی اف

استفاده از ام دی اف در ساخت کابینت در ایران و سایر نقاط دنیا محبوبیت زیادی دارد. ام دی اف به دلیل تنوع در روکش‌ها، رنگ، طرح، مقاومت خوب در برابر رطوبت و امکان ساخت انواع اشکال هندسی زاویه‌دار و منحنی با استفاده از آن، این متریال پرکاربرد را برای ساخت آشپزخانه‌های جزیره مناسب کرده است.

جزیره گرد

جزیره-گرد

این جزیره ها بیشتر به صورت گرد اجرا و پیاده سازی میشوند ، برای آشپزخانه‌های با دکوراسیون داخلی مدرن جزیره‌های گرد یا منحنی رایج است . این گونه جزیره‌ها معمولاً سینک ظرفشویی در جزیره قرار می‌گیرند و اجاق گاز در بخشی از کابینت‌های متصل به دیوار جاگذاری می‌شود. در این جزیره‌ها از سینک‌های گرد تک لگنه بیشتر استفاده می‌شود تا هماهنگی بین شکل منحنی جزیره و سینک برقرار شود.

خانه‌های با دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از سطوح منحنی زیاد است که معمولاً به صورت هماهنگ با اجزا مختلف خانه استفاده می‌شود. در آشپزخانه‌های با دکوراسیون داخلی مدرن جزیره‌های گرد یا منحنی رایج هستند. این گونه جزیره‌ها معمولاً داری سینک ظرفشویی است . این جزیره‌ها از سینک‌های گرد تک لگنه بیشتر استفاده می‌شود تا هماهنگی بین شکل منحنی جزیره و سینک برقرار شود.

جزیره مبله

جزیره آشپزخانه معمولاً محلی برای کار است و یک پیشخوان ثابت است که در بین مثلث کار (اجاق گاز، ظرفشویی و یخچال) قرار می‌گیرد. گاهی جزیره خود جزئی از مثلث کاری می‌شود. در جزیره‌های آشپزخانه مبله معمولاً اجاق گاز، سینک ظرفشویی، فر، ماشین ظرفشویی و یخچال دارند و چیزی بیشتر از میز کار به حساب می‌آیند. حال با فاصله‌ای ممکن است جایگاهی برای سرو غذا و چیدن صندلی نیز فراهم شود یا نشود که به سلیقه کارفرما بستگی دارد.

جزیره چرخ دار

جزیره آشپزخانه چرخ دارد از بهترین و به روز ترین نوع های جزیره در دکوراسیون و طراحی آشپزخانه مدرن بوده اند . این نوع جزیره باعث انعطاف پذیری و راحتی فضا خانه نیز میشود . مفهوم این موضوع به این دلیل است که در زیر این جزیره چرخ ها همراه با stop نصب شده که از حرکت آن در هنگام صرف غذا نیز جلوگیری میکند .

از بهترین روش های که برای متحرک کردن جزیره استفاده از چرخ در زیر آن است . نمونه چرخ های متناسب با سبک جزیره و دکوراسیون کلی آشپزخانه انتخاب و در طراحی از آنها استفاده میشود . این جزیره به شما این امکان را میدهد که در هنگام تهیه غذا و نیز صرف از آن استفاده کرده و بعد از اتاق آن را جمع کنید . از این طریق شما فضای باز تر و نیز آرامش بخش تری را برای خود ایجاد میکنید . رایج ترین جزیره همان جزیره چرخ دار با روکش چوب است که در خانه با ابعاد کوچک نیز بسیار پر طرف دار است .

جزیره ال

آشپزخانه های L میتوان فضای زیبا و خاص را با انعطاف پذیر بالا در اختیار شما قرار دهد . بهتر است اصول طراحی و نیز دکوراسیون پیشخوان آشپزخانه را رعایت کرده تا فضا زیبا تر و نیز جا دار تر داشته باشید .

در این نوع جزیره بهتر است کابینت ها به صورت طولی طراحی و دکوراسیون شوند . موقعیت قرار گیری سینک ، اجاق گاز به نحوی باید طراحی و چیدمان شود تا مانع از ورود نور نشود . بهتر است طبق دکوراسیون روز دنیا در سال 2021 از هود القایی در کنار اجاق گاز استفاده کنید . این عمل باعث بهینه شدن فضا شده از این طریق آشپزخانه ای با متد روز دنیا خواهید داشت .

جزیره مستطیل

اولین و کاربردی‌ترین جزیره آشپزخانه، جزیره‌های مستطیل هستند. معمولاً در آشپزخانه‌های بزرگ یا کوچک با گذاشتن یک میز در میان دو ردیف کابینت در دو طرف آشپزخانه، جزیره قرا می‌گیرد که در آن سینک ظرفشویی یا اجاق گاز قرار دارد. در جزیره‌های مستطیل با عرض زیاد معمولاً در یک طرف طول اجاق گاز و سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد و در طول دیگر میز سرو قرار داده می‌شود. حالا در جزیره‌های با عرض کم، دو طرف عرض مستطیل میز سرو و در یک طرف طول مستطیل اجاق گاز یا ظرفشویی قرار می‌گیرد.

جزیره یو

جزیره آشپزخانه U شکل یکی از خاص ترین طراح ها بر آشپزخانه مدرن در سال 2021 بوده است . این مدل جزیره قادر است سطح کار بیشتری را نیز در اختیار شما قرار دهد تا شما به آسانی آشپزی و نیز کار مربوط به آشپزخانه را به آسانی انجام دهید . جزیره آشپزخانه U شکل انعطاف‌ پذیری زیادی به فضا آشپزخانه میدهد و می توان حس لذت بخشی را نیز از محیط آشپزخانه به دست آورد . بهتر است یک فضای باز برای صندلی ها در اطراف پیشخوان در نظر گرفته می شود . این کانتر برای صرف صبحانه یا چای عصرانه ایده خوبی است .


درباره‌ی ادمین

همچنین چک کنید

نکته-های-مهم-و-اساسی-برای-چیدمان-کمد-دیواری

نکته های مهم و اساسی برای چیدمان کمد دیواری

چیدمان کمد دیواری یکی از اصلی ترین تجهیزات برای دکوراسیون و نظم بخشیدن به فضاهای …